دکوراسیون داخلی رستوران با تلفیق فرهنگ ژاپن و برزیل

رستوران “Ikibana” واقع در شهر بارسلونا اسپانیا توسط گروه معماری El Equipo Creativo طراحی و اجرا شده است. طراحی داخلی این رستوران با تلفیق فرهنگ دو کشور ژاپن و برزیل صورت گرفته است و منجر به خلق فضایی آرام و مینیمال شده است. اگرچه در فضای داخلی این رستوران شلوغی نیز جای داده شده است. هم چنین دکوراسیون داخلی این رستوران با چوب انجام طراحی شده به این صورت که نوار های چوبی در بعضی از قسمت ها از سقف تا پایین امتداد یافته و به شکل صندلی هایی، موجب خلق مبلمان فضا شده است. معماران درباره این رستوران این چنین اظهار نظر می کنند: “این رستوران طبیعت را ملاقات می کند.”

طراحی رستوران برزیلی

در طراحی داخلی این رستوران، پیدا کردن خصوصیات مشترکی فرهنگی بین دو کشور یکی از بزرگ ترین چالش های مفهومی بود که معماران با آن مواجه بودند. تیم معماران پس از بررسی و تحقیقات دریافتند که چشم انداز یک عنصر بسیار مهم و مشترک در فرهنگ این دو کشور می باشد. بنابراین معماران سغی نمودند تا در داخل این رستوران چشم انداز مصنوعی را ایجاد نمایند. سبک زندگی برزیلی همواره شاد و پر از رنگ است و از این رو چشم اندازی شاداب و فوق العاده وارد فضای این رستوران شد و از طرفی نیز برای اضافه نمودن فرهنگ ژاپن به فضای داخلی از نقاشی های سنتی ژاپنی و هنر های تجسمی استفاده شد. یکی از المان های احترام به طبیعت هنر گل آرایی می باشد، که عمیقا در فرهنگ ژاپنی ریشه دارد بنابراین در این رستوران از این هنر غنی استفاده شده است.

رستوران با چوب

سیرکولاسیون فضایی در طراحی پلان منجر به ایجاد حرکت مداوم پیشخدمت ها به منظور خدمت رسانی موثر تر گردیده است. متعادل سازی این فضا با ترکیب سه عنصر چوب، برگ و گل صورت گرفته است. از نور ها، نیز ظریف و استاتیک استفاده شده است. طراحی سقف رستوران با چوب انجام شده که نگاه هر بیننده ایی را به خود جلب می نمایند. نوار های چوبی همچون یک جنگل پر از شاخه های درهم می باشند که یکی از عناصر شاخص طراحی رستوران محسوب می شوند. هم چنین  در پشت پنجره های شیشه ایی از گیاهان استفاده شده که مثل پرده ایی حائل فضای بیرون و داخل شده و نور و دید متفاوتی را ایجاد می کند.

رستوران با چوب

تیم معماران تلاش نموده اند تا در طراحی داخلی این رستوران از رنگ های تازه و گرمسیری مانند رنگ های لیمویی، سبز و قرمز استفاده نمایند. هم چنین استفاده از مبلمان سفارشی و مطابقت متریال با تم به کار رفته در سقف موجب یکنواخت شدن طراحی رستوران شده اند. تیم معماران برای طراحی سقف و نوار های چوبی از طرح های سه بعدی استفاده نموده اند و پس از تایید قرار گیری نوار های چوبی صورت گرفته است.

رستوران با چوب

از نوار هایی مات وشفاف نیز برای پنجره های رستوران استفاده شده است. در حقیقت در پانل های پنجره، لایه های مختلف شیشه ایی لمینیت به کار رفته که علاوه بر هماهنگ بودن فرم نواری آن ها با نوار های سقف، انعکاس دهنده نور طبیعی بیرون و سایه های متحرک نمای ساختمان در طول روز است و در طول شب نیز رنگ ها را پخش می نماید.

طراحی رستوران برزیلی

از شاخه های طبیعی درختان و گلهای مصنوعی سفید در قسمت بالای بار استفاده شده است که همچون ابر بالای این قسمت قرار گرفته اند. طراحی این عنصر با همکاری یک فروشگاه گل در شهر بارسلونا انجام شده است. این رستوران به واسطه سیستم نورپردازی خاص با شدت نورپردازی در زمان های متفاوت و بسته به نیاز برجسته شده است.


حتما ببینید : طراحی هتل فانتزی مارپیچ در چین


طراحی داخلی رستوران با چوب

طراحی رستوران برزیلی

طراحی رستوران برزیلی

طراحی رستوران ژاپنی

طراحی رستوران ژاپنی

طراحی رستوران ژاپنی

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون رستوران

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود 300 پلان مسکونی ویلایی – مجموعه دوم

آموزش کامل چاپ سه بعدی – From Start to Finish