ایده های طراحی در فروشگاه آقا و خانم وایت – معماران پائولو مرلینی

طراحی فروشگاه آقا و خانم وایت : اشیاء ایده هایی متبلور شده هستند. هر چه که ارتباط اجزای داخلی ایده ها بهتر باشد، اشیاء بهتر و دارای ارتباط بیشتری با اطراف خود خواهند بود. گاهی اوقات کاربرد یک شی به حدی مرتبط است که ارزش زیبایی شناختی آن را به حاشیه می کشد. اینجا در دفتر ما ایده های خوب را دوست داریم و این مسئله به آنها ارزش می دهد.

مشخصات کلی پروژه:

  • معماری Paulo Merlini arquitetos
  • مکان پرتغال
  • مساحت 80 مترمربع
  • سال پروژه 2016
  • عکاس Fernando Guerra | FG+SG

دکوراسیون فروشگاه

طراحی فروشگاه آقا و خانم وایت

اشیاء ایده هایی متبلور شده هستند. هر چه که ارتباط اجزای داخلی ایده ها بهتر باشد، اشیاء بهتر و دارای ارتباط بیشتری با اطراف خود خواهند بود. گاهی اوقات کاربرد یک شی به حدی مرتبط است که ارزش زیبایی شناختی آن را به حاشیه می کشد. اینجا در دفتر ما ایده های خوب را دوست داریم و این مسئله به آنها ارزش میدهد. طرح سیندرلا را بازسازی و احیای کنید، در آن صورت مردم ارزش زیبایی شناختی آن را بهتر درک می کنند. همین طور که ما میان چندین شی دنبال شیئی می گشتیم که محیط را جذاب تر کند و ترجیحا در آن شرایط باشد، در نهایت به چوب رختی رسیدیم!!. ما محیط را با بیش از هزار چوب رختی پرکردیم و به دلیل ارزش زیبا شناختی ذاتیشان شخص درگیر محیطی منحصر به فرد می شد.

طراحی فروشگاه لباس

چوب رختی ها تقریبا در طراحی فروشگاه ها منسوخ گشته اند، و به دلیل نوع کاربردشان معمولا آنها را از جلوی دید دور نگه می دارند. همان ویژگی که آنها را تبدیل به یک موفقیت جهانی کرد، سبب شده که در حق آنان نیز بسیار اجحاف شود!. به عبارتی قربانی موفقیت خود شدند. ما چوب رختی ها را در تمام محیط در نقطه هایی با فاصله های مساوی از هم توزیع کردیم. وقتی که از نمای بالا آن را نگاه می کردیم شبیه یک صفحه نمایش پیکسل بندی شده شامل 400 نقطه توزیع شده در 80 متر مربع به نظر می رسید.


حتما ببینید: دکوراسیون تجاری


طراحی فروشگاه آقا و خانم وایت

از طریق کارکردن با دستگاه سنجش ارتفاع ، متوجه شدیم که می توانیم با حذف کردن فضای نگتیو یا زائد، فضای مورد نظر را بازسازی نمائیم. طرح مورد نظر ما به دلیل اینکه از نظر فرهنگی مرتبط با محل موجود بود، به راحتی قابل درک بود. مهمتر از آن ارزش بخشیدن این کار به لباس ها و المان های پایه ایی ما بود.

طراحی فروشگاه آقا و خانم وایت

ما شکل ها و طرح های بیشماری را مورد مطالعه قرار دادیم و نهایتا متوجه شدیم که قسمت ناوها (قسمت مرکزی یک ساختمان کلیسا که برای جای دادن جماعت موجود در نظر گرفته شده است) کلیسا همان چیزی است که ما دنبالش می گشتیم. از طرفی دارای یک نیروی قابل تشخیص برای همه بود و از طرف دیگر مکانی دارای شان و منزلت بود. این طرح به صورت ناخود آگاه هر کسی را به فکر فرو می برد. در نتیجه وقتی مشاهده کننده داخل فضا می شود به صورت ناخود آگاه تحت تاثیر روح ناو ها قرار می گیرد. تنش وارده بر نخ هایی که لباس ها از آن آویزان است نیروی جازبه را قابل لمس تر و چشم ها را به سمت بالا خیره می کند. لباس ها در فضا جاری بودند به طوری که این پیوستگی المانها، مشخصه ی مهمی در کلیسا می باشد.

طراحی فروشگاه آقا و خانم وایتطراحی فروشگاه آقا و خانم وایت

فضای خالی نوع معماری ناو کلیسا را تعربف کند و سایر قسمت ها لبریز از نور هستند. مجموعه ای از لامپها با فاصله های برابر از هم محیط را نورانی تر می کنند که باعث می شوند عمودی تر به نظر بیایند و آهنگ موزونی به آن می بخشند. منعکس شدن نور میان رنگ سفید رشته ها نوعی حس مادی بودن و موجودیت به آنها القا می کند. ما می خواستیم یک محیط شدیدا اشباع نشده داشته باشیم، تا رنگ لباس ها بیشتر جلب توجه کنند و نقش اصلی را در نمای طرح ایفا نمایند. یکی دیگر از خاصیت های طرح این است که مشتری برای اینکه با وضوح بیشتری لباس را ببیند می تواند هر جا که دلش بخواهد آن را آویزان کند.

ایده دکوراسیون فروشگاه لباس

تصاویر و پلان های پروژه طراحی فروشگاه آقا و خانم وایت :

طراحی داخلی فروشگاه لباس

طراحی داخلی فروشگاه لباس

دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس

دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس

دکوراسیون فروشگاه لباس

طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس

طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس

پلان فروشگاه لباس

پلان فروشگاه لباس

پلان فروشگاه لباس

طراحی فروشگاه آقا و خانم وایت :

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: دانلود رساله مجتمع تجاری