طراحی تخت خواب سه طبقه سفارشی و ترکیبی برای دکوراسیون اتاق کودک

شرکت Casa Kids در بروکلین، نیویورک، یک شرکت طراحی است که مبلمان سفارشی اتاق کودک را طراحی و تولید می کند. نمونه ایی از  آخرین پروژه این کمپانی، تخت خواب سه طبقه سفارشی برای سه کودک است. این تخت خواب مدرن از دو سمت دارای پله هایی برای ورود به تخت خواب است. در حقیقت برای ورود به طبقه سوم از پله های سمت راست استفاده می شود و پله های تعبیه شده در سمت راست نیز به طبقه دوم منتهی می شود. این تخت خواب سه طبقه سفارشی دارای فضای ذخیره سازی است که با ایجاد فضای بسیار زیاد به بهترین شکل ممکن پاسخگوی تمامی نیاز های سه کودک این خانواده می باشد.

تخت خواب سه طبقه سفارشی

این تخت خواب سه نفره سفارشی به شکل جداگانه و با تفکیک حریم و حوزه های خواب برای کودکان طراحی شده است. و به این ترتیب باعث کاهش مزاحمت در حین استراحت و فعالیت در یک اتاق برای سه فزرند خانواده شده است. این تخت خواب با استفاده از متریال چوب گردو و تم رنگی سفید ساخته شده و موجب خلق فضایی مدرن و روشن در اتاق شده است. طراحان با الحاق یک سینی قابل تعویض به تخت خواب موجب ایجاد راحتی و دسترسی آسان و راحت به طبقه دوم تخت خواب شده اند. بر روی این سینی وسایل مورد نیاز مانند لیوان آب، کتاب ها، و چراغ مطالعه قرار می گیرد و در هنگام شب بدون نیاز به  پایین رفتن از پله ها موجب دسترسی آن به وسایل می شود.

تخت خواب سه طبقه سفارشی

برای این تخت خواب سه طبقه سفارشی به جای استفاده از پله های سنگین و توپر سنتی، پله های سفارشی توخالی استفاده شده است. این پله ها به صورت کشو طراحی و ساخته شده که ایده ایی بسیار هوشمندانه برای استفاده بهینه از فضا می باشد. قفسه ها، گنجه ها و کتابخانه نقش بسیار مهمی در ساماندهی وسایل مورد نیاز داشته اند. با وجود این که این تخت همچون یک تخت یک تکه به نظر می رسد، اما به علت دارا بودن قابلیت تفکیک می توان از آن به راحتی در فضا های دگیر استفاده نمود و در صورت لزوم از آن به صورت مجزا بهره برد.


حتما ببینید : طراحی استودیو آپارتمان با مبلمان سفارشی


در حقیقت استفاده از مبلمان ترکیبی چند منظوره و سفارشی و در اتاق های کوچک که جای دادن مبلمان در فضا امکان پذیر نیست، یک ایده بسیار هوشمندانه و منطقی برای چیدمان زیباتر و دکوراسیونی کاربردی تر محسوب می شود. زیرا فضا های ذخیره سازی بیشتری را فضای کم ایجاد می نماید و تداخل فعالیت را مناسب تر سازماندهی می نماید.

تخت خواب سه طبقه سفارشی

به عنوان مثال در دکوراسیون اتاق این 3 کودک جدا از هزینه ایی که بایسنی به طور جداگانه برای خرید سه تخت خواب، فقسه ها و کمد ها صرف می شد. چیدمان این تعداد مبلمان در این فضای کم و محدود در کنار هم کاری غیر ممکن بود. حتی در صورت چیدمان آن ها بدون شک تداخل در فعالیت های کودکان ایجاد می نمود و یا شلوغی، بی نظمی و سختی در حرکت و رفت و آمد را به همراه داشت. بنابراین گاهی مواقع طراحی هوشمندانه و سفارشی و صرف هزینه کم، موجب دستیابی به راحتی می شود. و با ارتقا کیفیت فضا مخصوصا برای کودکان که محیط نقش بسیار مهمی در رشد و شکل گیری شخصیت آن ها دارد با انتخاب مناسب تر می توان در هزینه ها صرفه جویی نمود و اقتصادی تر و برای مدت زمان طولانی تر و با در نظر گرفتن آسایش آن ها تصمیم گیری نمود.

طراحی تخت خواب چند منظوره

طراحی تخت خواب چند منظوره

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مدل سه بعدی تجهیزات ورزشی از CGAxis

تصویر نقشه معماری – دانلود رایگان تصاویر با کیفیت پلان معماری