معرفی جدید ترین سبک‌ ها و مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019

همواره دنیای طراحی دکوراسیون در حال رشد و پیشرفت است. و هر ساله جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی توسط معماران برتر و کمپانی های بزرگ معماری به دنیا معرفی می گردد. این سبک‌ ها و مدل‌ ها از فلسفه‌ های طراحی غالب روز مانند طبیعت گرایی ، توجه به فضا های خصوصی و تقویت ارتباطات نشات می‌ گیرند. و در شکل گیری آن ها ترند های زیبایی شناسی مانند رنگ سال و … نیز تاثیر گذار است. اما جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی چیست؟ با استفاده از کدام یک از سبک ها می توان فضای خانه را مدرن و به روز نمود؟ در این مطلب به معرفی جدید ترین سبک‌ ها و مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019 پرداخته شده است.

جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی

1- استفاده از رنگ زرد خردلی : 

اگرچه رنگ سال 2019 رنگ مرجانی می باشد اما رنگ های دیگر نیز در دنیای طراحی داخلی فرمانروایی می کنند. این روز ها در جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی خانه‌ های لوکس در سرتاسر دنیا از رنگ‌ های خردلی ، عسلی و سایر رنگ های تیره اما نسبتا خنثی از خانواده زرد استفاده می شود. این رنگ‌ ها در عین  غنی و موقر بودن ، شاد و انرژی بخش هستند و عمق و زیبایی خاصی به فضای منزل می بخشند. دکوراسیون زمستانی یا تابستانی در استفاده از این رنگ ها تاثیری ندارد زیرا این رنگ ها با هر فصلی مطابقت و هماهنگی دارند ، این رنگ ها در زمستان گرم و ملایم هستند و در تابستان موجب ایجاد شادی و پویایی در فضا می شوند. بنابراین در صورتی که حس می کنید فضای خانه شما پر از ز رنگ‌ های تیره و تکراری شده است زمان آن رسیده که با افزودن اکسسوری‌ ها و مبلمان خردلی و عسلی و … به فضای منزل خود  رنگ و روی تازه ایی ببخشید.

جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی

2- شومینه از جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی : 

یکی از الزامات هر خانه ایی استفاده از سیستم‌ های گرمایشی است زیرا زندگی بدون وجود آن ها امکان پذیر نیست. بنابراین وجود بخاری ، شوفاژ ، گرمایش از کف و … در هر خانه ضرورت دارد. اما امروزه سیستم‌ های گرمایشی دیگر مثل گذشته مخفی نخواهند بود زیرا با توجه به آمار صورت گرفته در سال اخیر استفاده از گرمایش‌ های تزئینی در دکوراسیون منزل مانند شومینه به میزان 763 درصد افزایش یافته است. این شومینه‌ ها علاوه بر کارایی لازم برای گرمایش منزل ، زیبایی خاصی را به فضا می بخشند. بنابراین در صورت ایجاد حس نوستالژیک و قدیمی در فضای مدرن خانه خود و فراهم نمودن شرایط مناسب برای گرد آمدن اعضای خانواده ، بهترین گزینه استفاده از یک شومینه است. البته لازم است که نکات ایمنی را در رابطه با نصب و استفاده از شومینه رعایت کنید.

جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی

3- استفاده از بافت و منسوجات : 

منسوجات در دکوراسیون خانه از جایگاه خاصی بهره مند هستند. و در قسمت های مختلف منزل مورد استفاده قرار می گیرند. منسوجات از فرش و تابلو فرش گرفته تا رومیزی ، روتختی ، روفرشی ، رومبلی ، کوسن و چیز های دیگری هستند که کاربرد تزئینی یا عملکردی دارند. اما با مشاهده جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019 خواهید دید که کاربرد این منسوجات تغییر کرده و آویز های پارچه‌ ایی تزئینی و حتی مجسمه‌ های پارچه‌ ایی تزئینی تبه جزء لاینفک این دکوراسیون‌ های جدید تبدیل شده‌ اند. بر اساس آمار صورت گرفته در سال گذشته استفاده از منسوجات تزئینی و آویز های پارچه‌ ایی بیش از 18 برابر شده است. بنابراین اگر در پی یافتن شیوه ایی برای به روز کردن منزل خود هستید استفاده از اکسسوری‌ های پارچه‌ ایی تزئینی بهترین گزینه می باشد.

جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی

4- استفاده از گیاهان سبز و کاکتوس‌ ها به شیوه جدید : 

گیاهان سبز دارای مزیت های فروانی می باشند. وجود آن‌ ها در فضای داخلی منزل باعث تصفیه شدن هوا ، متعادل شدن رطوبت هوا ، افزایش انرژی مثبت و خنثی شدن استرس و اضطراب اعضای منزل می‌ شود. بنابراین وجود گیاهان سبز در هر خانه ایی ضرورت دارد. استفاده از گیاهان سبز به ویژه کاکتوس‌ ها از جدیدترین سبک‌ ها و مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019 می باشند. بر طبق آمار صورت گرفته استفاده از کاکتوس در فضا های منزل در سال اخیر ۲۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است و به نظر نمی‌ رسد که به این زودی‌ ها شاهد از مد افتادن آن‌ ها باشیم. بنابراین اگر خواستار خلق فضایی جذاب ، سرسبز و به روز هستید حتما در منزل خود فضایی را به کاکتوس‌ های مختلف اختصاص دهید.

جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی

در صورت عدم دسترسی به کاکتوس های واقعی ، می توانید برای زیبا تر شدن فضای خانه خود از کاکتوس‌ های مصنوعی و حتی اشیای تزئینی به شکل گیاهان سبز و کاکتوس بهره ببرید. اما این ترند تنها محدود به استفاده از کاکتوس نیست ، بلکه در سال 2019 باغچه‌ های خانگی یا گلخانه‌ های داخل پاسیو نیز بسیار محبوب شده‌ اند و طبق آمار در سال اخیر استفاده از آن‌ ها 4 برابر افزایش یافته است. در صورت عدم دسترسی به حیاط نیز می توانید در گوشه‌ ایی از خانه خود یک باغ کوچک بسازید و از زیبایی و مزایای دیگر آن بهره مند شوید.

مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019


حتما ببینید : زیبا ترین و مد روز ترین رنگ برای دکوراسیون داخلی در سال 2019


5- سطوح نقش برجسته از جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی : 

از دیرباز تا کنون سطوح نقش برجسته در طراحی داخلی از جایگاه خاصی بهره مند بوده اند. در چند دهه اخیر از شیشه های مشجر استفاده می شد. و در خانه های قدیمی و امروزی شاهد کاشیکاری‌ های نقش برجسته بوده اید. این سبک هرگز به طور کامل فراموش نشده است. اما در سال 2019 مجددا وارد دنیای طراحی داخلی شده است. با مشاهده تصاویر محبوب پینترست در شاخه طراحی داخلی متوجه خواهید شده که این روز ها سطوح نقش برجسته در اشکال مختلف بار ها و بار ها پین شده‌اند و بسیار پر طرفدار هستند. بر اساس آمار صورت گرفته در طی سال اخیر استفاده از این سطوح و طرح‌ ها بیش از 6 برابر افزایش یافته است. این سطوح می‌ توانند براق ، شیشه‌ ایی ، فلزی ، کهنه کاری و … باشند و با طرح و نقش خاص خود به بخش‌ های مختلف منزل جلوه ایی خاص ببخشند.

مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019

6- استفاده از طرح‌ های هندسی در سطوح مختلف : 

در سال 2019 سبک نقاشی منزل با طرح‌ ها و اشکال هندسی نامنظم محبوب و بسیار پر طرفدار می باشد. اما این سبک تنها نقاشی منزل محدود نیست بلکه شما می‌ توانید از طرح فرم‌ های هندسی و حتی منسوجات در تمامی سطوح استفاده کنید. اگر رنگ غالب فضای منزل شما رنگ‌ های تیره و خنثی می باشد می توانید این سطوح هندسی را در رنگ‌ های متنوع انتخاب نمایید. رومیزی‌ ها ، روتختی‌ ها و هر سطحی می‌ تواند شامل این سبک باشد تنها به شرطی که رنگ و طرح آن با سلیقه کافی انتخاب شده باشد. آمار ها نشان می دهد استفاده از این طرح‌ های هندسی در دیوار ها، منسوجات و سطوح مختلف خانه بیش از 3 برابر افزایش یافته است. این روش و سبک می‌ تواند بهترین شیوه برای به روز کردن و جذاب کردن فضای منزل شما باشد.

مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019

7 – رنگ کردن سرامیک ها و کاشی‌ های قدیمی منزل : 

در صورت خست شدن از کاشی‌ ها و سرامیک‌ های قدیمی خانه خود ، از کنار گذاشتن آن ها خودداری کنید ، زیرا جدا کردن کاشی‌ های قدیمی و نصب کاشی‌ های جدید علاوه بر متحمل شدن هزینه های گزاف ، زندگی شما را برای چند روز مختل خواهد کرد. بنابراین اگر قصد به روز کردن منزل خود را دارید ، و می خواهید از شر این کاشی‌ ها و سرامیک‌ های قدیمی و تکراری خلاص شوید ، بهترین کار رنگ کردن آن‌ ها می باشد. این سبک یکی از جدید ترین مدل‌های طراحی داخلی است. آمار نشان می دهد در سال اخیر این کار بیش از ۱۳ برابر افزایش یافته است. شما می‌ توانید برای این کار از نقاشان ساختمانی کمک بگیرید و یا خود با قلمو اقدام به رنگ آمیزی کاشی و سرامیک های قدیمی بکنید. و خلاقیت خود را با نقاشی کردن طرح‌ های جذاب و جالب نشان دهید. البته سادگی همیشه در اولویت است و هرگز هم از مد نخواهد افتاد.

مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019

8- استفاده از کاغذ دیواری به جای نقاشی دیوار ها : 

برای مدت کوتاهی کاغذ دیوار از مد افتاده بود. و برای به روز شدن منزل دیوار ها را رنگ آمیزی می کردند. اما مجددا استفاده از کاغذ دیواری محبوب و مد روز شده است. بنابراین در صورتی که دیوار های خانه خود را نقاشی نکرده اید ، می توانید از جدید ترین مدل‌ های کاغذ دیواری بهره بگیرید. در میان سبک‌ ها و مدل‌ های مختلف کاغذ دیواری، کاغذ دیواری های بلوکی ساده و بدون طرح تقریبا از مد افتاده اند و اگر قصد دارید خانه ایی به روز و مدرن داشته باشید بهتر است از کاغذ دیوار هایی لوکس و طرح دار استفاده کنید. این سبک کاغذ دیواری به دیوار های منزل شما زیبایی و شکوه خاصی می بخشند. هر چه طرح کاغذ دیواری رنگارنگ‌ تر و جسورانه‌ تر باشد فضای منزل شما نیز شیک‌ تر و به روز تر خواهد شد.

مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019

9- توجه به محیط زیست و عدم استفاده از مواد و محصولات شیمیایی : 

همان گونه که در ابتدای مطلب عنوان کردیم جدید ترین مدل‌ های طراحی داخلی از فلسفه‌ های غالب در دنیای طراحی نشات می‌گیرند. در حال حاضر محیط زیست یکی از موضوعات مورد توجه در سرتاسر دنیا می باشد که معماران نیز به آن نگاه ویژه ایی دارند. مخصوصا این که در طراحی محیط‌ های داخلی و خارجی آن را در نظر می گیرند. بنابراین در صورتی که قصد دارید از این روند عقب نمانید بهتر است به حفظ محیط زیست در طراحی خانه خود توجه کنید. به عنوان مثال ، از استفاده از مواد سمی و مضر که به محیط زیست آسیب می‌ زنند یا قابل تجزیه در خاک نیستند خودداری کنید ، و به بهینه سازی مصرف انرژی نیز توجه داشته باشید و از چیز هایی که باعث هدر رفت منابع مواد و انرژی می‌شوند دوری کنید.

مدل‌ های طراحی داخلی سال 2019

منبع : amara

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مجموعه آبجکت نما ساختمان و محوطه کریستال سی جی