ترفندهایی برای زیباتر شدن دکوراسیون بهاری منزل

با فرا رسیدن فصل بهار، گل ها در حال شکوفه شدن هستند و دوباره دنیا رنگارنگ تر از قبل به نظر می رسد. برای شروع فصلی شاد و پر نعمت بهتر است با الهام از طبیعت دکوراسیون خود را طراحی کنید. حال زمان ۀن فرا رسیده تا لوازم روشن و سبک را جایگزین لوازم جانبی تیره و پارچه های سنگین کنید. در این مطلب 6 ترفند طراحی دکوراسیون بهاری برای شما آماده شده است. که می تواند الهام بخش شما در طراحی باشد.

دکوراسیون بهاری

1- استفاده از رنگ های روشن : 

فصل بهار زمان تولد دوباره و تجدید دکوراسیون داخلی و خارجی منزل است. برای داشتن دکوراسیون بهاری بایستی از رنگ های روشن به جای رنگ های تیره ایی که در زمستان بسیار گرم و دنج بوده است، استفاده کنید. با به کار بردن رنگ های شاد و روشن در دکوراسیون، به فضای منزل خود و شادابی و روشنی ببخشید.

دکوراسیون بهاری

2- استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی : 

با استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی به سطوح و اتاق ساده خود طراوت ببخشید. گل های طبیعی نماد شادابی و بهار هستند و شما می توانید از آن ها در گلدان های کوچک بر روی میز ها یا لبه پنجره ها و یا کف زمین در گوشه های دنج استفاده نمایید.

دکوراسیون بهاری

3- استفاده از پارچه های سبک تر : 

برای داشتن دکوراسیون بهاری، بایستی پارچه های سبک و روشن با الگو ها و طرح های جذاب را جایگزین پارچه های ضخیم و سنگین زمستانی مانند پشم، خز مصنوعی کنید. شما می توانید این تغییر را در  روبالشی ها، کوسن، پرده و یا پارچه های رومبلی اعمال کنید.

دکوراسیون بهاری


حتما ببینید : طراحی داخلی آپارتمان 200 متری


4- رنگ آمیزی اتاق ها : 

بهترین فرصت برای رنگ آمیزی دیوار های خانه تعطیلات آخر هفته است. شما می توانید با استفاده از رنگ های جدید و شاد و با بهره گیری از طرح های رنگارنگ و گل های زیبا دیوار ها را نقاشی کنید. و با این کار تغییر بسیار بی نظیر و چشمگیری در دکوراسیون ایجاد کنید. رنگ آمیزی اتاق ها به فضا طرح، رنگ و پویایی می بخشد. برای اطمینان خاطر، ابتدا رنگ های مختلف را روی دیوار تست کنید و سپس با رنگ مناسب کل دیوار ها را رنگ آمیزی کنید.

دکوراسیون بهاری

5- تعویض پرده ها : 

برای داشتن دکوراسیون بهاری بایستی پارچه های سنگین خود را جایگزین پرده ها و سایه های رنگی و خنک تر کنید. بدین ترتیب نور بیشتری وارد فضا می شود. فرصتی برای باز کردن پنجره ها و استفاده از هوای خوب بهاری ایجاد کنید. از تور ها استفاده کنید و برای حفظ حریم بیشتر از زیر پرده ایی بهره بگیرید. نور علاوه بر شادابی و روح بخشی به فضا، موجب کاهش افسردگی شده و جلوه بیشتری به رنگ ها می بخشد.

دکوراسیون بهاری

6- به روز رسانی اکسسوری ها : 

در بهار می توانید از شومینه که در این فصل کاربردی ندارد برای قرار دادن لوازم دکوری و اکسسوری استفاده کنید. سعی کنید بعضی از لوازم جانبی سنگین خود را (مانند جعبه چوب تیره و شمعدان برنج) را جایگزین گلدان های شیشه ایی و اکسسوری های رنگی و شمع های دکوری و یا سبد های حصیری کنید.

دکوراسیون بهاری

منبع : thespruce

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش شبیه سازی معماری در رویت

دانلود رایگان مدل سه بعدی صحنه داخلی از CGAxis