بازسازی و معماری داخلی فروشگاه و کافه چای

کافه چای Peak واقع در شنژن ، چین توسط گروه معماری Onexn طراحی و به اجرا رسیده است. تیم معماران در طراحی این فروشگاه بر اساس خواست کارفرما تلاش نموده اند تا با درهم شکستن شیوه های سنتی ، یک کافه چای آزمایشی را خلق نمایند. فضای داخلی این کافه حدود 90 متر مربع مساحت دارد و دارای یک قسمت باز و بیرونی به مساحت 100 متر مربع می باشد. طراحی فضای بیرونی این فروشگاه برای تیم معماران بسیار چالش برانگیز بوده است. با این وجود، این چالش موجب ایجاد فضایی الهام بخش با چشم انداز وسیع و دید کامل به کل مجموعه گردیده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری Onexn
  • مکان پروژه : شنزن ، چین
  • مساحت پروژه : 190 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

طراحی داخلی فروشگاه و کافه چای

تیم معماران در طراحی این کافه چای تلاش نموده اند تا با خلق چشم انداز ، فضای داخلی با فضای بیرونی تلفیق شود و فضای داخلی به نحوی عملکردی و فضای بیرون با تابعیت از فضای داخلی به عنوان یک فضای عمومی کار کند. خلق فضایی آرام ، دلنشین و به دور از استرس و هیاهو های زندگی شهری ، از دیگر اهداف طراحی این فروشگاه و کافه چایی است.

طراحی داخلی فروشگاه و کافه چای

پیش از بازسازی این پروژه ، در سایت اصلی برای تفکیک محل عبور عابر پیاده و  وسایل نقلیه ، از گیاهان استفاده شده بود. متاسفانه چنین فضای عمومی باعث متوقف شده عابر پیاده نمی شود و این در یک خیابان معمولی در چین اگرچه طرحی ایمن اما مواجه با کمبود نشاط و پویایی است بنابراین طرح پیشنهادی شامل مبلمان شهری متناسب با استاندارد ها ،کاربردی ، متناسب با بودجه ، بر اساس جدول زمانی و با در نظر گرفتن عوامل مختلفی همچون پویایی و جذابیت برای کاربران بود.

طراحی داخلی فروشگاه و کافه چای

طراحی مبلمان به عنوان زمینه پشتیبان برای فعالیت ها و کارکرد های مختلف باعث ایجاد تعامل کاربران با فضا در پیکربندی ساده توسط چندین ساختار مستطیل اما در مقیاس های مختلف می گردد. تداخل سازه ها و خطوط با یک دیگر منجر به ایجاد مجموعه ایی از چشم انداز ها می شود که کاربران به عنوان شخصیت اصلی و شکل دهنده این چشم انداز ها محسوب می شوند. طراحی نمای این ساختمان با الهام از شاهکار Nighthawks ادوارد هاپر صورت گرفته است. این نقاشی تصویر یک کافه در تمام شب را به تصویر می کشد که سه مشتری ، در عین حالی که در افکار خود گم شده اند ، از یک دیگر فاصله ندارند. به تصویر کشیدن شخصیت ها به حدی دقیق و واضح صورت گرفته که اندیشه فلسفی را در مورد انزوا انسان به وجود می آورد ، بنابراین تیم معماران در طراحی این فروشگاه و کافه چایی تلاش نموده اند تا کاربران حسی از دیدن و دیده شدن از طریق نما را تجربه نمایند.

طراحی داخلی فروشگاه و کافه چای

طراحی داخلی این فروشگاه ساده و با پیروی از نمای ساده و عملکرد مناسب طراحی شده است. تیم معماران در راستای هدف اصلی ، تمام جزئیات را به منظور ایجاد حس راحتی در کاربران طراحی نموده اند. رنگ سفید به کار رفته در فضای داخلی به عنوان رنگ پایه محسوب می شود و هم چنین برای دکوراسیون داخلی از روکش چوب و رنگ خاکستری نیز استفاده شده است.


حتما ببینید : طراحی کتابخانه به سبک معماری ساحلی


سایر تصاویر طراحی داخلی فروشگاه و کافه چای در چین

طراحی داخلی فروشگاه و کافه چای

طراحی چای بار

طراحی چای بار

طراحی چای بار

طراحی چای بار

دکوراسیون کافه چای

دکوراسیون کافه چای

دکوراسیون کافه چای

دکوراسیون کافه چای

دکوراسیون کافه چای

پلان کافه چای

پلان کافه چای

پلان کافه چای

پلان کافه چای

پلان کافه چای

پلان کافه چای

پلان کافه چای

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود آرچ اینتریور 53 – صحنه آماده داخلی سالن کنفرانس