طراحی برج چند منظوره در تورنتو

رندر های طراحی برج چند منظوره واقع در شهر تورنتو، کانادا نخستین پروژه استودیو معماری Studio Gang’s می باشد که به تازگی منتشر شده است. این پروژه به جهت تلفیق یک ساختمان با عملکرد های گوناگون برای اضافه کردن بافت به الگو های شبکه موجود و ارائه فضای گسترده طراحی شده است. این استودیو معماری کانسپتی ارائه کرده که علاوه بر حفظ عناصر موجود در شهر، بهترین هارمونی را نیز با محیط پیرامون به وجود می آورد. این برج چند منظوره، واقع در یکی از گره های مهم حمل و نقل شهری می باشد که مسیر حرکت یکی از خیابان های اصلی در شهر تورنتو به این سمت منتهی می شود. و به عنوان هسته اقتصادی و یکی از عوامل بصری شهر تورنتو طراحی شده است.

معماری برج چند منظوره

این برج چند منظوره بر اساس پلان مستقیم شهری طراحی شده که به منظور ارتقا و تداوم ویژگی های اقتصادی برج به شبکه شهری متصل شده است. محل قرار گیری این ساختمان به علت کاربری مسکونی، اداری و تجاری از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشد. سایت این پروژه در یک محیط باز و گسترده واقع شده که نور کافی را برای واحد های خورده فروشی که در طبقات پایین قرار دارند، تامین می کند. تیم معماران به منظور ایجاد سایه، فضا های باز و زیبایی بصری، در پوسته ساختمان عناصر منفی و مثبتی حجمی تعبیه کرده اند.

برج چند منظوره

نمای این برج چند منظوره دارای المان های 8 طبقه می باشد که به یک دیگر پیوند خورده اند و  پوسته نما را با هندسه ایی مشخص ایجاد کرده اند. تیم معماران در این پروژه به منظور ایجاد سایه و اقلیم مناسب داخل ساختمان، واحد های مسکونی و تراس ها را به شکل زاویه دار طراحی کرده اند. هر واحد مسکونی با توجه به آب و هوای شهر تورنتو دارای یک تراس می باشد که به وسیله حجم ساختمان پوشیده شده است.


حتما ببینید : طراحی 5 نمونه آپارتمان مدرن کوچک با تلفیقی از سبک آسیایی و اسکاندیناوی


سایر تصاویر پروژه طراحی برج چند منظوره در تورنتو

طراحی برج چند منظوره

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلاگین Thinkbox Frost MX 2.1.0 برای مکس 2017 و 2018

آموزش مدلسازی و پست پروداکشن معماری در 3dmax و فتوشاپ