دکوراسیون داخلی ساختمان اداری

ساختمان اداری شرکت تبلیغاتی Marquis واقع در هند توسط استودیو معماری KAAS در فضایی به مساحت 1800 متر مربع طراحی و به اجرا رسیده است. طراحی داخلی دفتر کار شرکت تبلیغاتی Marquis با توجه به درخواست کارفرما به صورت پلان باز همراه با فضایی خلاق صورت گرفته است. بنابراین تیم معماران با خرید یک ملک اداری در طبقه بالایی یک خیابان شلوغ اما با چشم اندازی سبز تلاش نموده اند تا با ایجاد فضاهای شاخص اما مجزا و در عین حال به صورت کاملا هنرمندانه، آن ها را با یک عملکرد مناسب در کنار یک دیگر جانمایی کنند.

طراحی داخلی دفتر کار شرکت تبلیغاتی

شکل گیری این ساختمان اداری با یک ایده ساده از جلوه گر نمودن چشم انداز بصری و ترسیم و ایجاد شفافیت بین فضای سبز و فضای داخلی صورت گرفته است. استفاده از تنالیته رنگ روشن خاکستری در زمینه و ترکیب با رنگ های روشن و شاد در کل دکوراسیون این ساختمان اداری منجر به خلق فضایی پویا و زنده شده است.

طراحی داخلی دفتر کار شرکت تبلیغاتی

طراحی هر یک از فضا های کار فردی با استفاده از یک پالت رنگی متفاوت صورت گرفته است که علاوه بر نمایان کردن تغییر کارکرد، موجب تعامل انسان با طبیعت شده است. از قسمت ورودی شکل منحنی ساده S شروع می شود، که از نظر هنری کاربر را از محیط داخلی به بیرون هدایت می کند. در مرکز این ساختمان اداری، اتاق کنفرانس همچون یک فانوس دفتر شناور شده است و فضای پیرامون را روشن می کند.

طراحی داخلی دفتر کار شرکت تبلیغاتی

طراحی فضا های این دفتر کار با توجه به نیا های کارفرما، علاوه بر متناسب با ویژگی های فیزیکی طراحی، به منظور ادغام عناصر طبیعی جهت بالا بردن تجربه انسانی صورت گرفته است. هم چنین تمامی فضاهای داخلی دارای نور طبیعی هستند. تعبیه چمن مصنوعی در میان حوزه ها به منظور ایجاد فضای سبز و افزایش بهره وری کار پرسنل صورت گرفته است. تعداد کمی از کابین های اداری به وسیله کفپوش های رنگی و مبلمان مینیمالیستی دیزاین شده اند.

طراحی داخلی دفتر کار شرکت تبلیغاتی

کاربرد متریال های متنوع در دکوراسیون این ساختمان اداری به منظور ایجاد فضایی مدرن و نو در طراحی، و هم چنین سازماندهی فضایی با در نظر گرفتن ویژگی های مادی آن صورت گرفته است. استفاده از پانل های PVC ، Corian ، کفپوش های صنعتی – اپوکسی ، سقف شبکه ایی فلزی خاکستری ، چمن مصنوعی و… نیز تاثیر بسزایی در زیبایی شناسی این فضای اداری داشته است.


حتما ببینید : طراحی مطب دندانپزشکی در اسپانیا


سایر تصاویر طراحی داخلی دفتر کار شرکت تبلیغاتی Marquis

طراحی داخلی دفتر کار شرکت تبلیغاتی

طراحی داخلی دفتر کار شرکت تبلیغاتی

منبع : officesnapshots

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری