دانلود مطالعات طراحی مهدکودک

در این پست از دانلود معماری و در ادامه ارائه آرشیو رساله معماری ، رساله مهدکودک در قالب 220 صفحه فایل word قابل ویرایش کامل را برای همراهان عزیز آماده دریافت کرده ایم…

رساله مهدکودک مطالعات کامل پروژه های طرح نهایی و پایان نامه معماری شامل تمامی مباحث مطالعاتی در زمینه طراحی مهدکودک از جمله: مفدمه،چکیده،مطالعات پایه،ضوابط،اصول و استانداردها،نمونه های موردی خارجی و داخلی،برنامه فیزیکی و نکات فنی و … با ذکر منابع کامل میباشد…

دانلود فهرست مطالب رساله مهدکودک :

دوستان قبل از خرید از لینک زیر میتوانید فهرست کامل مطالب را با حجم بسیار کم دانلود کنید و رساله را بررسی کنید…

دانلود فایل کامل رساله مهدکودک :

لینک دانلود فایل کامل در قالب word با امکان ویرایش کامل بلافاصله بعد از پرداخت به شما داده میشود و برای شما ایمیل هم میشود.

۵۸,۰۰۰ تومان – خرید

حتما ببینید:

دانلود پلان مهدکودک

پلان خانه کودک با تصاویر سه بعدی


بخشی از مطالب  رساله مهدکودک  :

مبانی نظری طراحی :
مقدمه :
در فصل‏های قبل با کودکان، خلقیات و محدودیت‏های آنان به اقتضای سن و سالشان آشنا شدیم و به بررسی سیاست گذاری‏ها و تجربیات چندین کشور در زمینه آموزش و پرورش پرداختیم، همچنین اصولی را جهت طراحی بهینه برای آن‏ها برشمردیم. اکنون با آشنایی و احاطه بر آنچه ذکر شد نوبت به آن رسیده تا مبانی فکری خود را درباره طراحی برای کودکان و نوجوانان مطرح کنیم. بدیهی است مبانی نظری ذکر شده (که ذیلا مرور خواهیم کرد) هدف پایه افکار و ایده‏های طراح برای طراحی خواهد بود.
ارائه مبانی نظری مذکور، اهداف را تعیین و به دنبال آن اصول و معیارهای طراحی، قواعد مداخله‏ای شکلی و عملکردی را در فضا سبب خواهد شد.

کانسپت معماری :

در وهله اول برای خلق اثر هدف بر این بود که از حجمی استفاده شود تا مفهوم کودک و کودکی را بطور کامل در آن گنجانده شده باشد ، یعنی زمانی که کودک وارد چنین فضایی می شود در طی گذراندن مراحلی در سنین مختلف و به اتمام رساندن یک پروسه فکری و عقلی می تواند به یک نوع استقلال و پایداری برسد که شامل استقلال و پایداری شخصیتی ، فکری ، تربیتی می باشد .

نظـر بر آن بــود تا از پلانی بسیار ساده و در عین حال راحت و نرم بهره برداری شود . بنا به  ذهنیت های اولیه نتیجه بر این شد  که از یک شکل دایره استفاده نمایم و بنا به دو تیپ بودن فضاها (کودکان 3 تا 6 سال و کودکان 6 تا 12 سال) دایره را به  یک نیم دایره تبدیل کرده و در آخر با توجه به اختلاف سنی کودکان هر کدام را به در یک طبقه قرار دادم.

. خطوط پلان نیز به طور کامل از فضاهای بناهای اطراف سایت از جمله موزه هنرهای معاصر ، موزه فرش ، الهام گرفته شده و در نهایت برای خلق فضای آبی به این موضوع پرداخته شد :

چون آب خود ارامش دهنده ذاتی است و موجبات تسکین و راحتی را فراهم می سازد از یک فرم ماه گونه به عنوان سمبل پرورش دهنده یعنی مادر و در نهایت مادر به کانون پرورش فکری و از یک فرم گل زیسا بعنوان سمبل کودک که در آغوش مادر است ( در آغوش ماه) برای طراحی سایت استفاده شد  و تمامی خطوط سایت بـه طور کامل از فرم و خطوط پلان  اصلی تبعیت می کند .

در ضمن برای طبقه اول پلی جهت زیبایی وارتباط دو قسمت پلان در نظر گرفته شده است.این پل به صورت شیشه ای می باشد.

دانلود رساله مهدکودک


این مطالب را هم ببینید:

رساله خانه سینما

دانلود Maxwell render