طراحی داخلی ساختمان اداری

طراحی شرکت فناوری Joom واقع در مسکو ، روسیه توسط شرکت معماری V12 به اجرا رسیده است. کمپانی فناوری اطلاعات Joom یک بازار و یک برنامه کاربردی می باشد که خرید کالا از چین را امکان پذیر می کند. بنابر اظهارات گوگل ، Joom در سال 2016 محبوب ترین برنامه در بخش خود بوده و در رده دوم کشور روسیه قرار دارد.

طراحی شرکت فناوری

شرکت Joom چند ماه قبل از ساخت و ساز این ساختمان اداری، گروه معماران V12 را فراخواند، بنابراین بنابراین طراحی به موازات اجرای آن انجام گرفت. این کار به نوعی بازنگری در منطقه بندی اولیه فضا و بازتاب هویت شرکت و مشخصات کار آن بود. هدف اصلی تیم معماران از طراحی دفتر کار شرکت فناوری Joom ایجاد یک فضای داخلی مفهومی، غیرمرسوم و در عین حال کاربردی و متعادل بود. هسته اصلی دفتر به لحاظ مفهومی بیانگر ایده شهر، میادین و خیابان های آن است که به واسطه یک تک ساختار از خانه های متصل به هم در فرم های مختلف شکل گرفته است. این فضا از یک پوسته متراکم چوبی در محیطی روشن و نفوذ پذیر ساخته شده است.

طراحی شرکت فناوری

تراکم اتاق های جلسات متعدد باعث ایجاد یک ترکیب واحد شده است. بنابراین تمام میزهای کار در اطراف محیط فضا با روشنایی طبیعی قرار گرفته اند. هم چنین تعداد زیادی از اتاق ها و فضا های جلسات به منظور کار های فردی و تیم، امکانات فنی و خدماتی در حجم مرکزی “شهر” ادغام شده اند. وجود حجمی از شیشه های نیمه شفاف در نما با شکستن فضای باز باعث ایجاد زمینه های کاری راحت شده است. جلوگیری از القای حس کار کردن کارمندان در یک کارخانه عظیم هدف تیم معماران از این کار بوده است.

طراحی شرکت فناوری

حداقل رساندن راهرو ها، ایجاد فضایی باز با هوای آزاد، وجود فضای بیشتر برای ایستگاه های کاری و تعادل برنامه پیچیده و غنی عملکرد ها و امکانات از جمله راهکار های مفهومی تیم معماران در طراحی دفتر کار شرکت فناوری بوده است. هر کدام از بخش های این ساختمان اداری شامل یک بلوک شهری مختص به خود می باشد که به حرکت در آن کمک می کند (برای افزایش سرعت حرکت ، اسکوتر هایی با محل پارک آن ها، تعبیه شده اند.)

طراحی شرکت فناوری

دید وسیع به مناظر شهری در منطقه اطراف نیز امکان پذیر می باشد. تمام پارتیشن ها از شیشه شفاف ساخته شده اند که باعث ایجاد یک چشم انداز شهری شده اند و بلافاصله از سالن آسانسور دیده می شوند. ترکیب بندی فضایی به واسطه ابر های مشبک معلق، محوطه سازی، لوگوی نئونی و فیلم دو رنگ در قسمت های شیشه ایی، متعادل شده است.

طراحی شرکت فناوری

نورپردازی تمامی دفاتر این شرکت در سرتاسر جهان به ورشی غیر معمول طراحی شده است. در هنگام بعدازظهر نور طبیعی از طریق پنجره های بزرگ با شیشه های منقوش به داخل فضا وارد می شود و در هنگام عصر نیز تمامی قسمت ها با استفاده از لامپ های کف روشن می شوند: نور پایین، میزها را روشن می کند، و نور فوقانی تمام فضا را پر می کند و یک اثر ملایم و بسیار راحت را به وجود می آورده لامپ ها به صورت منحصر بفرد کم نور می شوند و بسته به شرایط هوایی در خارج می توانند روشنایی را تغییر دهند. سیستم ردیابی، هسته اصلی دفتر را برجسته می کند. در داخل اتاق های جلسات نیز نورپردازی های تزئینی تعبیه شده است.


حتما ببینید : طراحی هتل به سبک صنعتی


سایر تصاویر طراحی شرکت فناوری Joom

طراحی شرکت فناوری

طراحی شرکت فناوری

طراحی داخلی ساختمان اداری 

طراحی داخلی ساختمان اداری 

طراحی داخلی ساختمان اداری 

طراحی داخلی ساختمان اداری 

طراحی داخلی ساختمان اداری 

پلان طراحی شرکت فناوری

منبع : officesnapshots 

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری