ویژگی های دکوراسیون به سبک لافت

شاید شما با سبک لافت آشنایی کافی نداشته باشید ، زیرا این سبک در ایران خیلی کاربرد ندارد. و به همین علت توجه شما را به خود جلب نکرده است. اما در حقیقت سبک لافت در سرتاسر دنیا ، به ویژه آمریکا و اروپا بسیار محبوب و پرطرفدار است و خیلی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است شما با آشنا شدن با این سبک به آن علاقمند شوید و یا حتی تبدیل به سبک محبوب شما شود. در واقع یک مکان لافت ، یک فضای باز و تقسیم نشده مانند یک استودیوی بزرگ است که هیچ گونه مرز ، دیوار و یا جدا کننده ایی میان اتاق ها و فضا های مختلف آن وجود ندارد. در این مطلب با ترفند ها و نکات کلیدی دکوراسیون به سبک لافت آشنا می شوید.

ویژگی های دکوراسیون به سبک لافت

یک مکان لافت فضایی با ویژگی های صنعتی به شرح زیر می باشد:

  •  سقف های بلند
  • دیوار های آجری
  • لوله های در معرض دید
  • تیرک های سقفی نمایان
  • کفپوش ها و سطوح بتنی

ویژگی های دکوراسیون به سبک لافت

در ابتدا از سبک لافت تنها در انبار ها و کارخانه‌ های بزرگ قدیمی که به خانه تبدیل می شدند ، استفاده می شد اما در حال حاضر سبک لافت همچون سایر چیز ها دچار تغییر و تحول شده و با سبک زندگی های آپارتمانی امروزی هماهنگ شده است. برای ایجاد دکوراسیون به سبک لافت ، ضرورت ندارد که حتما ساکن پنت هاوس یک ساختمان ۳۰ طبقه باشید. بلکه کاربرد این سبک در آپارتمان ها و خانه های کوچک شهری نیز امکان پذیر است. تنها کافی است که نکات اصلی سبک لافت را در دکوراسیون داخلی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، انتخاب متریال هایی مانند بتن و آجر برای دیوار های داخلی ، ترکیب رنگ های طوسی و خردلی برای مبلمان از نکاتی که است که می توانید دکوراسیون به سبک لافت را در خانه خود ایجاد کنید.

ویژگی های دکوراسیون به سبک لافت

در گذشته سبک لافت بیشتر برای مکان هایی مانند کارخانه ها و انبارهای صنعتی و متروکی که دارای فضایی باز و بدون دیوار بودند و تبدیل به خانه می شدند ، مورد استفاده قرار می‌ گرفت ، اما در حال حاضر این سبک در خانه های کوچک و شهری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نخستین علت کاربرد این سبک در خانه ها ، انگیزه و تمایل به ایجاد فضایی منحصر به فرد و حتی کمی آزاد و راحت در محیط خانه می باشد و علت دوم آن نیز ایجاد فضایی فرح بخش ، روشن و باز در آپارتمان های کوچک مدرن امروزی است. سبک لافت یکی از زیر شاخه های سبک صنعتی محسوب می شود و شباهت بسیاری به سبک صنعتی دارد. در طی سال های اخیر ، سبک لافت دچار تغییر و تحول شده و به شکل های مختلفی به کار می رود. در واقع این سبک گزینه ایده آل و بسیار کارآمدی برای ایجاد فضایی باز و بزرگ در خانه های کوچک شهری می باشد. کاربرد این سبک در دکوراسیون داخلی منزلی نیازی به تغییر کاربری کارخانه های قدیمی و یا انبار های متروکه به خانه های مسکونی ندارد. بلکه شما می توانید با استفاده از سطوح سنگی و مبلمانی کوچک ، مدولار و مینیمال ، یک دکوراسیون به سبک لافت داشته باشید.

ویژگی های دکوراسیون به سبک لافت

در واقع سبک لافت مدرن ، ترکیبی از سبک های معاصر ، مینیمال و صنعتی محسوب می شود. کاربرد سبک لافت در محیط منزل باعث ایجاد فضایی باز ، روشن و آرام می شود. به مفهومی دیگر ، سبک لافت برداشتی مدرن از سبک صنعتی است که می توانید در خانه کنونی و کوچک خود نیز از آن استفاده کنید. برای ایجاد دکوراسیون به سبک لافت تنها کافی است ، از مبلمان ساده و مناسب که با خطوط ملایم طراحی شده اند استفاده کرده و آن ها را با رنگ های درست ترکیب نمایید. در ادامه با ویژگی های دکوراسیون به سبک لافت آشنا خواهید شد.

ویژگی های دکوراسیون به سبک لافت

1- ایجاد تاثیری سریع در طراحی داخلی :

شما می توانید با استفاده از یک پرده توری و یک پرده ضخیم تاثیر سریعی از سبک لافت را در خانه خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، یک پرده توری سفید ساده با یک پرده ضخیم طوسی با طرح ‌های هندسی می تواند نمادی از سبک لافت باشد و تاثیر این سبک را در فضای خانه شما به تصویر بکشد.

دکوراسیون به سبک لافت

2- فضایی مداوم و بدون مرز :

به طور معمول در سبک لافت برای ایجاد یک پلان باز و بدون مرز در خانه ،دیوار های میان اتاق ها و فضا های مختلف برداشته می شود. حتی در کفپوش خانه نیز برای ایجاد فضایی یکدست و باز معمولا در این سبک از فرش استفاده نمی شود. به همین علت در صورتی که علاقمند به داشتن دکوراسیون به سبک لافت هستید ، بایستی دیوار ها را برداشته و فرش ها را جمع کنید.

دکوراسیون به سبک لافت

3- استفاده از سطوح مناسب :

یکی دیگر از ویژگی های تاثیر گذار و قابل توجه سبک لافت ، سطوح چرمی است. به همین علت در اتاق خواب برای پوشش تخت خواب و یا در هر نقطه دیگری از خانه برای پوشش دیوار ها از چرم استفاده می شود.

دکوراسیون به سبک لافت

4- رابطه بین مصالح و فضا :

در سبک لافت سطوح صاف و یکپارچه ایی مانند مرمر کاربرد فراوانی دارند. به عنوان مثال شما می توانید از سنگ مرمر برای میز غذا خوری ، کفپوش و یا دیوار ها و یا حتی پانل هایی با ظاهری مرمری استفاده نمایید و فضایی یکپارچه را ایجاد نمایید.

دکوراسیون به سبک لافت

ترفند ها و نکات کلیدی سبک لافت :

1- مبلمان مورد استفاده در سبک لافت بایستی در عین زیبا و چشمگیر بودن ، کاربردی و راحت نیز باشند. به عنوان مثال ، بهترین انتخاب برای این سبک ، استفاده از کاناپه های باریک است.

2- مهم ترین ویژگی سبک لافت طرح های هندسی می باشند. به همین علت در صورت ایجاد دکوراسیون به سبک لافت بایستی حتما از نقوش هندسی استفاده کنید.

3- استفاده از ترکیب رنگ های طوسی و خردلی بر روی زمین ، دیوار ها ، اکسسوری ها و یا عناصر دیگر منجر به ایجاد تاثیرات چشمگیر و سریعی از سبک لافت در محیط زندگی شما می شود.

4- صفحات فلزی و دیوار های آجری و یا کاغذ دیواری هایی که تصویری از این عناصر را ارائه می کنند و هم چنین سطوح سرامیکی از جمله عناصر اصلی هستند که باید در سبک لافت مورد استفاده قرار بگیرند.


حتما ببینید : کاربرد رنگ فیروزه ایی در طراحی داخلی


سایر تصاویر دکوراسیون به سبک لافت

ترفند ها و نکات کلیدی سبک لافت

ترفند ها و نکات کلیدی سبک لافت

ترفند ها و نکات کلیدی سبک لافت

سبک لافت

سبک لافت

سبک لافت


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 157 – آبجکت مبلمان و صندلی