13 نمای مدرن بتنی

نمای مدرن بتنی : در معماری امروزی به کار گیری بتن فقط در مرحله سفت کاری و مقاوم سازی بنا انجام نمی شود. بلکه از بتن به عنوان یک عنصر در طراحی نمای بیرونی نیز استفاده می گردد، برای درک بهتر از کاربرد های متفاوت بتن در نمای ساختمان های مختلف، در این جا 13 نمای مدرن بتنی ترکیبی از بتن، چوب و شیشه است، ذکر شده است.

نمای مدرن بتنی

طراحی 13 نمای مدرن بتنی

1. به کارگیری حجم بتنی قوی و صلب در طراحی نمای مدرن.

نمای مدرن بتنی

2. در این پروژه‌ معماری ، نما به گونه ایی طراحی شده است که شکل هندسی داشته باشد و ایت حس را در بیننده ایجاد کند که تنها راه ورود به این حجم بتن، از طریق درب ورودی است.

نمای مدرن بتنی

3. در این پروژه با به کارگیری حجم بتنی به شکل جعبه های چیده شده در کنار یک دیگر و قرار داشتن آنها در بالای حجم شیشه ایی طبقه همکف، باعث شده که به صورت معلق به نظر برسد.

نمای مدرن بتنی

4. کاربرد پنجره های بزرگ در این خانه بتنی، سبب دید بهتری از پیرامون خانه توسط ساکنین خانه شده است.

نمای مدرن بتنی

5. در این پروژه با استفاده از بتن، نمایی غیر جدی به بنا داده شده است.

نمای مدرن بتنی

6. در این پروژه استفاده از بتن به خوبی مشهود است و طراحی آن به صورتی شکل گرفته است که فضای داخلی با استفاده از نور خورشید گرم شود.

نمای مدرن بتنی

7. در این پروژه از ترکیب چوب و بتن در طراحی نما استفاده شده است.

نمای مدرن بتنی


حتما ببینید : طراحی نشیمنی مدرن به رنگ آبی تیره


8. در این ساختمان با نمای مدرن بتنی از پنجره های بزرگ و کشویی استفاده شده است که باعث دادن دید بهتر از طبیعت پیرامون آن به ساکنینش شده است.

نمای مدرن بتنی

9. در نمای مدرن بتنی این بنا ترکیب سه حجم بتنی، به طوری که بتن ها ناتمام به نظر می رسند، همین طور در ذهن بیننده حس صنعتی و گوشه دار بودن را ایجاد می کند.

نمای مدرن بتنی

10. پنجره ها در این پروژه‌ به صورت مربع هایی در سایز های گوناگون داخل نمایی از بتن طراحی شده اند و سبب ایجاد الگویی خاص در طراحی نمای پروژه شده است. به خصوص در شب با روشن شدن چراغ های خانه، بر زیبایی نما افزوده می شود.

نمای مدرن بتنی

11. در این پروژه با استفاده از ترکیب بتن و شیشه در طراحی نمای مدرن آن، سبب شده که فضایی پویا و شاداب در داخل خانه به وجود آید. به علاوه طراحی نمای پروژه را سخاوتمندانه نشان می دهد.

نمای مدرن بتنی

12. استفاده از بتن در نمای مدرن این بنا حس خشنی را در ذهن بیننده القاء می نماید. اما استفاده از چوب در قسمت پشتی خانه سبب گرم تر شدن فضا و کاهش سختی و خشن بودن نما شده است.

نمای مدرن بتنی

13. طراحی نمای مدرن بتنی این بنا که نگاه صنعتی را برای مخاطب ایجاد می نماید. اما به دلیل ترکیب شدن با دامنه‌ کوه و احطه شدن توسط درختان هنوز هم زیبا و چشم نواز است.

نمای مدرن بتنی

 


این مطلب را هم ببینید :

بیوگرافی زاها حدید

دانلود اسکچاپ ۲۰۱۷