طراحی رستوران و کلوپ شبانه انتزاعی در هند

رستوران “Auriga” واقع در شهر بمبئی، هند توسط معماری به نام “Sanjay Puri” طراحی و اجرا شده است. ساختمان این پروژه قبلا یک انبار قدیمی بوده که پس از بازسازی و طراحی به یک رستوران و کلوپ شبانه لاکچری تغییر کاربردی داده است. در طبقه همکف این ساختمان یک پاسیو باز و گسترده برای کلوپ و بار نوشیدنی قرار گرفته و طبقه بالا به جهت ارائه منظره بهتر در هنگام صرف غذا به رستوران اختصاص یافته است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : Sanjay Puri
  • مکان پروژه : بمبئی، هند
  • عکاس پروژه : Vinesh Gandhi
  • مساحت پروژه : 335 متر مربع
  • سال ساخت : 2013

رستوران و کلوپ شبانه

نمای این رستوران با استفاده از متریال آلومینیوم طراحی شده است که در یک الگوی مثلثی شکل قرار گرفته است. این هندسه مثلثی شکل تا کف طبقه همکف امتداد یافته است تا جایی که بخ خلق یک سطح آبستره منجر شده و ستون ها، پله ها، دیوار و سقف را پوشانده است. این الگو های آلومینیومی در پس زمینه ساختمان به شکل نیمه باز تعبیه شده اند و شبیه به یک مجسمه انتزاعی ادامه دار در بطن ساختمان بافته شده است.

در طراحی داخلی این رستوران و کلوپ شبانه از تونالیته خاکستری استفاده شده به طوری که در دیوار ها، ورق آلومینیوم نقره ایی در سقف و سطوح میز ها از طیف روشن تا تیره رنگ نوک مدادی دیده می شود. ولی زمانی سیر تکامل طراحی داخلی رستوارن به حد نهایی رسیده است که الگوی آلومینیومی کلوپ شبانه جای خود را به متریال چوب مجلل در بخش رستوران داده است.

معمار با استفاده از چوب های نازک مواج و زاویه دار، سقف، دیوار ها، کانتر آشپزخانه و بار را دیوارکوب کرده و در تمام فضا های رستوران یک سطح گسترده مایع را به تصویر کشیده است.

رستوران و کلوپ شبانه در دو سطح و دو کنتراست رفتاری متفاوت قرار گرفته اند:

  • چوب گرم و آرامش بخش
  • ورق های آلومینیوم هیجان انگیز

در ارتقا کیفیت بصری و گستردگی فضای این رستوران مجلل، کانسپت انتزاعی دیوار و سقف نقش بسزایی داشته است. فضای رستوران و کلوپ شبانه همچون یک مجسمه بزرگ و غول پیکر هستند که مراجعه کنندگان را غرق در طراحی نورپردازی و رنگ های متنوع می کنند.


حتما ببینید : معرفی 18 نمونه طراحی پل عابر پیاده


سایر تصاویر پروژه طراحی رستوران و کلوپ شبانه با کانسپت انتزاعی

رستوران و کلوپ شبانه

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

رستوران و کلوپ شبانه

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

پایان نامه و پلان مجموعه تفریحی ورزشی

آموزش طراحی داخلی و رندرینگ حرفه ای در مکس و وی ری