طراحی فضا سازی شهری با استفاده از ماسه

هنرمند لهستانی به نام Adam Kalinowski پروژه فضا سازی شهری دوحه پایتخت کشور قطر را طراحی و اجرا نموده است. این طراح هنر مفهومی را با نام شهر رویایی خلق نموده است. ابعاد این پروژه 110*860*1360 سانتیمتر می باشد.

فضا سازی شهری

این اثر هنری از یک حوضچه بزرگ تشکیل شده است. که با استفاده از مکعب هایی با کد های ارتفاعی کم و زیاد کنار هم قرار گرفته اند. این المان شهری با استفاده از 30 تن ماسه رنگی ساخته شده است. این المان شهری در کنار رودخانه ایی واقع شده و فضای زیبا و دلنوازیی را در محیط پیرامون خود خلق نموده است. که باعث برانگیخته شدن حس کشف و شهود مخاطب می شود.

فضا سازی شهری


حتما ببینید : 34 ایده جذاب استفاده از شمع در دکوراسیون داخلی


فضای اصلی این حوضچه و هر یک از این مکعب ها با ماسه های رنگی پر شده است. که رنگ ماسه های موجود هر یک از این مکعب ها متفاوت است. مکعب هایی که دارای ماسه های رنگی هستند به تناسب رنگ ماسه در نظر گرفته شده برای داخل آن رنگ های متفاوتی به خود گرفته اند. به شکلی که در صورت خالی بودن این مکعب ها از ماسه، خود اثر هنری و چشمگیر و جذابی را خلق می کند. با دور اندیشی طراح به هنگام مخلوط شدن ناگریز ماسه ها در آینده و پس از رفت و آمد و بازی بچه ها، رنگ ماسه ها به گونه ایی انتخاب شده تا باعث ایجاد اثر نامطلوب بر روی کلیت طرح نشود.

فضا سازی شهری با ماسه

تنالیته های گرم و کم کنتراست و انتخاب رنگ های هوشمندانه مکعب ها موجب دو برابر شدن زیبایی و جذابیت این المان شهری شده است. قرارگیری این مکعب ها در بستر دریا به شکل بالا و پایین رفته سمبل و نمادی از امواج دریا می باشد.

 

فضا سازی شهری با ماسه


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پاورپوینت تحلیل موزه هنر کیمبل

دانلود مدل سه بعدی تخت خواب – بخش 1