چیدمان قفسه های باز در دکوراسیون

یکی از ایده های خوب برای دکور کردن، ساماندهی به لوازم دکوری و وسایل مورد نیاز در دکوراسیون فضا های کوچک، استفاده از قفسه های باز است. ساماندهی قفسه ها با رعایت نمودن فاصله و الگو های مناسب، باعث تقویت و متعادل سازی فضا می شود. و از همه مهم تر، برای روز رسانی و یا تغییر دکوراسیونی مطابق با فصول مختلف سال مناسب ترین و راحت ترین گزینه استفاده از قفسه ها است. در ادامه 7 نکته ظریف برای چیدمان قفسه های باز ارائه شده است.

چیدمان قفسه های باز

1- قفسه بندی با بهره گیری از هنر و سلیقه :

هنر قفسه بندی در دکوراسیون، تزئین و چیدمان مناسب، بهره گیری از المان های دکوری مناسب، اضافه نمودن هویت و سبک مورد نظر به قفسه ها و در حقیقت الگوی چیدمان موجب ایجاد دکوری خاص و منحصر به فرد خواهد شد. بنابراین از خلاقیت و ذوق هنری خود برای چیدمان استفاده نمایید.

چیدمان قفسه های باز

2- استفاده از کتاب ها و مجلات :

می توانید از قفسه باز به عنوان کتابخانه استفاده نمایید و کتاب ها را بر اساس ارتفاع و ضخامت به شکلی مناسب در ردیف های متعدد قرار دهید. اما اگر از قفسه های باز به عنوان المانی دکوری استفاده می کنید می توانید در قفسه های باز تعداد محدودی کتاب قرار دهید که مشابه پالت رنگی و یا مکمل دکوراسیون اتاق باشد و یا کتاب ها را به شکل افقی و عمودی با چیدمان های مناسب در قفسه ها قرار دهید.

چیدمان قفسه های باز

3- افزودن گیاهان :

با فرودن گیاهان به دکوراسیون خود روح، زندگی و تم سبز را ببخشید. گیاهان دارای جذابیت های بصری هستند و به عنوان مکمل شادابی دکوراسیون به شمار می روند.

چیدمان قفسه های باز


حتما ببینید : 20 نمونه دکوراسیون آشپزخانه با کابینت قهوه ایی


4- استفاده از عکس ها و تابلو های هنری :

یکی دیگر از ایده های خوب برای افزودن هنر به دکوراسیون استفاده از قاب عکس ها، تابلو ها و تصاویر هنری و یا خانوادگی در قفسه های باز است. می توان برای ترکیب و مطابقت با دکوراسیون از تشابه رنگ قاب ها، و یا تصاویر استفاده نمود. از سویی تصاویر خانوادگی به دکوراسیون حس گرما و صمیمیت را اضافه می نمایند. در صورت استفاده از عکس ها و تابلو های هنری در شکل عمودی یا افقی و در ابعاد مختلف تاثیرات بصری بیشتری را به ارمغان می آورد.

چیدمان قفسه های باز

5- استفاده از ارتفاع های مختلف :

در زمان چیدمان وسایل در قفسه ها مطمئن شوید که اشیاء دارای ارتفاع های یکسانی نیستند، زیرا اختلاف ارتفاع موجب ایجاد تاثیرات بصری بیشتری می شود. شما می توانید از دکوری های متفاوت و با ارتفاع های متفاوت استفاده نمایید. ارتفاع های ناهمگن باعث افزایش گردش بصری شده و دید چشم را در نواحی بیشتری گسترش می دهد. بنابراین مانع ایجاد یکنواختی شده و جذابیت بیشتری را به وجود می آورد.

قفسه های باز در دکوراسیون

6- استفاده از رنگ های خنثی :

در صورت قرار گیری اشیاء رنگی بسیار در قفسه های باز، امکان ایجاد ظاهری ناسازگار و ناهمگن در فضا وجود دارد. بنابراین بهتر است برای ایجاد تعادل از رنگ های روشن و خنثی و یا رنگ های به کار رفته در دکوراسیون استفاده نمایید.

قفسه های باز در دکوراسیون

7- رنگ نمودن قفسه های باز :

در صورت عدم استفاده از لوازم دکوری قابل توجه، و یا به دلایل مختلف امکان توجه به برخی نکات بالا برای شما مقدور نیست، می توانید با رنگ آمیزی قفسه ها تم متفاوتی با تناژ رنگی غیر منتظره را ایجاد نمایید. و یا می توانید برای جلوه بیشتر لوازم کوری در قفسه ها از رنگ های تک و رنگ دیوارهای اطراف بهره بگیرید.

قفسه های باز در دکوراسیون

منبع : thespruce

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش ساخت انیمیشن معماری

مدل سه بعدی لوازم آشپزخانه و رستوران برای آنریل انجین