ایده های دکوراتیو طراحی داخلی به سبک استوایی

در طی 10 سال اخیر سبک استوایی در تمام دنیا تبدیل به یکی از ترند های دکوراسیون داخلی شده است. این سبک در طراحی داخلی فضای جنگل های متراکم و گرمسیری ، حیوانات رنگی و وحشی ، سواحل آفتابی ، شاد و جذاب اقیانوس ها را به محیط خانه آورده و سبکی است که محیط خانه را مملو از آرامش و انرژی می کند. در صورتی که قصد دارید در طراحی داخلی منزل خود از سبک های محبوب و متداول دکوراسیون در دنیا بهره مند شوید و خواستار طراحی هستید که فضای تعطیلات و تابستان را به خانه شما بیاورد ، بهترین انتخاب برای شما سبک استوایی است. در این مطلب به بررسی سبک استوایی و ایده های دکوراتیو این سبک در طراحی داخلی پرداخته شده است.

سبک استوایی

سبک استوایی کاملا از جزایر گرمسیری خط استوا الهام گرفته شده است و به همین علت با نام سبک جزیره ایی نیز شناخته می شود. این سبک به سبک مدیترانه ایی نیز شباهت دارد اما آن چه که باعث تمایز این دو سبک با یک دیگر می شود استفاده از رنگ های پویا تر و تاثیر گذار تر در سبک استوایی است و هم چنین این سبک نه تنها با ویژگی های دریا و ساحل ارتباط دارد بلکه دارای ویژگی های جنگل نیز می باشد. ترکیب تراکم بی مانند جنگل ها با رنگ های درخشان و طبیعی و نفوذ آن به تمام نقاط خانه از مهم ترین ویژگی های سبک استوایی به شمار می رود. در حال حاضر این سبک در طراحی داخلی بسیار محبوب و پر طرفدار می باشد و در تمام نقاط دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. و به ویژه در دنیای مجازی نیز در راس ترند های دکوراسیون داخلی قرار دارد. شما می توانید از این سبک به شکلی غالب در طراحی محیط زندگی خود بهره ببرید و هم چنین می توانید با اقدامات کوچک ظاهر لوکس و طبیعی آن را با سلیقه شخصی خود ترکیب کرده و استفاده نمایید. در ادامه با ایده های دکوراتیو طراحی داخلی به سبک استوایی آشنا خواهید شد.

سبک استوایی

1- کاغذ دیواری هایی به سبک استوایی : 

استفاده از کاغذ دیواری با نقوش و طرح های استوایی یکی پر کاربرد ترین شیوه های طراحی داخلی به سبک استوایی در خانه به ویژه خانه های آپارتمانی مدرن شهری است. بدون شک از تاثیر فراوان کاغذ دیوار ها در تغییر ظاهر و انرژی محیط زندگی اطلاع دارید. کاغذ دیواری یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می شود. یکی از قدرتمند ترین و تاثیر گذار ترین شیوه ها برای ایجاد فضای فرح بخش ، پر انرژی ، شاد و طبیعی مناطق گرمسیری در محیط خانه استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح استوایی می باشد. طرح هایی مانند میوه های استوایی مانند موز و آناناس ، فلامینگو های صورتی ، فیل ها ، شیر ها ، پلنگ ها ، طوطی های رنگارنگ و  برگ های سبز و بزرگ و به طور کلی هرچه که یادآور مناطق گرمسیری باشد و به خانه حس زندگی ببخشد ، برای استفاده بر روی کاغذ دیواری و پوشش دیوار بسیار پرکاربرد و مناسب هستند. شما بایستی  از میان این طرح ها و نقوش گسترده ، آن چه را که هماهنگی بیشتری با رنگ و سبک طراحی داخلی خانه شما دارد انتخاب نمایید و بر روی یکی از دیوار های خانه اجرا کنید تا حس و حال مناطق استوایی را به خانه خود ببخشید.

سبک استوایی

2- گیاهان استوایی در سالن و نشیمن : 

یکی از راحت ترین و سریع ترین شیوه ها برای ایجاد فضای استوایی در خانه ، استفاده از درختان خانگی بزرگ ، با برگ های پهن می باشد که نگهداری از آن ها بسیار ساده و راحت می باشد. در صورتی که علاقمند به طراحی نشیمن به سبک استوایی هستید ، می توانید با استفاده از گیاهان سبز و درختان خانگی به راحتی و بدون ایجاد تغییر در دکوراسیون ، فضای جزایر گرمسیری را به محیط زندگی خود بیفزایید. برای ایجاد فضایی استوایی در خانه تنها وجود یک نخل خانگی کفایت می کند. اما به منظور ایجاد تاثیرات قدرتمند تر در خانه بایستی گوشه ایی از فضا را با گیاهان سبز و بزرگ پر کنید.

ایده های دکوراتیو طراحی داخلی به سبک استوایی

3- طراحی مبلمان و مواد تشکیل دهنده آن ها :

در سبک استوایی تجمل ، ظاهر مدرن و طبیعت با هم ترکیب می شوند به همین علت بایستی مبلمان نیز برگرفته از ظبیعت باشد و با متریال طبیعی ساخته شده باشد. از نمونه عناصر اصلی که بایستی در دکوراسیون به سبک استوایی استفاده شوند به شرح زیر می باشد :

  • مبلمان چوبی
  • صنایع دستی
  • سنگ های طبیعی
  • پارچه های تهیه شده از الیاف طبیعی

ایده های دکوراتیو طراحی داخلی به سبک استوایی

4- انتخاب رنگ در سبک استوایی :

در واقع کلید های راهنمایی انتخاب رنگ در سبک استوایی بسیار ساده بوده و گستره رنگ های مصرفی بسیار متنوع می باشد. شما در این سبک می توانید از رنگ هایی به شرح زیر در این سبک استفاده نمایید:

  • تمام تنالیته های رنگ سبز که در جنگل های متراکم وجود دارند.
  • طرح ها و رنگ های پوست حیوانات زنده و وحشی مناطق استوایی
  • رنگ های قرمز و نارنجی که در طوطی های استوایی مشاهده می شود.
  • رنگ های زنده ، چشم نواز ، پر انرژی و طبیعی ؛ رنگ های آبی و زرد متنوعی که در ساحل و اقیانوس دیده می شوند.

در مجموع تمامی رنگ های زنده و پر انرژی موجود در طبیعت انتخاب مناسبی برای سبک استوایی هستند. البته بایستی بدانید که این رنگ ها را با رنگ های خنثی مانند رنگ استخوانی ، بژ و کرم که در طبیعت وجود دارند ترکیب کرده و آن ها را متعادل کنید.

طراحی داخلی به سبک استوایی

5- مبلمان ساخته شده ار بامبو و حصیر :

در دکوراسیون به سبک استوایی ، لوازم و مبلمان طبیعی دارای جایگاه ویژه هایی هستند. از نمونه محصولاتی که در میان متریال های طبیعی بسیار پر کاربرد هستند و تاثیرات فراوانی را در فضا ایجاد می کند می توان به مبلمان و اکسسوری هایی اشاره نمود که از حصیر و چوب بامبو ساخته می شوند. مبلمان و اکسسوری های حصیری و بامبو نه تنها موجب القای حسی از راحتی ، آرامش و تعطیلات در فضا می شوند بلکه با وزن کم و کارآیی خود به آسانی مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی داخلی به سبک استوایی

6- سبک استوایی در سرویس بهداشتی :

سبک استوایی در مکان های خصوصی مانند سرویس بهداشتی که مکانی برای آرامش و بهداشت شخصی می باشد ، باعث ایجاد فضایی تاثیر گذار و ایده آل خواهد شد. اگر قصد دارید دکوراسیون سرویس بهداشتی خود را به سبک استوایی طراحی نمایید و در آن فضایی آرامش بخش ، گرم ، صمیمی و در عین حال پویا را به وجود آورید ، بایستی از کاشی هایی با رنگ های گرم و طرح های طبیعی استفاده کنید. بهترین انتخاب برای این کار استفاده از کاشی ها و یا پوشش هایی طبیعی به رنگ های قرمز ، نارنجی ، آبی و سبز می باشد.

دکوراسیون استوایی

البته بایستی بدانید برای طراحی سرویس بهداشتی به سبک استوایی به تغییر کامل طراحی این مکان نیازی نیست. در واقع ایجاد فضای استوایی به ویژه در سرویس بهداشتی های مدرن و مینیمال بسیار ساده و راحت می باشد. استفاده از گیاهان سبز در این مکان باعث فضایی فرح بخش و گرمسیری را به وجود می آورند. هم چنین شما می توانید با استفاده از حوله هایی با الیاف طبیعی مانند کتان ، سبد های حصیری ، پرده حمام با طرح های استوایی و شمع ها بدون نیاز به بازسازی ، سرویس بهداشتی خود را به سبک استوایی طراحی نمایید.

دکوراسیون استوایی

7- سبک استوایی در اتاق خواب :

طراحی اتاق خواب به سبک استوایی در مقایسه با سایر بخش های خانه کمی سخت تر است. زیرا ویژگی های سبک استوایی برای اتاق خواب بیش اندازه انرژی بخش هستند. به همین علت در صورتی که خواستار طراحی اتاق خواب به سبک استوایی هستید بایستی برای این کار رنگ ها را با یک دیگر ترکیب نمایید. به عنوان مثال ، شما می توانید تنالیته ایی درخشان و تاثیر گذار از رنگ صورتی را با تنالیته های ملایمی از رنگ های آبی و سبز ترکیب کرده و با اکسسوری های کوچک ، دکوراسیون اتاق را کامل کنید. بدین ترتیب نه تنها اتاقی نده و انرژی بخش ایجاد خواهد شد بلکه فضایی ملایم و آرامش بخش را نیز به وجود خواهد آمد. استفاده از پرده در اطراف تخت خواب نیز یکی دیگر از شیوه های طراحی اتاق خواب به سبک استوایی می باشد. البته از این شیوه در سبک های کلاسیک نیز استفاده می شود، اما برای ایجاد فضایی استوایی تر ، بهتر است از پرده های کاملا ساده ، سبک و تخت خواب چوبی و ساده استفاده کنید.

سبک استوایی در اتاق خواب


حتما ببینید : 8 نکته کاربردی طراحی دکوراسیون نشیمن آرام و دعوت کننده


سایر تصاویر شیوه های طراحی منزل به سبک استوایی

سبک استوایی در اتاق خواب

دکوراسیون استوایی

دکوراسیون استوایی

دکوراسیون استوایی


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 208 – آبجکت ست لوازم تزیینی و دکوری