طراحی ویلا با تمرکز بر روی حفظ سازه اصلی

ویلا Reyhani در اورنج کانتی، ایالت کالیفرنیا واقع شده که به در خواست کارفرما نیاز به تغییرات عمده ایی داشته است. این ساختمان مربوط به سال 1960 میلادی که توسط گروه معماری Horst Architects مجددا طراحی و بازسازی شد. در بازسازی و طراحی ویلا Reyhani تغییرات عمده ایی اعمال شد و فضا های اقامتی مدرن ایجاد شد. در حالی که پیکره بندی و فضا های ساختمان برای زندگی و استراحت ساکنین مناسب بود، ولی کارفرما خواستار تغییراتی در فضا های داخلی و افزودن عرصه های گسترده برای سرگرمی خانواده و دوستان بود.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری Horst Architects
  • مکان پروژه : اورنج کانتی، ایالت کالیفرنیا
  • معمار مسئول : Horst Noppenberger AIA
  • طراح داخلی : Janna Levinstein
  • معمار منظر : Jim Dockstader
  • عکاس پروژه : Toby Ponnay
  • مساحت پروژه : 7500 فوت مربع
  • سال ساخت : 2018

طراحی ویلا

معماران با یک کانسپت متناوب از روابط بین متریال و فرم این ویلا را طراحی نموده اند. در داخل یک جعبه فلزی و شیشه ایی فضای سرگرم کننده جدید قرار گرفته که به صورت بی وزن بالای یک سازه مستقل و یک طبقه واقع شده است. پوسته غالب برجسته از متریال تراورتن نقره ایی، باعث تقویت سازه موجود و قدیمی ساختمان شده است. ترکیب سازه قدیمی در کنار سازه مدرن، موجب مستحکم تر شدن ساختمان شده است. در حالی که ساختار قدیمی بنا کاملا دست نخورده باقی مانده، در طول پلان طراحی فضای داخلی بدون تغییرات سازه ایی اعمال شده و تنها عملیات مقاوم سازی صورت گرفته است.

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و محوطه یک فرایند هماهنگ میان معماران و کارفرما بوده است. برای مثال: به محوطه بیرونی ساختمان  یک پل چوبی متصل شده و بر روی استخر ویلا منعکس شده است. این پل چوبی یک ژست دعوت کننده را به ساختمان بخشیده و عنصری عملکردی برای نصب حیاط به ساختمان می باشد. دیوار های ضلع غربی ساختمان به منظور جلوگیری از ورود نور غرب به داخل از متریال سنگ تراورتن نقره ایی و چوب ساخته شده اند و موجب ایجاد حریم خصوصی در این بخش شده اند.

فرم اصلی ساختمان قدیمی به واسطه طبقات پایینی حفظ شده اند که از یک الگوی L مانند برخوردار هستند. معماران تنها در طبقه اول با هدف ایجاد هارمونی مناسب با فضای محوطه، نما و استخر عملیات نوسازی، طراحی داخلی و دکوراسیون مدرن را اعمال نموده اند. ضلع شمالی جنوبی ویلا به فضا های خصوصی و اتاق خواب اختصاص یافته و ضلع شرقی غربی شامل عرصه های عمومی و فضا های اوقات فراغت می باشد. معماران برای طراحی محوطه علاوه بر بزرگ تر نمودن مقیاس استخر، اقدام به حذف بعضی از دیوار های قدیمی نمودند.

معماران در طراحی داخلی این ویلا از متریال هایی مانند: موزاییک، سنگ تراورتن نقره ایی و چوب گردو استفاده نموده اند که هدف از انتخاب سنگ تراورتن به علت بخشیدن یک ماهیت مستقل به بیرون و داخل ساختمان بوده است. فضای سرگرمی و اوقات فراغت در طبقه اول این ویلا تعبیه شده اند که بر اساس سازه اصلی ساختمان به این ویلا افزوده شده اند. در طبقه بالا نیز دو سوئیت مهمان قرار گرفته اند. به وسیله یک پله مارپیچ بین طبقه پایین و طبقه شیشه ایی بالا ارتباط فضایی ایجاد شده است.

طراحی ویلای مدرن

از استراتژی های معماری پایدار این ویلا برای حفظ ویژگی سبز بودن منطقه می توان به بام و محوطه سبز، سیستم گرمایش از کف، سیستم های خنک کننده منفعل و پنل های خورشیدی اشاره نمود. افزودن این فناوری های پایدار از برنامه های هماهنگ شده میان معماران و کارفرما بوده است. این پروژه با توجه به سخت گیری های کارفرما برای بازسازی و طراحی ویلا با کمترین هزینه و حفظ ساختار اصلی به یک نمونه بی نظیر مبدل گشته و نشان دهنده هماهنگی کامل بین کارفرما و تیم معماری می باشد.


حتما ببینید : طراحی کتابخانه و مرکز آموزش دانشگاه اقتصاد وین


سایر تصاویر پروژه طراحی ویلا با تمرکز بر روی حفظ سازه اصلی

طراحی ویلا

طراحی ویلای مدرن

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پایان نامه و پلان فرهنگسرای هنر

دانلود مدل سه بعدی اتاق خواب با جزئیات بالا