طراحی داخلی رستوران با نگرش به مد و فشن

رستوران با نگرش به مد و فشن به نام TDF واقع در شهر گوانگژو، چین می باشد که توسط گروه معماری Leaping Creative طراحی و اجرا شده است. ساختمان قبلی این رستوران یک فروشگاه قدیمی بوده است که بازسازی شده و به رستوران تغییر کاربری داده است. خلق یک فضای ساده و زیبا که امکان انتقال تجربه ایی متفاوت از صرف ناهار یا شام را به مشتریان خود داشته باشد از اهداف تیم طراحی Leaping Creative بوده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری Leaping Creative
  • مکان پروژه : شهر گوانگژو، چین
  • مدیر طراحی : Zen Zheng
  • تیم طراحی : Dingling Yao, Weitian Xie, Jiening Huang, Chang Chen
  • عکاس پروژه : Zaohui Huang
  • مساحت پروژه : 150 متر مربع
  • سال ساخت : 2016

گروه معماری Leaping Creative در طراحی داخلی این رستوران از ویژگی های مد و فشن استفاده کرده اند تا یک سبک زندگی (Life style) را ایجاد کنند. هم چنین تیم طراحی در فضای داخلی این رستوران از ترکیب رنگ های سیاه و سفید استفاده کرده اند و یک فضای جسورانه را خلق کرده اند.

رستوران با نگرش به مد و فشن

تیم طراحی Leaping Creative سقف، دیوار ها و کف پوش های رستوران TDF را بر اساس دو رنگ ثابت و نسبت به تعادل غیر قرینه هر دو رنگ در فضا طراحی کرده اند.

دکوراسیون داخلی رستوران TDF با اصول ارگونومی رنگ ها و بر اساس روند طراحی انتخاب شده اند و مفهوم طراحی معمار از ابتدا تا انتهای پروژه به طور کامل قابل مشاهده می باشد. هم چنین طراحی نور پردازی فضای رستوران نیز بر طبق یک روند هوشمندانه اجرا شده است تا در زمان برخورد نور با سقف، کف پوش و دیوار ها آرامش فضا کاهش نیابد. چینش طراحی نور پردازی فضا شامل یک اصول و هارمونی فضایی می باشد که می بایست زمان تعبیه چراغ ها در زمینه رنگ های خنثی رعایت شود.

معمار پروژه با رویکرد به عشق و علاقه به فشن بر روی سقف سیم های مشکی رنگ لوستر ها را قرار داده است. وی از این ویژگی به دلیل تاکید و نمایش بیش از اندازه در فضایی مینیمال و ساده استفاده کرده است. همان گونه که مد و فشن این چنین رویکردی به هنر از جنبه خود را نشان می دهند.


حتما ببینید : طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا – مادرید اسپانیا


برای درک بهتر نحوه معماری داخلی رستوران با نگرش به مد و فشن می توانید در ادامه تصاویر تهیه شده از آن را مشاهده بفرمایید.

رستوران با نگرش به مد و فشن

رستوران با نگرش به مد و فشن

طراحی داخلی رستوران

طراحی رستوران

رستوران با نگرش به مد و فشن

طراحی داخلی رستوران

طراحی رستوران

طراحی رستوران

طراحی داخلی رستوران

پلان رستوران TDF

پلان رستوران TDF

پلان رستوران TDF

پلان رستوران TDF

پلان رستوران TDF

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پلان شهر کتاب و کتابخانه

دانلود رایگان آبجکت آشپزخانه و کابینت – آرچ مدل 166