7 سبک دوست داشتنی طراحی کابینت آشپزخانه

آشپزخانه یکی از نقاط بسیار مهم هر خانه ایی به شمار می رود. اغلب معماران در طراحی خانه ، ابتدا دکوراسیون آشپزخانه را طراحی می کنند. تقریبا آشپزخانه بیش ترین حجم کار اجرایی را شامل می شود. معمولا هر فردی مدت زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کند. بنابراین آشپزخانه تقریبا مهم ترین بخش خانه محسوب می شود و دکوراسیون آن نیز بسیار حائز اهمیت است. دکوراسیون آشپزخانه به سبک های مختلفی طراحی می شود. در این مطلب با 7 سبک کابینت آشپزخانه آشنا خواهید شد.

1- کابینت روستیک : 

در گذشته بیشتر آشپزخانه ها لوکس ، چشمگیر و پر از زرق و برق طراحی می شدند. ممکن است در حال حاضر نیز بعضی از آشپزخانه ها با این تم طراحی شوند و یا حتی شاید تصویری که شما از آشپزخانه در ذهن خود دارید نیز چیزی شبیه به همین باشد. با این وجود ، امروزه دکوراسیون آشپزخانه به سبک های مختلفی طراحی می شوند که نه لاکچری هستند و نه خیره کننده ، اما بسیار دوست داشتنی و خودمانی هستند که هر فردی را شیفته خود می کنند. یکی از این سبک ها سبک روستیک می باشد. کابینت های روستیک ، رقیب جدید کابینت های کلاسیک هستند. این کابینت ها دارای ظاهری ساده و بی آلایش هستند زیرا در ساخت آن ها از چوب ساده و پرداخت نشده استفاده می شود.

سبک کابینت آشپزخانه

2- کابینت مدرن : 

در حال حاضر کابینت های مدرن بسیار محبوب و مطرح می باشند. هنگامی که سخن از مدرن می شود ، مفاهیم و تعاریف زیادی وجود دارند که ممکن است مد نظر شما باشند. اما منظور از کابینت های مدرن ، کابینت های یک تکه ، مسطح ، براق است که دارای خطوط افقی و بدون تزئینات اضافه هستند. کابینت های مدرن بسیار تمیز و یکپارچه به نظر می رسند. برخی از کابینت های مدرن ، حتی فاقد دستگیره نیز هستند.

سبک کابینت آشپزخانه

3- کابینت معاصر : 

معمولا در بیشتر مواقع دو سبک معاصر و مدرن با یک دیگر اشتباه گرفته می شوند و یا حتی در برخی مواقع به جای هم مورد استفاده قرار می گیرند. سبک معاصر با سبک مدرن تفاوت دارد. سبک مدرن متعلق به یک دوره خاص است ، اما سبک معاصر به معنای این است که هر چه اکنون وجود دارد. کابینت های مدرن ، دارای ساختاری ثابت هستند. اما کابینت های معاصر فرم های آزادانه تری دارند. در سبک معاصر امکان استفاده از متریال های متنوع تر وجود دارد و حتی می توان از ویژگی های سایر سبک ها نیز بهره مند سد اما باید به شیوه ایی امروزی از این خصوصیات استفاده نمود.

دکوراسیون آشپزخانه

4- کابینت پاریسی : 

معمولا کم تر کسی نام این سبک کابینت آشپزخانه را شنیده است و حتی برخی از افراد نیز اصلا با این سبک آشنا نیستند. مطرح نبودن کابینت های پاریسی می تواند یک مزیت باشد زیرا با استفاده از آن ها می توانید آشپزخانه ایی شاخص و متفاوت داشته باشید. در سبک فرانسوی ، کابینت ها دسته های فلزی دارند و حتی ممکن است دارای شیشه نیز باشند.

طراحی کابینت آشپزخانه


حتما ببینید : شیوه کاربرد رنگ آبی پاستلی در دکوراسیون داخلی


5- کابینت کلاسیک : 

معمولا کابینت های کلاسیک به رنگ کرم و سفید طراحی می شوند. این کابینت ها دارای تزیینات هستند و معمولا تزیینات آن ها بیش تر از خود آن ها جلوه می کنند.  دستگیره های مورد استفاده برای کابینت های کلاسیک در انواع مختلف و بی نظیری طراحی و ساخته می شوند و هر یک از آن ها دارای فرم منحصر به فرد هستند.

طراحی کابینت آشپزخانه

6- کابینت مدیترانه ایی : 

بدون شک کابینت های مدیترانه ایی از جنس چوب ساخته می شوند. امکان دارد این مدل کابینت ها به رنگ چوب طبیعی باشند و یا این که با استفاده از رنگ سفید پوشانده شوند. تزیینات سبک مدیترانه ایی نه خیلی زیاد و نه خیلی کم است.

طراحی کابینت آشپزخانه

7- کابینت ترنزیشنال : 

سبک ترنزیشنال معمولا بیشتر به نام سبک تلفیقی مطرح و شناخته شده است. این سبک کابینت آشپزخانه باعث رها شدن شما از سردرگم بودن بین دو سبک مدرن و کلاسیک می شود. در صورتی که بین انتخاب سبک های مدرن و کلاسیک سردرگم هستید ، بهترین انتخاب برای شما سبک ترنزیشنال می باشد. شما حتی می توانید سبک های دیگر را نیز با هم ترکیب کنید. اما بایستی محتاط باشید و به این نکته توجه داشته باشید که کدام عناصر در کنار یک دیگر جلوه خوبی دارند.

دکوراسیون آشپزخانه


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ