طراحی دفتر کار عجیب و غریب شرکت Banda

دفتر کار شرکت “Banda” واقع در یکی از مناطق تاریخی شهر کیف، اوکراین توسط گروه معماری “balbek bureau” به شکلی عجیب و غریب طراحی و اجرا شده است. هدف تیم معماران از طراحی این دفتر کار عجیب و غریب خلق یک روح هنری و فضایی منحصربه فرد بوده است. معماران در طراحی این فضای اداری کانسپتی را در نظر گرفته اند تا پرسنل شرکت خود را در محیط خشک اداری احساس نکنند. بنابراین در داخل استخر اتاق جلسات قرار گرفته تا حسی سیال و شناور را به کل فضای شرکت انتقال دهد.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری balbek bureau
  • مکان پروژه : شهر کیف، اوکراین
  • معماران مسئول : Slava Balbek , Anna Riabova, Liza Kormilets
  • سال ساخت : 2018

دفتر کار عجیب

دفتر کار آژانس Banda شامل فضا هایی مانند:  4 محدوده اداری جمعی، 2 اتاق جلسه، میز های انفرادی، آشپزخانه، تراس و دو راهروی اصلی است. ولی اضافه نمودن یک انبار سابق و اتصال آن به شرکت جالب ترین قسمت فضای کار این اداره می باشد. معماران به طور کامل فضایی را که به مکان سه بنیانگذار شرکت اختصاص یافته با استفاده از متریال چوپ طبیعی ساخته اند.

خرید مبلمان از بازارهای ارزان و مناسب از خصوصیات اقتصادی و مقرون به صرفه طراحی و دکوراسیون داخلی این ساختمان اداری به شمار می رود. تیم معماران balbek bureau تمام ملزومات طراحی یا دکوراسیون این دفتر کار عجیب را انجام داده اند. یکی از هنرمندان تیم معماری balbek bureau نقاشی سرویس بهداشتی این ساختمان را به سبک معماری رمانسک انجام داده تا به این فضا حسی نوستالوژیک القا شود و از ایجاد یک فضای ساده ممانعت شود.

هم چنین بوم های نقاشی موجود در این دفتر کار از آثار هنرمندان و گرافیست های جوان گروه معماری balbek bureau می باشد که تلاش کرده اند تا در این محیط اداری جنبش مدرنیسم ایجاد شود. کالبد فضا به شکل اکسپوز است و در سازه و فرمت ساختمان تغییراتی اعمال نشده است. تنها در برخی بخش های مورد نیاز ترمیم و بازسازی صورت گرفته است.

تمامی فضا های داخلی این دفتر کار عجیب با استفاده از پارتیشن ها شیشه ای تفکیک شده اند تا عملکرد پرسنل شرکت آشکار شود. هم چنین اتاق چوبی که برای سه بنیانگذار شرکت به شکل اختصاصی طراحی شده دارای دکوراسیون ساده می باشد. و یک فرش ایرانی که به صورت گرد بافته شده برای حسن ختام در اتاق قرار گرفته است.


حتما ببینید : طراحی مدرسه پیش دبستانی در کلمبیا


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار عجیب و غریب شرکت Banda

دفتر کار عجیب

دفتر کار عجیب

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

پایان نامه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

دانلود پروژه طراحی بیمارستان+تصاویر سه بعدی