ایده های دکوراسیون خانه اجاره ایی

اگر ساکن یک خانه اجاره ایی هستید ، خود را محکوم به زندگی در محیطی که آن را دوست ندارید نکنید. به یاد داشته باشید که هر فردی لایق زندگی در یک خانه زیبا می باشد. و فرقی نمی کند مالک خانه باشد یا در یک خانه اجاره ایی زندگی کند. در هر حال باید دکوراسیون خانه ایی که در آن زندگی می کنید مطابق با سلیقه شما باشد. در صورتی که قصد ایجاد تغییر در دکوراسیون خانه اجاره ایی خود را دارید اما نمی دانید که چگونه این کار را باید انجام دهید با ما همراه باشید تا با نحوه دکوراسیون خانه اجاره ایی آشنا شوید. این ایده های دکوراتیو به گونه ایی هستند که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. هر کدام از این ایده ها این امکان را برای شما فراهم می کنند تا سلیقه و علایق خود را در خانه اجاره ایی به نمایش بگذارید و محیطی را خلق کنید که از زندگی کردن در آن لذت ببرید.

شیوه های دکوراسیون خانه اجاره ایی

1- استفاده از رنگ در دکوراسیون خانه اجاره ایی : 

معمولا صاحب خانه ها مشکلی با رنگ کردن خانه های اجاره ایی ندارند. چون هر دفعه با عوض شدن مستاجر آن ها مجبور هستند برای بخشیدن ظاهری نو و تازه به خانه ، آن را رنگ کنند. به همین علت اگر شما محدودیتی در رنگ کردن خانه ندارید ، می توانید با استفاده از رنگ خانه خود را زیبا تر کنید. رنگ دقیقا همان چیزی است که قابلیت تغییر هر مکانی را دارد. حتی می توان با استفاده از رنگ مشکلات و معماری خانه را رفع نمود. به عنوان مثال ، شما می توانید با استفاده از رنگ ، ظاهر صاف تری به یک دیوار کج ببخشید. هم چنین می توانید از رنگ دیوار برای رنگ آمیزی درب ها و پنجره ها استفاده نمایید و به فضای منزل خود عمق ببخشید. هم چنین با ایجاد خطای دید می توانید فضای منزل خود را بزرگ تر نشان دهید.

شیوه های دکوراسیون خانه اجاره ایی

2- استفاده از دستگیره : 

در یک خانه اجاره ایی نمی توان کابینت ها ، کمد سرویس بهداشتی و یا کمد های دیواری را تعویض نمود. اما امکان تغییر دستگیره ها وجود دارد. دستگیره ها یکی از اکسسوری های هستند که می توانند به دکوراسیون ظاهر خاص و متفاوتی را ببخشند. این موضوع در رابطه با دستگیره درب خانه و اتاق ها نیز صدق می کند. در صورت امکان تغییر دستگیره ها ، به فضای منزل خود ظاهر زیبا تری ببخشید.

شیوه های دکوراسیون خانه اجاره ایی

3- تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی : 

یکی از اقدامات پر هزینه در بازسازی خانه های اجاره ایی ، تعویض کاشی و سرامیک های سرویس بهداشتی می باشد که معمولا صاحب خانه ها راضی به انجام آن نمی شوند ، اما شما می توانید با استفاده از ایده های و شیوه های ساده و مقرون به صرفه دکوراسیون خانه اجاره ایی خود را تغییر دهید. به عنوان مثال برای ایجاد تغییر در حمام می توانید با استفاده از یک پرده جدید ، ظاهر زیبا و تمیز تری به حمام خود ببخشید. در سرویس بهداشتی نیز با استفاده از یک آینه جدید تغییرات قابل توجهی را ایجاد کنید. آینه یکی از عناصر متحرکی می باشد که در صورت تعویض خانه نیز می توانید آن را به همراه خود به خانه جدید ببرید. به همین علت می توانید با استفاده از آینه های جدید و مدرن ، ظاهر زیبایی در حمام و سرویس بهداشتی خود ایجاد کنید.

ایده های دکوراسیون خانه اجاره ایی

4- استفاده از کاغذ دیواری های نسل جدید : 

دیوار های خالی برای اکثر افراد دارای ظاهر یکنواخت و خسته کننده هستند و این در حالی است که دیوار ها معرف هویت یک خانه هستند. برای بخشیدن حس تازگی به دیوار خانه های اجاره ایی بهترین گزینه استفاده از کاغذ دیواری های نسل جدید می باشد. این کاغذ ها دارای تکنولوژی هسنند که نصب و تعویض آن ها به سادگی امکان پذیر است و این دقیقا همان چیزی است که به شما در بخشیدن هویت و شخصیت مورد نظر خود به خانه اجاره ایی که ساکن آن هستید کمک خواهد نمود. البته در صورتی که استفاده از کاغذ دیواری برای شما امکان پذیر نیست می توانید ، کاغذ دیواری و یا پارچه های مورد علاقه خود را در ابعاد کوچک بریده ، قاب کرده و به دیوار ها بچسبانید. این کار نیازمند یک چسب قوی می باشد و شما با استفاده از چسب دو طرفه که از نمونه چسب های قدرتمند است می توانید بدون سوراخ کردن دیوار چیزی را به آن بچسبانید.

ایده های دکوراسیون خانه اجاره ایی

5- استفاده از سیستم روشنایی مناسب و کافی : 

استفاده از سیستم روشنایی مناسب و کافی یکی از قدرتمند ترین ایده های دکوراسیون خانه اجاره ایی می باشد. به همین علت برای روشنایی خانه خود را محدود به استفاده از لوستر های سقفی نکنید. و در کنار آن ها از آباژور ها نیز بهره مند شوید. آباژور ها به دو شکل رومیزی و ایستاده طراحی می شوند. با استفاده از آباژور های ایستاده می توانید در منزل خود فضایی بسیار مدرن و دلنشینی را ایجاد کنید.

ایده های دکوراسیون خانه اجاره ایی


حتما ببینید : نکات اساسی در دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک


6- استفاده از پرده : 

یکی دیگر از شیوه های دکوراسیون خانه اجاره ایی استفاده از پرده می باشد. پرده ها یکی از عناصر دکوراتیو و کاربردی محسوب می شوند که می توانند تغییرات چشمگیری را در فضا ایجاد کنند. در صورت وجود پرده های قدیمی و یا پنجره های خالی در خانه اجاره ایی خود ، می توانید با استفاده از پرده های توری ، طرح دار و رنگی به فضای منزل خود جلوه بسیار زیبایی ببخشید. در حال حاضر پرده ها در انواع مختلفی وجود دارند و شما می توانید با هزینه کم و مقرون به صرفه پرده ایی زیبا و جذاب را برای خانه خود تهیه نمایید. مخصوصا در صورت سفارش پرده در ابعاد استاندارد می توانید آن را به خانه جدید برده و از آن استفاده کنید.

ایده های دکوراسیون خانه اجاره ایی

7- استفاده از گل و گیاهان طبیعی : 

گل ها و گیاهان طبیعی یکی دیگر از عناصر دکوراتیو هستند که قابلیت تغییر در دکوراسیون خانه اجاره ایی را دارند. این عناصر طبیعی می توانند هر محیطی را به مکانی زیبا تر و قابل سکونت تبدیل کنند. استفاده از گیاهان سبز با برگ های پهن و بزرگ می توانند فضایی بسیار فرح بخش تر و تازه تر را در منزل شما ایجاد کنند. ایجاد حس زندگی در منزل ، یکی از مهم ترین عواملی است که باعث وابستگی شما به محیطی می شود که در آن زندگی می کنید. گل ها و گیاهان زنده نیز دقیقا همان چیزی هستند که می توانند حس زندگی به یک خانه ببخشند.

دکوراسیون خانه اجاره ایی

8- استفاده از تورفتگی دیوار ها : 

شما می توانید با نصب شلف های دیواری در داخل تورفتگی های بدون استفاده دیوار ها ، آن ها را تبدیل به مکانی کاربردی نمایید. در صورت استفاده از شلف های ارزان قیمت ، می توانید پس از تخلیه خانه ، آن ها را بر روی دیوار ها باقی بگذارید تا نفر بعدی که وارد خانه می شود از آن ها بهره مند شود و یا آن ها را برداشته و به خانه جدید خود ببرید. علاوه بر این می توانید با رنگ آمیزی این تو رفتگی ها و تعبیه نورپردازی در داخل آن ها تغییرات قابل توجهی را در فضای منزل اجاره ایی خود ایجاد کنید.

دکوراسیون خانه اجاره ایی

9- استفاده از اکسسوری های دکوری : 

در صورت استفاده از  شلف ها و یا قفسه های مدولار می توانید با قرار دادن اکسسوری های دکوری خود در آن ، ظاهری زیبا به فضا ببخشید. این شیوه یکی از تاثیر گذار ترین راه ها برای بخشیدن هویت جدید به یک مکان به شمار می رود. مبلمان مدولار قابلیت همخوانی با هر نوع نقشه و فرم موجود در خانه می باشد. و به همین علت این امکان را فراهم می کنند تا با وارد شدن به هر خانه ایی از آن ها بهره مند شوید.

طراحی داخلی خانه اجاره ایی

10- استفاده از لوازم برقی جدید : 

در مکانی مانند آشپزخانه ، استفاده از لوازم برقی تاثیرات بسیار قابل توجهی را در ظاهر آن ایجاد خواهند کرد. در صورتی که خانه اجاره ایی شما دارای آشپزخانه نسبتا قدیمی می باشد، می توانید با استفاده از لوازم برقی جدید در آن تعادل ایجاد کرده و به آن ظاهر مدرن تری ببخشید. امکان دارد برای خرید لوازم برقی هزینه های گزافی را متحمل شوید ، اما به یاد داشته باشید که همیشه این لوازم همراه شما خواهند بود و امکان استفاده از آن ها در خانه جدید نیز وجود دارد. در حقیقت خرید لوازم برقی جدید یک نوع سرمایه گذاری طولانی مدت محسوب می شود.

طراحی داخلی خانه اجاره ایی


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ