دکوراسیون داخلی عینک فروشی

فروشگاه عینک n3on واقع در شانگهای، چین توسط گروه معماری Line house طراحی و به اجرا رسیده است. در این فروشگاه  سعی شده تا با خلق فضایی منحصر به فرد، مفهومی متفاوت از طریق درک بصری و ایجاد چشم انداز با صفحات مقعر و افزودن عمق به فضا در فروشگاه ایجاد نماید.

فروشگاه عینک

در این عینک فروشی پانل های سفید فلزی سوراخدار به شکل دو طرفه در فضا ایجاد شده اند که به منظور ایجاد دید مستقیم به صندوق فروشگاه پانل ها زاویه دار طراحی شده اند. این پانل های زوایه دار کمک شایانی به تفکیک فضا و گسترده تر شدن فضا برای قرار گیری عینک ها، قفسه بندی در حوزه های مختلف، رفت و آمد، عدم ازدحام و بی نظمی نموده است.

فروشگاه عینک

به علت دید مستقیم و هم چنین تفاوت رنگ کانتر صندوق با سایر قسمت ها به محض ورود به داخل فروشگاه نخستین چیزی که از نظر بصری جلب توجه می کند کانتر صندوق است. کانتر متشکل از مجموعه ایی از چراغ های فلورسنت است که در باکسی از نئون صورتی پوشانده شده است. هم چنین برای ایجاد همخوانی درفضا، قسمت هایی از قفسه ها به رنگ صورتی می باشد.

فروشگاه عینک

در طراحی این فروشگاه عینک استفاده از پانل ها ایده بسیار هوشمندانه ایی بود است زیرا علاوه بر کارایی، موجب حداکثر استفاده بهینه از فضا شده است. و با طراحی خلاقانه موجب کاهش نیاز به مبلمان و صرف هزینه برای خرید آن گردیده و از عدم یکنواختی مبلمان با دکوراسیون جلوگیری نموده است.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه کفش و کلاه LACES – مکزیک


سایر تصاویر طراحی داخلی فروشگاه عینک در چین

طراحی داخلی فروشگاه عینک

طراحی داخلی فروشگاه عینک

طراحی داخلی فروشگاه عینک

دکوراسیون داخلی عینک فروشی

دکوراسیون داخلی عینک فروشی

منبع : retaildesignblog

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش ساخت انیمیشن سه بعدی معماری با تری دی مکس و وی ری

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ ترین و بلند ترین سد های جهان