دکوراسیون داخلی کافه بار ژاپنی

بازسازی و طراحی داخلی کافه بار ژاپنی Hono Izakaya واقع در شهر کبک، کانادا توسط معماری به نام Charlene Bourgeois به منظور لذت بردن از تمام لحظات دور همی های خانوادگی و دوستانه با صرف غذا و نوشیدنی انجام گرفته است. بازسازی این پروژه با هدف برجسته سازی المان ها و عناصر اصلی ساختمان صورت گرفته است به صورتی که هویت فرهنگ ژاپن به خوبی در آن قابل مشاهده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : Charlene Bourgeois
  • مکان پروژه : کبک، کانادا
  • معمار مسئول : Charlene Bourgeois
  • مساحت پروژه : 1100 فوت مربع
  • سال ساخت : 2018

 کافه بار ژاپنی

این کافه بار ژاپنی در 22 طبقه ساخته شده است. به محض ورود به داخل فضا، سقف توجه هر بیننده ایی را به جلب توجه می کند. پس از طی نمودن چندین پله مراجعه کنندگان آشپزخانه را مشاهده می نمایند. آشپزخانه این کافه بار ژاپنی مکانی گرم، صمیمی و راحت است. در طراحی این آشپزخانه با تعبیه دو ستون در وسط، در عین ارتباط کارکنان کافه با مشتریان، حریم شخصی آشپزان نیز حفظ شده است. مشتریان می توانند فرآیند پخت غذا را توسط آشپزان را مشاهد نمایند که این امر لذتی چندین برابر را برای مراجعه کنندگان به ارمغان می آورد.

 کافه بار ژاپنی

دیوار سنگی ورودی با آجر های دکوراتیو پوشانده شده است که قدمت و تاریخی بودن ساختمان را نشان می دهد. این دیوار در کنار پالت رنگی به خوبی در رستوران ادغام شده است. پنجره های بزرگ رو به خیابان، موجب نفوذ نور طبیعی و روشن شدن فضای داخل می شوند.

 کافه بار ژاپنی

فضا های مختلف این کافه بار ژاپنی به واسطه تقسیم کننده های چوبی از یک دیگر تفکیک و مجزا شده اند. این کافه بار مکانی است که امکان حس تجربیات متفاوت و جالب را برای مراجعه کنندگان به ارمغان می آورد. در نزدیکی دیوار سنگی، میز های کوچک قرار داده شده و در زیر یک سایبان نیز میز های بزرگتر برای گروه های 12 نفره تعبیه شده است. پالت رنگی استفاده شده در رستوران دارای رنگ های ملایم است و در عین حال از رنگ مشکی به منظور ایجاد کنتراست استفاده شده است.

 کافه بار ژاپنی

معمار در طراحی این کافه بار برای نشان دادن و انتخاب راحت تر مشتریان از میان غذا های ژاپنی، دو پیشخوان برای بار و آشپزخانه تعبیه نموده است. ساختار چوبی، متریال خاص برای مبلمان سفارشی، بافت دیوار سنگی، روشنایی فانوس ها و رنگ های روشن این کافه بار ژاپنی را به محیطی آرام با فضای دوستانه تبدیل نموده است.


حتما ببینید : طراحی باشگاه بدنسازی بزرگ با بودجه محدود


سایر تصاویر بازسازی و طراحی کافه بار ژاپنی

 کافه بار ژاپنی

طراحی کافه بار ژاپنی

طراحی کافه بار ژاپنی

طراحی کافه بار ژاپنی

طراحی کافه بار ژاپنی

طراحی کافه بار ژاپنی

دکوراسیون داخلی کافه بار ژاپنی

پلان کافه بار ژاپنی

پلان کافه بار ژاپنی

پلان کافه بار ژاپنی

پلان کافه بار ژاپنی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

نرم افزار تبدیل pdf به اتوکد

پایان نامه و پلان مجموعه تفریحی ورزشی