کاربرد تنالیته های رنگ سبز در دکوراسیون

کاربرد رنگ های طبیعی در طراحی داخلی خانه باعث ایجاد فضایی آرامش بخش می شوند. رنگ سبز یکی از رنگ های طبیعی می باشد که استفاده از تنالیته های متنوع آن چه به صورت تنها و چه در ترکیب با سایر رنگ ها منجر به خلق فضایی آرام و فرح بخش می شود. در این مطلب با 8 تنالیته رنگ سبز و کاربرد آن در طراحی داخلی آشنا خواهید شد و می توانید از آن ها در دکوراسیون منزل خود بهره مند شوید.

دکوراسیون با تم سبز

رنگ سبز دارای تنالیته متنوعی مانند سبز یشمی ، سبز ارتشی ، سبز پسته ایی ، سبز زمردی ،  سبز نعنایی ، سبز پاستلی ، سبز کله غازی و … می باشد. این رنگ با تنالیته های متنوع خود به هر محیطی تازگی و نشاط می بخشد. شما می توانید از یک پالت رنگی که ترکیبی از رنگ سبز با رنگ های دیگر است بر اساس سبک طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید. رنگ سبز نمادی از طبیعت است. ترکیب رنگ سبز با رنگ آبی باعث ایجاد فضایی آرام و فرح بخش می شود. بهتر است برای دکوراسیون نشیمن از رنگ هایی با خاصیت درمانی استفاده کنید. برای دکوراسیون اتاق خواب نیز می توانید از ترکیب رنگ سبز با رنگ هایی مانند بژ ، کرم و رنگ های روشن استفاده کنید و یا از ترکیب رنگ های طبیعی و گرم بهره مند شوید.

تنالیته رنگ سبز در طراحی داخلی

در کنار رنگ های درخشان می توانید از رنگ های روشن که زمینه ای مناسب ایجاد می کنند استفاده کنید. زمانی که می خواهید از تنالیته های درخشان و زنده رنگ سبز استفاده کنید، با به کار بردن رنگ های روشن در کنار آن می توانید فضایی ساده و دلنشینی را ایجاد کنید که در آن رنگ های سبز در الویت قرار دارند. تنالیته های روشن تر رنگ سبز نیز می توانند نیاز به رنگ های خنثی در محیط را بر طرف کنند. هم چنین رنگ های پاستلی با تنالیته های روشن رنگ سبز هماهنگی زیبایی ایجاد کرده و فضایی آرام را به ارمغان می آورند.

تنالیته رنگ سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز هماهنگی خوبی با بیشتر رنگ ها دارد. این رنگ در کنار رنگ هایی مانند کرم و قهوه ایی ، ترکیب زیبایی را به وجود خواهد آورد. هم چنین در صورت ترکیب با رنگ صورتی نیز ترکیبی منحصر به فردی را به تصویر می کشد. به همین علت شما می توانید با خیالی آسوده از رنگ سبز در کنار بسیاری از رنگ های دیگر استفاده کنید و فضایی دلنشین و آرامش بخشی را در منزل خود به وجود آورید. کاغذ دیواری و اکسسوری های سبز رنگ یکی از ساده ترین شیوه ها برای کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون محسوب می شود. شما با انتخاب کاغذ دیواری با طرح و نقش سبز رنگ می توانید جلوه تازه ایی به دکوراسیون خود ببخشید. در ادامه با 8 تنالیته رنگ سبز در دکوراسیون آشنا خواهید شد.

تنالیته رنگ سبز در طراحی داخلی

8 تنالیته رنگ سبز در طراحی داخلی

1- تنالیته های روشن رنگ سبز :

برای دکوراسیون آشپزخانه می توانید از رنگ هایی مانند سبز روشن ، بژ ، سفید و رنگ روشن چوب استفاده کنید. مخصوصا در آشپزخانه های کوچک با استفاده از رنگ های روشن می توان عمق بیشتری را در فضا ایجاد نمود. به یاد داشته باشید که رنگ های روشن باعث کاهش مصرف انرژی شده و فضایی روشن تر و دلباز تری را به وجود خواهند آورد. شما می توانید با ترکیب تنالیته های روشن رنگ سبز با رنگ های قهوه ایی و کرم ، یک پالت رنگی زیبا را به وجود آورید. رنگ سبز با مبلمان چوبی ترکیبی بی نظیر را نمایش می دهد. کاربرد رنگ سبز در مکان هایی مانند اتاق های کوچک ، آشپزخانه ها، حمام و دستشویی باعث ایجاد فضایی روشن و فرح بخش می شود.

تنالیته رنگ سبز در طراحی داخلی

2- ترکیب تنالیته های مختلف رنگ سبز :

سبز رنگی بسیار آرامش بخش می باشد. به همین علت استفاده از تنالیته های مختلف آن در کنار یک دیگر باعث ایجاد هارمونی در دکوراسیون می شود و فضایی آرام بخش را به ارمغان خواهد آورد. شما می توانید از تنالیته های زیبا و متفاوت رنگ سبز بر روی سطوحی مانند دیوار ها ، پرده ها و مبلمان بهره مند شوید و فضایی آرام و زیبا را خلق کنید.

تنالیته رنگ سبز در طراحی داخلی

3- رنگ سبز پسته ایی :

ترکیب رنگ سبز پسته ایی با رنگ هایی مانند آبی و لاجوردی باعث ایجاد هماهنگی بی نظیری خواهد شد. ترکیب رنگ سبز پسته ای با رنگ های روشنی مانند کرم ، منجر به ایجاد کنتراست زیبایی خواهد شد. استفاده از ترکیب رنگ های سبز پسته و لاجوردی در کنار رنگ روشنی مانند کرم ، زیبایی رنگ ها را به تصویر می کشد. هم چنین این ترکیب رنگی در کنار رنگ قهوه ایی نیز نتیجه مشابهی را به ارمغان خواهد آورد.

کاربرد تنالیته های رنگ سبز در دکوراسیون

4- سبز جنگلی :

در صورت علاقمند بودن به کاربرد رنگی برگرفته از طبیعت در دکوراسیون ، بهترین انتخاب رنگ سبز جنگلی خواهد بود. ترکیب رنگ سبز جنگلی با رنگ سفید علاوه بر ایجاد کنتراستی زیبا ، جلوه بیشتری نیز خواهد داشت. هم چنین می توان از رنگ سبز جنگلی در کنار رنگ های گرم نیز استفاده نمود. ترکیب این رنگ با رنگ هایی گرمی از جمله قرمز ، نارنجی و یا زرد باعث ایجاد فضایی گرم خواهد شد.

کاربرد تنالیته های رنگ سبز در دکوراسیون


حتما ببینید : ترکیب رنگی های زیبا با رنگ لاجوردی در دکوراسیون


5- سبز کله غازی :

رنگ سبز کله غازی نیز یکی دیگر از رنگ های برگرفته از طبیعت و از تنالیته رنگ سبز می باشد. کاربرد این رنگ در دکوراسیون باعث ایجاد فضایی فرح بخش می شود. ترکیب رنگ سبز کله غازی با رنگ های کرم ، بژ و قهوه ایی ، هماهنگی رنگ های طبیعی را به تصویر می کشد. مخصوصا در صورت استفاده از این ترکیب رنگی در دکوراسیون نشیمن و اتاق خواب ، فضایی آرامش بخش را به وجود خواهد آورد.

کاربرد تنالیته های رنگ سبز در دکوراسیون

6- رنگ سبز زیتونی :

در صورتی که علاقمند به سبک کلاسیک هستید ؛ بهترین انتخاب برای شما استفاده از رنگ سبز زیتونی است. این رنگ در کنار رنگ های قهوه ایی و طلایی ترکیب زیبایی را ایجاد می کند. و باعث می شود دکوراسیون شما مجلل و باشکوه جلوه کند. شما می توانید بر اساس سبک مورد نظر خود در بخش های مختلف منزل از ترکیب از رنگ سبز زیتونی با رنگ های روشن بهره ببرید و فضای زیبایی را در محیط زندگی خود ایجاد کنید.

دکوراسیون با تم سبز

7- اکسسوری های سبز رنگ :

استفاده از اکسسوری های سبز رنگ یکی دیگر از شیوه های کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون محسوب می شود.  رنگ سبز در کنار رنگ هایی مانند کرم و قهوه ایی ترکیب هماهنگ و زیبایی را ایجاد می کند. این رنگ ها به علت این که ریسک کم تری را به همراه دارند یکی از پر کاربرد ترین رنگ ها در طراحی داخلی خانه به شمار می روند. برای افرودن کمی رنگ به دکوراسیون منزل خود بهتر است در کنار این رنگ ها از اکسسوری های سبز رنگ استفاده کنید.

دکوراسیون با تم سبز

8- سبز زمردی :

رنگ سبز زمردی نیز یکی دیگر از تنالیته های رنگ سبز محسوب می شود. ترکیب طیف های متنوع سبز زمردی با رنگ های روشن باعث ایجاد هارمونی در دکوراسیون می شود. یکی از شیوه های کاربرد رنگ سبز زمردی در دکوراسیون رنگ آمیزی دیوار ها با این رنگ می باشد. شما می توانید از رنگ سبز زمردی در دکوراسیون نشیمن ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده کنید.

دکوراسیون با تم سبز


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مجموعه مدل سه بعدی میز غذا خوری از Global Masterwork