طراحی کافه بستنی با الهام از کابین و ایستگاه های قطار

طراحی کافه بستنی The Milk Train واقع در شهر لندن، انگلستان توسط گروه معماری Form Room صورت گرفته است. این کافه با الهام از کابین و ایستگاه های قطار های بریتانیایی طراحی شده است. فضای داخلی این کافه بسیار مفرح و سرگرم کننده می باشد و در طراحی آن از یخچال های مدرن و تجهیزات کافی استفاده شده است.

طراحی کافه بستنی

دکوراسیون داخلی این کافه بستنی با جزئیات فراوان طراحی شده است. به عنوان مثال، نمای بیرونی ساختمان با الهام از طرح پنجره قطار طراحی شده و از شیشه مات برای القای احساس بخار گرفته پنجره قطار استفاده شده است. در فضای داخلی کافه از یک پالت تک رنگ، به سبک آرت دکو استفاده شده که در بین ایستگاه های قطار سنتی رایج بوده است. هم چنین برای منوها ، دیوارها، شماره گذاری و سبک مبلمان و صندلی ها نیز از علایم و نشانه های کاربردی قطار استفاده شده است.

طراحی کافه بستنی

نورپردازی منحصر به فرد و طراحی سقف دراماتیک، با کانسپت شیشه های بخار گرفته به علت پوشش دهی تاسیسات و طراحی هنری در آینده و برای سازگاری با طرح های جدیدتر ایجاد شده است. هم چنین کاشی موزائیک و راه سفارشی سازی نیز از قطار های انگلیسی الهام گرفته شده است. فضای داخلی این کافه بسیار جذاب طراحی شده و  تاثیر فضای داخلی به حدی است که مخاطبان کنجکاو زیادی را به واسطه نمای بیرونی جذب کرده و به داخل فضا دعوت می کند.


حتما ببینید : طراحی خوابگاه دانشجویی ارزان برای 7 نفر


سایر تصاویر طراحی کافه بستنی با کانسپت قطار

طراحی کافه بستنی

طراحی کافه بستنی

طراحی کافه بستنی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری