طراحی کلینیک دندانپزشکی اطفال با نمای خندان

طراحی مطب دندانپزشکی اطفال “Pony Pediatric” واقع در توکیو، ژاپن توسط گروه معماران Masahiro Kinoshita – KINO Architects + KAMITOPEN مختص افراد زیر سن قانونی طراحی و به اجرا رسیده است. دندانپزشکان بایستی دانش کافی برای توسعه اطلاعات کودکان و آموزش مراقبت های دندان به والدین را داشته باشند. به همین علت تیم معماران این مطب تخصصی را با حس روند رشد طراحی نموده اند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار: گروه معماران Masahiro Kinoshita – KINO Architects + KAMITOPEN
  • مکان پروژه: توکیو، ژاپن
  • مساحت پروژه: 170 متر مربع
  • سال ساخت: 2012

طراحی مطب دندانپزشکی اطفال

تفکیک ترافیک در فضای دندانپزشکی یکی از نکاتی است که در طراحی این مطب به آن توجه شده است. به این صورت که هر اتاق یک فضای کاملا بسته است که به وسیله “دیوار” احاطه می شود. تعبیه یک پنجره نیم دایره ایی شکل در هر یک از این دیوار ها به منظور ایجاد فضایی دلباز تر و اطمینان از دیدگاه کارکنان صورت گرفته است. ابعاد و اندازه این پنجره ها با یک دیگر تفاوت دارد و این امر منجر به ایجاد تنوع فضایی شده است.

طراحی مطب دندانپزشکی اطفال

تعبیه بازشو در نمای ساختمان نیز به منظور ایجاد ماهیت برای ساختمان صورت گرفته که تصویری از “لبخند با دندان های سفید” را نشان می دهد و تنها مناسب یک کلینیک دندانپزشکی است. در مجموع، تمامی اجزای ساختمان یعنی راهروها، پلکان و … با خطوط نرم و اشکال هم ماهیت با محتوای ساختمان باعث ایجاد حسی لطیف و کنجکاوانه شده اند که فضای خشک و سخت دندانپزشکی را تبدیل به مکانی لذت بخش برای کودکان کرده است.


حتما ببینید : طراحی کافه رستوران مدرن در چین


سایر تصاویر طراحی مطب دندانپزشکی اطفال در ژاپن

طراحی مطب دندانپزشکی اطفال

طراحی کلینیک دندانپزشکی اطفال با نمای خندان

طراحی کلینیک دندانپزشکی اطفال با نمای خندان

پلان مطب دندانپزشکی اطفال

پلان مطب دندانپزشکی اطفال

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری