طراحی صندلی منحصر به فرد Manta Ray

صندلی Manta Ray یکی از آثار معمار توانا و برجسته ایی به نام زاها حدید است. این صندلی منحصر به فرد حاصل ذوق و هنر زاها حدید است. نخستین بار این صندلی در هفته طراحی 2012 در ونیز ایتالیا، در نمایشگاهی با موضوع سطح رونمایی شد. شرکت مبلمان ایتالیایی Sawaya & Moroni مدیریت این نمایشگاه را بر عهده داشت. هدف این شرکت از برگزاری این نمایشگاه، بررسی نقش سطوح به عنوان عنصری مهم در دنیای طراحی بود.

صندلی منحصر به فرد

سطح زمینه‌ ایی برای ساخت یک حجم است؛ صندلی منحصر به فرد و خاص Manta Ray با مهارت بسیار این اصل را نشان می دهد. زاها حدید بر این باور بود:”ریشه‌ های حجم و خلق فضا با استفاده از سطح به قرن بیستم بر می گردد. این اصول در معماری مدرن اولیه دیده می شود. از زمان فری اوت تا Buckminster Fuller یا از عصر فلیکس کندلا تا Heinz Isler.”

صندلی منحصر به فرد

Manta Ray، یک صندلی دو نفره با روکش آلومینیومی است. این صندلی دارای فرم و ظاهری پیوسته و خمیده می باشد. یک المان جدا کننده در سمت اصلی صندلی، تعبیه شده که موجب تفکیک و جداسازی 2 نشیمنگاه می شود. المان جداکننده صندلی به طرف بالا حرکت می‌ کند؛ از کناره‌ ها دوباره به سمت پایین می‌ آید تا دسته‌ های صندلی را شکل دهد.

صندلی منحصر به فرد

قسمت پشتی این صندلی منحصر به فرد Y شکل است. این ویژگی، مشخصه اصلی صندلی Manta Ray محسوب می شود. و سادگی طرح را نشان می دهد. این صندلی خاص تنها با یک پایه عمودی ساپورت می شود که نشان دهنده ساخت این صندلی تنها با یک سطح است. Manta Ray درخشان و در عین حال محکم است و می تواند به عنوان یک ظاهر زیبا برای هر فضای داخلی مدرن استفاده شود.


حتما ببینید : 50 نمونه طراحی چراغ آویز


سایر تصاویر طراحی صندلی منحصر به فرد اثر زاها حدید

صندلی منحصر به فرد

ایده طراحی صندلی

ایده طراحی صندلی

ایده طراحی صندلی

خلاقیت در طراحی صندلی

خلاقیت در طراحی صندلی

خلاقیت در طراحی صندلی

منبع : designboom

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید :

رساله مرکز آموزش هنر صنایع دستی

دانلود آبجکت گیاهان گلدانی – مدل سه بعدی بونسای