ایده های طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

امروزه حوزه های اصلی در طراحی داخلی به علت محدودیت در فضا و در نظر گرفتن تمامی امکانات و نیاز های ضروری کوچک تر شده اند. در طراحی داخلی بیشتر آشپزخانه های امروزی، امکان دارد گاهی مواقع به علت کوچک بودن فضا و مساحت کم، تنها فضای کمی برای حرکت یک نفر و آماده سازی غذا وجود داشته باشد. با این که برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک با چالش هایی مواجه هستیم اما خوشبختانه می توانیم با ارائه طراحی مناسب، آشپزخانه ایی را ایجاد نماییم که علاوه بر زیبایی پاسخگوی تمام نیاز های ما باشد و همانند یک آشپزخانه بزرگ کاربرد داشته باشد.

بنابراین برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک تنها لازم است که به اندازه کافی فضا های ذخیره سازی به شکل عمودی اضافه شوند تا اقلام مورد نیاز در آشپزخانه جای داده شود و فضای کافی بدون اختلال در عملکرد، برای حرکت در منطقه کاری وجود داشته باشد. به همین دلیل برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک می توان از پلان های باز تر و تلفیق حوزه غذاخوری و آشپزخانه در کنار هم استفاده نمود که علاوه بر حداکثر استفاد مفید از فضا، موجب افزایش کارایی آشپزخانه نیز می شود.

طراحی هوشمندانه در دکوراسیون آشپزخانه کوچک موجب افزایش و باز تر نمودن فضا می شود. به همین علت دیوار های آشپزخانه به حداقل می رسد. بنابراین در ادامه این مطلب 9 راهکار جالب و جذاب برای استفاده حداکثری از دیوار ها به منظور بزرگ تر نشان دادن فضا و زیبایی بصری بیشتر آماده و ارائه شده است.

 

1- رنگ آمیزی دیوار ها با رنگ های روشن :

رنگی را انتخاب نمایید که به آن علاقمند هستید و با شخصیت شما سازگاری دارد. سپس برای رنگ آمیزی دیوار آشپزخانه از تناژ روشن آن استفاده نمایید. شما می توانید تنها قسمتی از دیوار و یا کل دیوار های آشپزخانه را رنگ نمایید. با رنگ کردن دیوار ها فضا به لحاظ بصری بزرگ تر به نظر می رسد و چشم هر بیننده ایی را به خود جلب می نماید. هم چنین نور را بازتاب می دهد و باعث می شود فضا بزرگ تر به نظر برسد. از بین رنگ های روشن می توانید از تناژ های پر رنگ تر نیز استفاده نمایید. چون موجب ایجاد این تصور می شود که دیوار ها دورتر هستند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

2- استفاده از نقاشی های دیواری و تصاویر پس زمینه جالب :

شما می توانید با اضافه نمودن نقاشی های دیواری به آشپزخانه خود هویتی جدید ببخشید. هم چنین رنگ آمیزی و یا استفاده از برچسب هایی با تصاویر زیبا ایده جالب و مناسبی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک می باشد. بنابراین با انتخاب طرحی مناسب و مورد پسند، آشپزخانه کوچک خود را را دوست داشتنی تر کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

3- بازی با الگو ها :

یکی دیگر از راهکار های دکوراسیون آشپزخانه کوچک، استفاده از الگو می باشد. الگو هایی را انتخاب نمایید که چشم را به سمت بالا و به سمت سقف هدایت می نمایند. به طور حتم برای این دیوار ها خطوط عمودی بیشتر تاثیر گذار هستند. ولی امکان استفاده از الگو های دیگر نیز وجود دارد. شما با استفاده از این الگو ها جذابیت بصری فضا را افزایش می دهید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

4- ایجاد فضایی برای ذخیره سازی :

در صورت امکان در دکوراسیون آشپزخانه کوچک از کابینت یا قفسه های باز به جای دیوار استفاده نمایید. با این کار حداثر استفاده بهینه را از فضا خواهید داشت. هم چنین می توانید با نصب pegboard ها فضای دخیره سازی را برای قرار دادن اقلام مورد نیاز ایجاد نمایید و دسترسی به وسایل مورد نیاز را آسان تر نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

5- استفاده از کاشی ها و موزاییک های رنگی :

از دیگر راهکار های دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده از کاشی ها و موزاییک های رنگی می باشد. کاشی ها و موزایک ها در دکوراسیون موجب خلق فضایی خیره کننده می شوند، به ویژه می توانید کاشی هایی با رنگ های مختلف را با یک دیگر ترکیب نمایید. می توانید دیوارهای آشپزخانه را با استفاده از کاشی های دیواری سرامیکی که دارای رنگ های جالب و چاپی هستند پوشش دهید و بدین ترتیب تاثیرات بصری دیوار را افزایش دهید.

دکوراسیون آشپزخانه با فضای کم


حتما ببینید : 30 آشپزخانه خاکستری و سفید که ترکیب چشم نوازی دارند


6- استفاده از آجر :

اگر علاقمند به سبک صنعتی دارید می توانید از آجر در رنگ هایی استفاده نمایید که با دکوراسیون آشپزخانه شما هارمونی داشته باشد. و بدین ترتیب سبک صنعتی را به فضای آشپزخانه خود هدیه نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه با فضای کم

7- استفاده از یک رنگ برای دیوار ها و کابینت ها :

زمانی که کابینت و رنگ دیوار آشپزخانه ها محدود به یک رنگ می کنید، موجب مسدود شدن مرز های بصری و موقعیت توقف چشم می شوید. اگر قصد داشتن رنگ های مطمئن تری دارید از رنگ سفید یا بژ استفاده نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه با فضای کم

8- استفاده از چوب :

بیشتر آشپزخانه دارای دیوار های چوبی هستند، برخی از آن ها حتی از پالت رنگ های مختلف چوب به صورت متریال های مختلف در دیوار ها به صورت لوازم دکوری یا … استفاده می نمایند. در حقیقت برای ایجاد حس طبیعی بودن ، جذاب و شیک تر نشان دادن فضا (حتی در فضا های کوچک) استفاده از جوب بهترین راه حل محسوب می شود.

طراحی آشپزخانه کوچک

9- استفاده از رنگ سفید :

دیوار های آشپزخانه را با رنگ سفید رنگ آمیزی نمایید. این کار علاوه بر بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه، موجب ایجاد حس پاکیزگی و مدرن بودن فضا در کاربران می شود.

طراحی آشپزخانه کوچک

منبع : homedesignlover

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش کامل آنریل انجین – دوره آغاز تا پایان Unreal Engine

مستند ابر سازه ها – تخریب کامل پل پیاچنزا در شمال ایتالیا