طراحی نمای شیشه ایی ساختمان اداری

ساختمان اداری Torre 61 واقع در مکزیک در زمینی به مساحت 1000 متر مربع توسط گروه معماری JJRR طراحی و به اجرا رسیده است. تیم معماران برای دستیابی به شکاف های بزرگ، فضاهای باز سازه این ساختمان را با فلز و بتن مسلح طراحی نموده و هم چنین به منظور ایجاد فضای اداری برای کاربردهای متنوع، این ساختمان را به صورت پلان باز طراحی کرده اند. طراحی نمای ساختمان اداری Torre 61 نیز با سازه های فلزی اکسپوز، پانل های شیشه ایی ، بالکن ها در هر طبقه صورت گرفته است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری JJRR
  • مکان پروژه : مکزیک
  • مساحت پروژه : 1000 متر مربع
  • سال ساخت : 2020

طراحی نمای ساختمان اداری در مکزیک

جهت گیری این ساختمان اداری، جنوب شرقی، شمال غربی می باشد. اما این ویژگی باعث ورود نور طبیعی به داخل فضا در تمام طول روز می شود و هم چنین وجود پنجره های کف تا سقف در هر دو نمای موجود باعث ایجاد نور زیاد، تهویه و نمای بیرونی دو طرفه شده است. گیاهان موجود در نمای ساختمان دارای سیستم آبیاری قطره ایی می باشند و منجر به خلق یک فضای سبز عمودی طبیعی شده است.

طراحی نمای ساختمان اداری در مکزیک

متریال هایی مانند: استیل، بتن، شیشه و چوب شاخص ترین متریال های به کار رفته در این ساختمان اداری هستند. لابی ساختمان در طبقه ها ، دیوار ها و قسمت پذیرایی با سنگ مرمر تراورتن پوشانده شده است. پانل های سقفی بالکن های روی نما با استفاده از پانل های فلزی ساخته شده اند و در انتهای لابی نیز یک شبکه چوبی تعبیه شده است.

طراحی نمای ساختمان اداری در مکزیک

نمای یک ساختمان با کاربری های مختلف تجاری، اداری، مسکونی و … بسیار حائز اهمیت است. به همین علت نمای ساختمان به خصوص نمای ساختمان اداری یک هویت بصری برای بنا محسوب می شود و نخستین راه ارتباطی ساختمان با مخاطب خود می باشد. که متریال های به کار رفته در این ساختمان اداری مانند: چوب و گیاهان باعث ایجاد احساسی طبیعی در بنا شده و حس آشنایی را به مخاطب القا می کند. در عین حال پانل های شیشه ایی نما باعث ایجاد چشم انداز خوبی از درون و دید از بیرون گردیده است.


حتما ببینید : طراحی اقامتگاه جنگلی در تایلند


سایر تصاویر طراحی نمای ساختمان اداری در مکزیک

طراحی نمای ساختمان اداری در مکزیک

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان

پلان ساختمان اداری

پلان ساختمان اداری

پلان ساختمان اداری

پلان ساختمان اداری

پلان ساختمان اداری

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری