دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

طراحی استودیو آپارتمان واقع در شهر سیدنی ، استرالیا در فضایی به مساحت 22 متر مربع توسط گروه معماری Prineas صورت گرفته است. این آپارتمان کوچک به عنوان فضایی برای سکونت کوتاه مدت طراحی شده است که با ارائه راهکار های مبتکرانه، حداکثر استفاده بهینه از فضا صورت گرفته است.

طراحی استودیو آپارتمان

در این آپارتمان پله ها به طور مستقیم کاربر را به سمت آشپزخانه هدایت می کنند. کابینت های آشپزخانه به رنگ سیاه مات طراحی شده است و از آینه برای بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه استفاده شده است. اصلی ترین بخش خانه به علت کوچک بودن و محدودیت در فضا، از دو فضای خواب و زندگی تشکیل شده است. طراحی مبلمان فضای خواب نیز به صورت سفارشی و چند منظوره صورت گرفته است. به شکلی که در قسمت پایین پلت فرم تخت خواب، قفسه هایی برای میز تلویزیون و نگهداری لوازم دکوری تعبیه شده است. هم چنین زیر تخت خواب دارای کشو هایی برای ذخیره سازی وسایل می باشد.

طراحی استودیو آپارتمان

یکی از راهکار های خلاقانه معمار برای استفاده بهینه از فضا در این آپارتمان کوچک، پلت فرم تخت خواب می باشد با دو پله از سطح ارتفاع یافته است. این ترفند نه تنها فضای خواب را از نشیمن مجزا ساخته بلکه موجب ایجاد فضایی برای ذخیره سازی اقلام مورد نیاز شده است. تعبیه یک آینه دیواری در مقابل تخت خواب نیز  برای بزرگ تر نشان دادن فضا و انعکاس نور در آن صورت گرفته است. از دیگر ایده های خلاقانه استفاده بهینه از فضا در این استودیو آپارتمان، تعبیه مکانی برای نگهداری چمدان و لوازم در قسمت پایینی تخت بر روی پلت فرم چوبی می باشد که با باز کردن درب مورد استفاده قرار می گیرد و در مواقع دیگر قابل رفت و آمد می باشد.

طراحی استودیو آپارتمان

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی این استودیو آپارتمان، حداکثر استفاده بهینه از فضا می باشد. امروزه زندگی در آپارتمان های کوچک به بهینه سازی در فضا نیازمند است. بنابراین برای ارتقا سطح کیفی زندگی حتی در فضا های کوچک، بهره گیری از ایده های خلاقانه شیوه ایی کاربردی محسوب می شود. امروزه استفاده از هنر و علم معماری داخلی بیش از پیش کاربردی و مورد نیاز همگان است.


حتما ببینید : طراحی هتل فانتزی


سایر تصاویر طراحی استودیو آپارتمان

طراحی استودیو آپارتمان

طراحی استودیو آپارتمان

دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

طراحی آپارتمان 22 متری

طراحی آپارتمان 22 متری

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری