طراحی درب مخفی در خانه ویلایی

این ویلای مدرن واقع در چین توسط گروه معماری PRISM طراحی و به اجرا رسیده است. طراحی درب مخفی در قالب قفسه کتاب در پشت اتاق خواب این خانه صورت گرفته است. این درب به عنوان یک قفسه چوبی ساده و کم عمق در راهروی این خانه قرار گرفته که به هنگام باز شدن، راه پله را نمایش می دهد.

طراحی درب مخفی به عنوان قفسه کتاب

پله های این خانه ویلایی دارای دست انداز های چوبی با نورپردازی مخفی هستند. در قفسه های کتاب کم عمق نیز مجلات و کتاب هایی قرار داده شده است که از ابتدا در طول راه پله تا دیوار منتهی به اتاق خواب امتداد یافته اند. پنجره ایی در بالای پله ها تعبیه شده که نور طبیع را به داخل فضا هدایت می کند و موجب ایجاد فضایی دلباز شده است. هم چنین یک کنسول چوبی در مقابل پله ها وجود دارد که پیش ورودی اتاق را شامل می شود.

طراحی درب مخفی به عنوان قفسه کتاب

دکوراسیون اتاق خواب این خانه ویلایی دارای یک تخت خواب، قفسه، کمد دیواری چوبی و میز کار برای کار و مطالعه می باشد. در تمامی مبلمان این اتاق از متریال چوب تیره استفاده شده که کمک فراوانی به یکنواختی و تعادل فضا کرده است. طراحی درب مخفی در طراحی داخلی این ویلا، منجر به خلق فضایی اسرار آمیز شده است که باعث می شود افراد را برای گذراندن مسیر تا اتاق خواب کنجکاو شوند و هم چنین یک فضای دنج و دارای حریمی کاملا خصوصی به وجود آید.


حتما ببینید : طراحی ورودی لابی با تخته سه لایی


سایر تصاویر طراحی درب مخفی به عنوان قفسه کتاب

طراحی درب مخفی به عنوان قفسه کتاب

طراحی درب مخفی به عنوان قفسه کتاب

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری