طراحی خانه سرامیک

استودیو “Marcante Testa” کالکشن جدیدی از تایل های سرامیکی لعاب دار به نام “Confetti” را برای شرکت “Ceramica Vogue” طراحی کرده است. ویژگی اصلی این مجموعه استفاده از الگو های گرافیکی می باشد و هدف این پروژه ایجاد نوعی بهره گیری نوآورانه از محصولات سرامیکی در میانه رویکرد های معماری است، که در عین حال تاریخچه ایی از برند تجاری “ceramic Vouge” را به تصویر می کشد. با این تئوری، طراحان استودیو Marcante Testa برای یک پروژه معماری داخلی، ایده ایی به نام “خانه سرامیک” را ارائه دادند.

خانه سرامیک

خانه سرامیک دارای یک فضای معمارانه تخیلی است که واقع در یک منطقه گرمسیری می باشد و بیشتر سطوح آن از بتن ساخته شده است. در این خانه معمارانه طرح های کالکشن سرامیک لعاب دار Confetti و رنگ ها مرز بین طراحی مبلمان و طراحی معماری را از بین برده اند و این امکان را به وجود آورده اند که خانه، فضایی برای تبادل میان فرهنگ و طبیعت در مقیاس یک فضای مسکونی را داشته باشد.

کالکشن سرامیک های لعاب دار confetti یک فضای زندگی جدید را نشان می دهد که در آن از شیوه های نوینی برای استفاده از سرامیک ارائه شده است. با حرکت کردن در فضای این خانه، از کف تا سقف این فضای داخلی گرفته تا المان های قرار دادی یک فضای معمارانه مانند: حمام، آشپزخانه، درب ها و کابینت ها همگی نمونه های بهره گیری از سرامیک های لعاب دار confetti در زمینه مبلمان و معماری می باشد.

کالکشن confetti حاصل تولید و طراحی کشور ایتالیا می باشد که در عین حال نمادی از ماهیت برند تجاری ceramic Vouge است. این کالکشن در ابعاد 25 در 25 سانتی متر و ضخامت 10 میلی متر ساخته شده و دارای چهار طرح متفاوت می باشد. این چهار طرح برگرفته از معماری چهار شهر ایتالیایی به نام های رم، ونی، تورین و میلان می باشد. این تایل های سرامیکی دارای الگو های بسیار ریزی در 6 طیف رنگی مختلف و 8 تک رنگ می باشند. و کالکشن confetti را به یک مجموعه سرامیک کلاسیک نوین برای کف و دیوار ها تبدیل کرده است.


حتما ببینید : طراحی مجتمع مسکونی لاکچری توسط گروه معماری Spark Architects


سایر تصاویر طراحی خانه سرامیک

خانه سرامیکی

خانه سرامیکی

خانه سرامیکی

طراحی خانه سرامیکی

طراحی خانه سرامیکی

طراحی خانه سرامیکی

سرامیک در معماری داخلی

سرامیک در معماری داخلی

سرامیک در معماری داخلی

منبع: archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود تکسچر با کیفیت بالا – آرشیو DesignTNT Textures

آموزش مدلسازی و پست پروداکشن معماری در 3dmax و فتوشاپ