طراحی خانه مربع با سبک معماری بروتالیست

ویلای معکب شکل “خانه مربع” واقع در نیویورک توسط گروه معماری Levenbetts در زمینی به ابعاد 43 در 43 متر مربع طراحی و به اجرا رسیده است. معماری این خانه ویلایی بر اساس یک مفهوم ساده و زیبا ساخته شده است. این خانه بیانگر تعریف ساده از زیبا سازی فضا توسط دهانه ها، المان های سازمانی و عملکرد گرا و تاثیر فضا های داخلی بر خارجی، و بالعکس می باشد.

خانه مربع

در خانه مربع هیچ گونه درب جلویی و یا درب پشتی دیده نمی شود، و در مجموع این خانه هیچ گونه ورودی رسمی ندارد. این خانه ویلایی دارای مجموعه ایی از اتاق ها می باشد که به شکل مستقیم از خارج ویلا دسترسی دارند، و موجب ایجاد رابطه ایی سیال بین فضای خارجی و داخلی شده اند. خانه مربع هیچ پنجره ایی ندارد و تنها درب ها نقش بازشو را ایفا می نمایند.

خانه مربع

پلان این خانه ویلایی مربع مانند است که موجب تقویت ارتباط فضایی غیر سلسله مراتبی شده است و این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا به شکل استاندارد به تمامی فضا های خانه دسترسی داشته باشند. تیم معماران از فرم به ظاهر ساده و خام شکل مربع برای خلق چهره ایی منحصربه فرد در ساختمان بهترین استفاده را نموده اند. مخصوصا این که دیوار های شیشه ایی ساختمان تجربه های مختلفی از منظره و نور را ارائه می دهد.

خانه مربع

در تمامی پوسته و نمای ساختمان از متریال بتن استفاده شده که موجب مجزا ساختن ویلا از سایت سبز شده است. انتخاب سبک معماری بروتالیست یک ترفند ساده، اما مهم در برجسته سازی یک ساختمان کوچک در محوطه ابی بزرگ محسوب می شود. متریال نما، خانه و گونه شناسی معماری آن را به عنوان آستانه ایی عظیم و نفوذ ناپذیر به چالش می کشد. در حقیقت رویکرد پایدار خانه غیر فنی است و تنها از ارتباطات ساده پایدار بودن بهره برده است.

معماری خانه مربع

طراحی داخلی خانه تنها شامل تعبیه یک شومینه ساده و سیستم گرم کننده گرمایش از کف است که در کف بتنی خانه تعبیه شده است. در این ویلا سیستم خنک کننده داخلی تعبیه نشده و به جای آن تورفتگی نما سایه ایی خنک ایجاد می کند. این ویلا از طریق استراتژی های ساده در ذخیره انرژی اثرات کربنی مضر را کاهش داده و بر اصل بازگشت به نقطه اول استوار مانده است: بازگشت به طبیعت.


حتما ببینید : طراحی مرکز تحقیقاتی کنترل نفت از شرکت طراحی زاها حدید


سایر تصاویر طراحی خانه مربع

معماری خانه مربع

طراحی خانه ویلایی

طراحی خانه ویلایی

پلان خانه مربع

منبع : architizer

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مجموعه آبجکت ست لوازم حمام

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ترین و بلندترین سدهای جهان