تلفیق سبک سنتی و مدرن در دکوراسیون کافی شاپ

کافی شاپ Starbucks واقع در شهر توکیو، ژاپن توسط Kengo Kuma طراحی و به اجرا رسیده است. طراحی داخلی این کافی شاپ با سازه چوبی صورت گرفته و تلفیقی سبک های سنتی و مدرن در آن موجب ایجاد فضایی منحصر به فرد و ارگانیک شده است.

کافی شاپ با سازه چوبی

استفاده از بلوک های چوبی قابل بازیافت در دکوراسیون یکی از ویژگی های طراحی این کافه محسوب می شود. که نصب و استفاده از این بلوک های چوبی در مکان های دیگر نیز امکان پذیر است. این سبک طراحی نمادی از احترام طراح به طبیعت و استفاده از عناصر طبیعی می باشد. کاربرد چوب با فرم های به کار رفته در فضا موجب ایجاد فضایی پارک مانند و احساسی از شاخه های درختان شده است. و حرکت چوب ها بر روی هم در بعضی قسمت ها منجر به ایجاد قفسه های چوبی برای ذخیره سازی اقلام شده است.

کافی شاپ با سازه چوبی

طراحی جذاب دکوراسیون در فضای داخلی کافی شاپ و هم چنین دید از نمای بیرونی به خصوص در بافت سنتی موجود، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده و افراد را کنجکاوانه به داخل کافه می کشاند.

کافی شاپ با سازه چوبی

در حال حاضر Starbucks با داشتن 2016 شعبه در سرتاسر جهان، بزرگ ترین کافی شاپ زنجیره ایی آمریکایی محسوب می شود که دفتر مرکزی این شرکت در شهر سیاتل، واشینگتن قرار دارد. در این کافه علاوه بر انواع قهوه دم‌ کردنی و اسپرسو، چای، انواع نوشیدنی‌ های داخل بطری، شیرینی، ساندویچ‌ های آماده و نوعی میلک ‌شیک قهوه اختصاصی Starbucks با نام «فراپوچینو» نیز سرو می‌ شود.


حتما ببینید : طراحی داخلی شرکت نرم افزاریی در چین


سایر تصاویر طراحی داخلی کافی شاپ با سازه چوبی

کافی شاپ با سازه چوبی

تلفیق سبک سنتی و مدرن در دکوراسیون کافی شاپ

تلفیق سبک سنتی و مدرن در دکوراسیون کافی شاپ

منبع : retaildesignblog

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مستند متروی نیویورک – مستند دوبله فارسی ابر کارخانه ها

آموزش مدلینگ سه بعدی در اتوکد – دانلود رایگان آموزش مدلینگ اتوکد