بیوگرافی لودویگ میس ون در روهه و معرفی آثار معماری ایشان

لودویگ میس ون در روهه در سال 1886 در آلمان به دنیا آمده . او زمین ها را با طرح معماری زیبا خود در هم شکست. در خلال جنگ جهانی اول او در ارتش آلمان به خدمت مشغول شد. او سپس با ایجاد طرح هایی همچون نمایشگاه بین المللی بارسلونا و سازه پاویون در آلمان به عنوان یک معمار برجسته شناخته شد. در آواخر دهه 1930 میلادی میس به ایالات متحده مهاجرت کرد. از جمله آثار مدرن شناخته شده او می توان به دریاچه شور و همچنین پیاده نمودن آپارتمانها و ساختمان سیاگرام اشاره نمود. او سرانجام در سال 1969 میلادی در ایلات متحده درگذشت.

میس ون در روهه

سرآغاز زندگی و فعالیت های لودویگ میس ون در روهه :

ماریا لودویگ میخائیل میس در 27 مارس 1886 در شهر آخن آلمان بدنیا آمد. این جوانترین فرزند خانواده پنج نفره به یک مدرسه محلی کاتولیک در شهر آخن رفته و پس از آن دوره های آموزشی حرفه ایی در زمینه Gewerbeschule در شهر آخن را فراگرفت. او در ادامه مهارتهای خود از طریق همکاری با پدرسنگ تراش خود از طریق چند کارآموزی و مهارت دیگرر را ارتقا بخشید.

در حالیکه به عنوان یک طراح استخدام شده بود و کار می کرد، در سال 1906 میس نخستین مدرک خود را جهت طراحی خانه های مسکونی دریافتت نمود. پس از آن او در یک دفتر معماری تحت نظر پیتر بِهِرنس کار کرد. او در سال 191 فروشگاه خود را در Lichtefelde راه اانددازی و گشایش نمود. او با آدا برون در همان سال ازدواج کرده که نتیجه این ازدواج سه دختر بود.

وقوع جنگ جهانی اول در سال 1914 کار میس را تعطیل نموده و او به عنوان معمار و طراح پل و جاده در ارتش آلمان خدمت کرد. پس از جنگ و بازگشت به کار اصلی خود، میس چشم انداز و رویکرد خود را معطوف آسمان خراشهای شیشه ایی برای طراحی در سال 1921 نمود. در این زمان بود که میس نام خود را با اقتباس نام مادری اش به وان در روهه تغییر داد.

در اواسط دهه 1920 میس به یک معمار آوانگاردی پیشر در آلمان بدل شده بودد . او عضو سازمان هنری رادیکال نوامبرگروپ و سپس به عضویت جنبش باوهاوس پیوست. با تأسیس جنبش توسط والتر گروپیوس، جنبش باوهاوس آرمانهای سوسیالیستی را در پیش گرفته و نیز به عنوان یک فلسفه کارکردی در مورد هنر و طراحی شناخته شد( هر چند بعدها با سرکار آمدن نازی ها کار باوهاوس به فساد روی آورده و تحت فشارهای سیاسی تعطیل شد).

در این دوره یکی از قابل توجه ترین آثار میس همان ساختمان های پاویون آلمان و ساختمان نمایشگاه بین المللی بارسلونای اسپانیا بود. این سازه در سال 1928 تا 1929 ساخته شده و همگی از ساختار شیشه و سنگ و فلز آن متعجب شده بودند. با وجود افزایش بدنامی وی در آلمان او مجبور شد که در اواخر دهه 1930 به ایالات متحده مهاجرت کند. در این کشور او در شهر شیکاگو اقامت گزیده و یک مدرسه معماری را بنیان نهاد که امروزه به نام موسسه فناوری ایلینوی شناخته می شود و خود او نیز برنامه ریزی توسعه آن دانشگاه را بر عهده گرفت.


حتما ببینید: بیوگرافی فرانک لوید رایت


بیوگرافی لودویگ میس ون در روهه

لیست برخی از آثار معماری لودویگ میس ون در روهه :

 1. دانشگاه فنی ایلی نویز، سال ۱۹۵۶- ۱۹۳۹
 2. طرح خانه آجری سال ۱۹۲۳
 3. پروژه گالری قرن بیستم، سال ۱۹۶۳
 4. خانه توگندات، سال ۱۹۳۰- ۱۹۲۸
 5. کرون هال – شیکاگو، سال ۱۹۵۵
 6. خانه شیشه ای، سال ۱۹۵۰
 7. کاخ سلطنتی
 8. خانه هوبی، سال ۱۹۳۵
 9. آپارتمان های مسکونی در شیکاگو، سال ۱۹۵۱
 10. برج سیگرم، سال ۱۹۵۴ – ۱۹۵۸
 11. گالری ملی برلین
 12. گالری برلین، سال ۱۹۶۳
 13. پاویون آلمان در بارسلون، سال ۱۹۲۹
 14. کاخ ریسور
 15. سالن اجلاس شیکاگو
 16. ساختمان اداری فدرال وکاخ دادگستری آمریکا
 17. کاخ شهری آجری
 18. کاخهای دربار
 19. کتابخانه ام- ال – ک
 20. غرفه بروکسل
 21. برج بانکی حکومتی تورنتو

ساختمان کراون مؤسسه فناوری ایلینوی :

آثار میس ون در روهه

موزه Neue Nationalgalerie در برلین-آلمان :

پروژه های لودویگ میس ون در روهه

کتابخانه یادبود مارتین لوتر کینگ جونیور – واشینگتن :

اثار لودویگ میس ون در روهه

گرداوری : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: سبک های معماری