طراحی کمد تونلی در اتاق کودک

این آپارتمان واقع در کاوشیون، تایوان توسط گروه معماری HAO طراحی و به اجرا رسیده است. معماران در این خانه به جای استفاده از یک دیوار صلب که دو اتاق را به طور کامل از هم جدا می سازد، کمد تونلی را طراحی نموده اند که اتصال دهنده منطقه بازی و اتاق خواب کودکان است. درب های گرد این کمد به گونه ایی طراحی شده اند که این امکان را برای کودکان فراهم می سازد تا به راحتی از میان اتاق ها عبور نمایند، و از بازی، کشف و جستجو در فضا نهایت لذت را داشته باشند.

کمد تونلی

درب های گرد این کمد به رنگ آبی پاستلی می باشد که حسی کودکانه و زیبا را به فضا هدیه کرده است. درب های چوبی کشویی، کشو ها و در طرف دیگر گنجه های سرتاسری از کف تا سقف فضای کافی را برای بازی و ذخیره سازی لباس ها ایجاد نموده است.

قسمت داخلی این کمد تونلی رو به اتاق بازی کودکان قرار گرفته که در قسمت میانی با استفاده از چندین میله، نردبانی به منظور بالا و پایین رفتن و بازی تعبیه شده است و در قسمت بالایی کمد نیز میله هایی برای آویزان شدن و بازی و فعالیت کودکان به سقف متصل شده است. این طراحی خلاقانه علاوه بر تبدیل خانه به فضایی دوست داشتنی و مفرح برای کودکان، پویایی فضای داخلی را نیز افزایش داده است.


حتما ببینید : طراحی دفتر کار با فضای کار گروهی


در دکوراسیون داخلی اتاق خواب نیز از ترکیب رنگ های پاستلی استفاده شده که به فضا ظرافت و لطافت را بخشیده و رنگ دیوار و مبلمان در کنار چشم انداز موجب ایجاد حس آرامش در اتاق شده است. طراحی داخلی این فضا به سبک مدرن صورت گرفته اما با بکار بردن تم رنگی فضایی مناسب و قابل توجه را برای کودکان فراهم ساخته است. در طراحی این فضا سعی شده تا به طور کامل پاسخگوی نیاز های مالک خانه باشد و با اشغال فضای محدود بتواند بهترین استفاده را از فضای داخلی و متناسب با احساسات کودکانه ایجاد نماید.

خلاقیت در طراحی کمد

در حقیقت می توان این گونه اظهار داشت اگرچه امکان دارد طراحی سفارشی هزینه بالایی داشته باشد ولی می توان با ارتقاء کیفیت و استفاده بهینه و متناسب با نیاز های همه کاربران و با توجه به جنسیت، سن و هم چنین ابعاد فضا دکوراسیونی زیبا و کاربردی تر خلق کرد.

کمد تونلی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

رساله موزه صنایع دستی

دانلود مدل سه بعدی کافی شاپ و رستوران