بیوگرافی و معرفی آثار معمار ریچارد مایر – Richard Meier

ریچارد مایر در تاریخ 21 اکتبر 1934 در نیوجرسی آمریکا به دنیا آمد. وی بزرگ‌ترین پسر از سه پسر جروم مایر در یک خانواده‌ی یهودی بود. در دبیرستان کلمبیا تحصیل کرد و لیسانس خود را از دانشگاه کورنل در سال 1957 دریافت نمود و فارغ‌التحصیل شد. وی پس از فارغ‌التحصیلی برای ارتباط با معماران دیگر به کشورهای زیادی همچون اسرائیل، یونان، المان، فرانسه، دانمارک، فنلاند، ایتالیا و … سفر کرد.

ریچارد اوایل درزمینه‌ی ساختمان‌سازی فعالیت می‌کرد و در سال ۱۹۶۳ به عضویت گروه پنج نیویورک (نیویورک فایو) درآمد. همچنین مایر دومین پسرخاله‌ی پیتر آیزنمان معمار نظریه‌پرداز و عضو نیویورک فایو نیز بود. سفیدهای گروه نیویورک فایو دوره سفید و قهرمانانه ریت ولد، گرپیوس، تراگنی و بخصوص لوکوربوزیه را دوباره زنده کردند ولی مسائلی از زیباشناسی را در کار خود به کاربردند که خالی از هرگونه تعهد و تعصب اجتماعی بود. خانه‌های کاملاً سفید که توسط مایر طراحی و ساخته‌شده بود،


حتما ببینید: بیوگرافی ریچارد راجرز


درزمینهٔ ای از فضاهای سبز با لایه‌بندی‌های افقی و عمودی که از دوره اصلاحی کورب نشئت‌گرفته بود به چشم می‌خورد این تنوع، در موضوع ابعاد موردستایش قرار گرفت. این قاب‌های سفید و شیشه‌های لعاب داده‌شده، گورهای سفید شده، ترکیبات متغیری از دیوارک‌ها، هستند که به‌تناسب کارکرد، با شیب‌ها و ارتباطات، بیشتر در شیوه موزه‌ای آمریکایی، به کار می‌روند. یکی از نکات و امتیازهای آثار مایر در اجتماع این است که ساختمان‌های او، به‌سرعت قابل‌شناسایی است. در قرن حاضر یکی از برجسته‌ترین معماران مدرن، ریچارد مایر است.

برخی از پروژه‌های  ریچارد مایر  که به اجرا درآمده‌ اند و تکمیل‌شده‌اند به‌صورت مختصر:

  • کلیسای جو بیلی (Dio Misericordioso) در رم
  • مرکز گتی (Getty Center) تأسیس ۱۹۹۷
  • خانه ساحلی

کلیسای جو بیلی (Dio Misericordioso) در رم

کلیسای جو بیلی

آثار ریچارد مایر

خانه ساحلی

بیوگراقی ریچارد مایر

گرداوری و ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: بیوگرافی رم کولهاس