طراحی آسمانخراش مسکونی با هندسه فراکتال

به تازگی رندر هایی از آسمانخراش مسکونی “Quorner” توسط شرکت معماری و طراحی موشه سفدی ارائه شده است. این برج مسکونی قرار است که در شهر Quito، اکوادور به بهره برداری برسد. این مجتمع مسکونی در 24 طبقه طراحی شده که با همکاری گروه ساخت و ساز اوربیا و شوارتسکف به اجرا خواهد رسید. این آسمانخراش مسکونی نخستین پروژه شرکت معماری موشه سفدی در اکوادور می باشد که در آینده ایی نزدیک به یکی از بلندترین ساختمان های این کشور تبدیل خواهد شد.

آسمانخراش مسکونی

سایت این پروژه در مجاورت پارک لاکارولینا واقع شده است. تیم معماران این مجتمع مسکونی را با استفاده ار یک کانسپت تلفیقی طراحی نموده اند که به شکل هم زمان فضا های عمومی و خصوصی را در اختیار ساکنین قرار می دهد. در ضلع شمالی نمای ساختمان پوشش گیاهی تعبیه شده است که یادآور آبشاری است که به سقوط حیات و زندگی در بافت شهری بسیار شباهت دارد. سقوطی که به معنای کاهش عنصر زیست محیطی نیست بلکه بیان کننده ارتقاء کیفیت بصری ساختمان می باشد.

طراحی برج مسکونی

شرکت موشه سفدی به علت بالا بودن سطح دانش طراحی و سازه ایی خود در ایجاد کاربری های جسورانه در فضا های نامتعارف از تبحر خاصی برخوردار است. معماران این آسمانخراش مسکونی را با تاثیر پذیری از هندسه فراکتال و تلفیق آن با ساختمان طراحی نموده اند، این اقدام تیم معماران موجب شده تا ساختمان به یک تعادل دست یابد و ساکنین هر یک از واحد های مسکونی به شکل هم زمان امکان استفاده از فضای عمومی و حریم خصوصی را داشته باشند.

از ویژگی های برجسنه طراحی این برج مسکونی می توان به مواردی مانند: ارائه منظره و دیدگاه های متنوع برای واحد ها، دسترسی به حداکثر فضای سبز، استفاده از حداکثر نور روز و ایجاد حس “محله عمودی” اشاره نمود. در پشت بام این آسمان خراش فراکتالیزه شده، یک استخر رو باز بزرگ، بار و امکانات تفریحی تعبیه شده است که هدف از طراحی این فضا ها خلق بهترین فضا برای نمایش منظره بوده است.


حتما ببینید : طراحی طرح جامع کوآرترمیل _ اسکاتلند


سایر تصاویر پروژه طراحی آسمانخراش مسکونی با هندسه فراکتال

طراحی برج مسکونی

آسمانخراش مسکونی

آسمانخراش مسکونی

منبع : archdaily

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلان مجتمع مسکونی با رویکرد معماری پایدار

دانلود archinterior – دانلود رایگان آرک اینتریور 1 تا 40