تبدیل کلیسای قدیمی به سالن بسکتبال

شرکت نایک در یک اقدام عجیب یک کلیسای قدیمی متعلق به قرن نوزدهم واقع در شیکاگو را به یک سالن ورزشی تبدیل کرده است. به طور حتم این تغییر کاربری یکی از عجیب ترین مواردی می باشد که در طی سالیان اخیر اتفاق افتاده است. معماران در این تغییر کاربری فضای صحن کلیسا را تبدیل به زمین بسکتبال نموده اند و دیگر عرصه های این کلیسای قدیمی به فضا هایی مانند: سالن بدنسازی، رختکن و کلاس توجیهی تئوری تبدیل شده اند. این مکان به عنوان یک سالن ورزشی آموزشی متعلق به تیم بسکتبال یکی از دبیرستان های شیکاگو می باشد.

طراحی سالن ورزشی نایک

تیم بررسی کمپانی نایک به طور مستقیم بر روی طراحی، مرمت و بازسازی بسیاری از فضا ها و کاربری های قدیمی این کلیسا نظارت داشته است که اقدامی دور از تصور برای این کمپانی بوده که بر روی صنعت ورزش و سرگرمی متمرکز است.

طراحی سالن ورزشی نایک

این سالن ورزشی علاوه بر خدمات دهی به نخبگان و تیم اصلی، به ورزشکاران جوان بسیاری نیز خدمات داده و آن ها را به ورزشکاران آینده دبیرستان شیکاگو تبدیل نموده است. در ابتدای بازسازی و تغییر کاربری این پروژه، بعضی از عرصه های جزئی تخریب شدند. به طور حتم این کلیسای قدیمی از دکوراسیون منحصر به فرد خود برخوردار است که در مرحله اول حذف آن قابل درک می باشد.

طراحی سالن ورزشی

معماران در این پروژه با رعایت اصول و ضوابط طراحی فضای ورزشی، دیوار ها را در راهرو افزایش دادند تا مسیر های ورود و خروج بازیکنان به شکل استاندارد تعبیه شود. با توجه به این که کاربری جدید ساختمان یک فضای تمرینی و آموزشی می باشد به گسترش فضای سقف نیازی نبوده است. و تنها معماران به علت ایجاد یک محیط مستطیل شکل و قانونی، به وسیله چوب و قاب پروفیل فلزی کل فضا را پوشش داده اند تا از برخود توپ با تزئینات دیوار ها جلوگیری نمایند و توپ سیر حرکتی نرمالی داشته باشد.

طراحی سالن

در انبار قدیمی این کلیسا یک سالن بدنسازی طراحی شده که از مساحت کافی برای قرار دادن وسایل برخوردار می باشد. سالن ورزشی نایک یکی از بهترین نمونه های تغییر کاربری مقرون به صرفه محسوب می شود.


حتما ببینید : طراحی برج مسکونی سبک وزن در ساحل جنوبی آتن


سایر تصاویر پروژه طراحی سالن ورزشی نایک

کلیسا

طراحی داخلی سالن ورزشی

سالن ورزشی

منبع : design boom

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی رستوران و آشپزخانه

طراحی فروشگاه کفش و کلاه LACES – مکزیک