معماری آپارتمان برج کوچک

آپارتمان برج کوچک واقع در فیلادلفیا، ایالات متحده آمریکا توسط استودیو معماری ISA- Interface طراحی و به اجرا رسیده است. معماری این آپارتمان کوچک در محله ایی منحصر به فرد با بافت معماری خاص بسیار قابل توجه است. تیم معماران با توجه به مساحت کم سایت و تعبیه پارکینگ در گوشه، کم و کاستی های فضا های داخلی را در مرتفع سازی پروژه برطرف نمودند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : استودیو معماری ISA- Interface
  • مکان پروژه : فیلادلفیا، ایالات متحده آمریکا
  • معماران مسئول : ISA – Interface Studio Architects
  • مساحت پروژه : 1250 فوت مربع
  • سال ساخت : 2018

 آپارتمان برج کوچک

تیم معماران ارتفاع آپارتمان برج کوچک را با توجه به ضوابط طراحی آپارتمان در این بخش از شهر بر اساس کد منطقه بندی و فرمت بصری محله انتخاب نموده اند. بنابراین به منظور عدم وجود هیچ مشکلی در عرصه بندی حداکثر ارتفاع مد نظر را لحاظ نموده اند.

 آپارتمان برج کوچک

طراحی آپارتمان در مساحت کم منجر به ایجاد عرصه بندی فضای زندگی به شیوه عمودی شد و به این ترتیب سهولت استفاده از کاربری در داخل و خارج به یک اندازه امکان پذیر شد. طراحی داخلی این آپارتمان کوچک با رعایت قواعد طراحی پنجره و ریزه کاری های سایت انجام شده تا محدوده دید بیرون به داخل تداخلی با فضا های خصوصی نداشته باشد. با توجه به این که ساختمان تنها 9 متر ارتفاع دارد، اما برج کوچک همچون یک آسمان خراش تمام عیار سازماندهی شده است. به علت دارا بودن یک هسته قوی از سیرکولاسیون عمودی، هر سطح دارای اندازه و کیفیت مشابه است، و موجب انعظاف پذیری عملکرد کاربران شده است.

 آپارتمان برج کوچک

در طبقه پایین ساختمان آشپزخانه تعبیه شده و بر روی آن حمام قرار گرفته است که این طراحی موجب شده تا هر طبقه برای تعریف کاربری فضای زندگی آزادانه عمل نماید. پیکره بندی پله های ساختمان بزرگ ترین چالشی بود که معماران در طراحی خانه با پلان عمودی با آن مواجه بودند. پله فلزی مارپیچ دور تا دور ساختمان به صورت یک سطح شناور تعبیه شده و در بخش هایی از پنجره نمای شمالی به نماد مجموعه تبدیل شده است. پله مارپیچ سیرکولاسیون خانه را برجسته ساخته و منجر به ایجاد دیدگاه های شگفت انگیزی در داخل و خارج آپارتمان گردیده است. به علاوه گردش به دور پوسته خانه و عبور از هر عرصه به شیوه عمودی، به بالا رفتن احساسات ماجراجویی کاربران خانه می افزاید.

 آپارتمان برج کوچک

تجربه بالا و پایین رفتن قسمتی از زندگی روزمره ساختمان است، و این مورد که بالا و پایین رفتن به انحصار اعضای یک خانه درآمده، بسیار جذاب و دیدنی است. به طور کلی ساکنین شهری برای یک فضای انحصاری با کیفیت هزینه می کنند. زندگی در یک واحد کوچک، درون محله ایی پر جنب و جوش که از تمام امکانات و فضا های یک آپارتمان بهره برده و حریم خصوصی که به طور کامل برای ساکنین در نظر گرفته شده، یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. آپارتمان “برج کوچک” نشان دهنده همین تعاریف در مقیاسی مطلوب با امکانات راحت است که تمام ضوابط شهری و محله ایی را نیز رعایت کرده است.


حتما ببینید : طراحی سالن اسپا و ناخن در ویتنام


سایر تصاویر طراحی آپارتمان برج کوچک

 آپارتمان برج کوچک

معماری آپارتمان برج کوچک

معماری آپارتمان برج کوچک

معماری آپارتمان برج کوچک

پلان آپارتمان برج کوچک

پلان آپارتمان برج کوچک

پلان آپارتمان برج کوچک

پلان آپارتمان برج کوچک

پلان آپارتمان برج کوچک

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود اسکریپت Flor Generator 2.0 Pro

آموزش مقدماتی Revit Architecture 2016