راهکارهای استفاده بهینه از فضا در یک آپارتمان کوچک

بیشتر افراد آرزو دارند در خانه های بزرگ و ویلایی زندگی کنند، اما این رویا برای بیشتر آنان، مخصوصا کسانی که ساکن شهر ها هستند به آسانی به تحقق نمی پیوند. امروزه با توجه به این که زندگی شهری مزایای زیادی به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و هنری دارد، اما رشد جمعیت و پیشرفت تکنولوژی باعث کاهش فضا ها و ساخت آپارتمان های کوچک شده است. یکی از راهکار های هوشمندانه برای بهینه سازی فضا و ایجاد فضا های اضافی در آپارتمان های کوچک استفاده از مبلمان سفارشی کم جا و چند منظوره می باشد. هم چنین ایجاد پکیجی که به طور هم زمان شامل اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق کار و کمد است نیز از ترفند های استفاده بهینه از فضا در خانه های کوچک می باشد. در ادامه با راهکار های بهینه سازی فضا در یک آپارتمان کوچک آشنا خواهید شد.

بهینه سازی فضا

در دکوراسیون این آپارتمان کوچک قابلیت سیستم کم جا به شکلی طراحی شده که با لمس و فشردن یک دکمه، با تغییر مکان و جمع شدن تخت خواب، اتاق برای فعالیت های دیگر آزاد شده و در نتیجه فضایی کارآمد تر به وجود خواهد آمد. این فضا می تواند ظاهری هماهنگ تر از چیدمان دکوراسیونی داشته باشد که از ترکیب انواع مبلمان در یک آپارتمان کوچک حاصل شده است.

بهینه سازی فضا

هنگام باز و گسترده شدن تخت خواب، فضای کافی برای استراحت و یک تخت خواب کامل مهیا می شود. با جمع شدن تخت خواب نیز می توان از قسمت آزاد فضا که با این قابلیت تغییر ایجاد شده برای اوقات فراغت و فعالیت های روزانه استفاده نمود.

بهینه سازی فضا

در کنار تخت خواب، یک مجموعه کاربردی قرار دارد که متشکل از قفسه هایی برای نگهداری وسایل مورد نیاز؛ لوازم دکوری و حتی قلاب برای آویزان نمودن لباس ها می باشد. و در طرف دیگر آن نیز محفظه ایی برای قرار گیری تلویزیون تعبیه شده است. راحتی فضا ها برای کاربران و داشتن فضای کافی برای کاربری های متفاوت و ضروری از نکات قابل توجه در دکوراسیون این آپارتمان کوچک می باشد. این راهکار حتی قابل استفاده در استودیو و میکرو آپارتمان ها می باشد.

بهینه سازی فضا

این سیستم های کم جا و چند منظوره مدرن به گونه ایی طراحی شده اند که با قابلیت تطبیق و انعطاف پذیری خود با انواع سبک های مختلف طراحی متناسب هستند. معمولا در هر خانه ایی، اختصاص قسمتی به فضای کار، امکان پذیر نیست، و حتی در آپارتمان های کوچک کاری مشکل و نشدنی تلقی می شود اما این مبلمان راهکار هایی را برای تامین فضا در اختیار کاربران قرار داده است.

بهینه سازی فضا

یکی از اولویت های طراحی آپارتمان های کوچک، سازمان دهی و طبقه بندی مناسب قفسه ها و محفظه های ذخیره سازی می باشد. که با ارائه راهکار های مناسب موجب افزودن نظم به فضا شده و برای کاربران آسایش و راحتی را فراهم می کند. در این آپارتمان کوچک برای قرارگیری وسایل و استفاده روزمره کاربر، کشو هایی به صورت مخفی تعبیه شده که به عنوان یک راهکار مناسب برای بهینه سازی فضا از نقاط قوت طراحی در مبلمان این خانه محسوب می شود.

استفاده بهینه از فضا در یک آپارتمان کوچک

مبلمان سفارشی این آپارتمان کوچک با توجه به نیاز ها، فضای مورد نظر و در طرح و رنگ مورد علاقه کاربر طراحی و ساخته شده است. و با توجه به جزئیات و مهیا نمودن امکانات بیشتر برای کاربران، قابلیت های بیشتری را متناسب با نیاز های شخصی در اختیار آن ها قرار می دهد. در این کمد سفارشی یک کلید کوچک برای تنظیمات حرکت، تغییر، و تنظیم کاربری تعبیه شده که با فشردن آن به راحتی اعمال این تغییرات امکان پذیر می شود. و از ویژگی های طراحی این آپارتمان کوچک محسوب می شود.


حتما ببینید : 4 ترفند ساده برای افزایش فضای کمد لباس و اتاق خواب


سایر تصاویر بهینه سازی فضا در یک آپارتمان کوچک

استفاده بهینه از فضا در یک آپارتمان کوچک

استفاده بهینه از فضا در یک آپارتمان کوچک

دکوراسیون با مبلمان کمجا

دکوراسیون با مبلمان کمجا

دکوراسیون با مبلمان کمجا

دکوراسیون با مبلمان کمجا

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود طرح لایه باز کارت ویزیت طراحی دکوراسیون داخلی

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ