شیوه ایجاد سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

امروزه با افزایش سبک زندگی ساده و دلتنگی برای طبیعت افراد بیشتر علاقمند به استفاده از سبک روستیک در دکوراسیون داخلی هستند. سبک روستیک شامل رنگ های تیره ، چوب و پارچه های طبیعی و سایر جزئیاتی است که در هر زمانی کاربرد داشته و قابل استفاده می باشد. در واقع این سبک نمادی از زندگی روستایی محسوب می شود. اما این روز ها در زندگی شهری نیز محبوب و پر طرفدار شده است. سبک روستیک انتخاب مناسبی برای افرادی است که خواستار ایجاد فضایی شیک و راحت در منزل خود هستند. این سبک در طی سال های اخیر علاوه بر دکوراسیون منزل در دکوراسیون مکان هایی مانند هتل ها و دفاتر کاری نیز مورد استفاده قرار گرفته است. ترکیب سبک روستیک با سبک مدرن در دکوراسیون داخلی منجر به خلق فضایی بسیار شیک و بی نظیر خواهد شد. از جمله ویژگی های سبک روستیک به شرح زیر می باشد:

  • اکسسوری هایی که نمادی از طبیعت هستند
  • کاربرد رنگ های خنثی برای ایجاد محیطی گرم و صمیمی
  • مبل های چوبی با روکش هایی از جنس پارچه های طبیعی

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

شاید ایجاد سبک روستیک در دکوراسیون داخلی کمی سخت به نظر برسد، اما شما می توانید با ایجاد چند تغییر کوچک در فضای داخلی منزل ، دکوراسیون خود را به سبک روستیک طراحی نمایید. سبک روستیک به علت داشتن ظاهری راحت و طبیعی ، شاید مناسب برای هر خانه ایی نباشد. برای طراحی دکوراسیون به سبک روستیک بایستی ابتدا الویت های خود را مشخص کنید. اگر خواستار ایجاد فضایی کلاسیک و مجلل در منزل خود هستید ، سبک روستیک با سادگی و تمایلی که به طبیعت دارد انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود. اما اگر به داشتن مکانی زیبا ، راحت و شیک علاقه دارید می توانید با ترکیب سبک روستیک و مدرن فضای راحت و آرامی را در منزل خود به وجود آورید. در ادامه این مطلب با شیوه کاربرد سبک روستیک در دکوراسیون داخلی آشنا خواهید شد.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

برای ایجاد سبک روستیک مدرن به چه مواردی باید توجه کرد؟

هر فردی خواستار تبدیل خانه خود به مکانی زیبا تر و تاثیر گذار تر است. اما معمولا تعیین سبک مورد نظر در طراحی دکوراسیون را فراموش می کنیم. اکثر مواقع قصد داریم تا با خرید یک مبلمان زیبا سبکی را ایجاد کنیم که باعث تحت تاثیر قرار گرفتن مهمان های خود شویم. یکی از سبک های محبوب برای ایجاد دکوراسیون زیبا ، سبک روستیک می باشد. نخست این سبک به عنوان سبکی لوکس شناخته می شد ، اما در حال حاضر با تغییر شرایط زندگی ، این ویژگی سبک روستیک از بین رفته و تبدیل به سبکی راحت و امروزی شده است. امروزه بیشتر برند ها مبلمانی به سبک روستیک تولید می کنند ، اما برای ایجاد این سبک در دکوراسیون ، تنها خرید مبلمان به این سبک کفایت نمی کند. بلکه بایستی این مبلمان به درستی در هماهنگی کامل در کنار سایر لوازم مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه این مطلب با نحوه ایجاد سبک روستیک در دکوراسیون داخلی به شیوه مدرن آشنا خواهید شد و در می یابید که چه جزئیاتی را باید در نظر داشته باشید.

1- رنگ های خنثی :

هنگام سخن از سبک روستیک ، محیطی با رنگ های خنثی نخستین چیزی است که هر فردی متصور می شود. اگر علاقمند به استفاده از رنگ های زنده و درخشان هستید و خواستار ایجاد فضایی با انرژی بالا هستید ، سبک روستیک انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود. در سبک روستیک تنالیته های مشابه رنگ های خنثی و خاکی به عنوان رنگ های غالب مورد استفاده قرار می گیرند. به یاد داشته باشید که برای ایجاد سبک روستیک در دکوراسیون مبلمانی با رنگ های خنثی را انتخاب نمایید.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

2- جزئیات ظریف :

تعادل در سبک روستیک بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورت استفاده از مبلمانی مجلل با اکسسوری ها و لوازم دکوری اغراق آمیز ، سبک روستیک انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود. توصیه می شود در این سبک در کنار مبلمان ساده ، با بافت های طبیعی و به رنگ خنثی ، از اکسسوری هایی ظریف و ساده استفاده کنید. حتی انتخاب یک لوستر بزرگ و بسیار درخشان نیز مناسب سبک روستیک مدرن نخواهد بود. از جمله ویژگی های سبک روستیک استفاده از لوستر هایی با طراحی های ساده و دارای نور ملایم و شمع ها می باشد. مخصوصا در صورتی که خواستار ایجاد سبک روستیک در اتاق خواب هستید بهتر است از نور های ملایم و رمانتیک استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون به سبک روستیک

3- طناب ها :

جزئیات ، عناصر ساده و طبیعی در سبک روستیک بسیار کاربرد دارند. طناب نیز یکی از این عناصر محسوب می شود. شما می توانید با بستن پرده ها با استفاده از طناب هایی ظریف ، هماهنگی ایی زیبا و ظریفی را با سبک روستیک دکوراسیون منزل خود ایجاد نمایید. و یا با قرار دادن طناب ها در اطراف گلدان هایی که از آن ها استفاده می کنید ، سبک روستیک را کامل کنید.


حتما ببینید : طراحی داخلی اتاق خواب روستیک


4- چوب هایی با رنگ تیره :

کاربرد اشیاء چوبی با رنگ های تیره یکی دیگر از شیوه های ایجاد سبک روستیک در دکوراسیون داخلی است. شما می توانید از این عناصر چوبی تیره رنگ در تمام بخش های خانه مانند نشیمن ، اتاق غذاخوری ، اتاق خواب و یا هر مکان دیگری استفاده نمایید. به عنوان مثال در صورتی که خواستار طراحی دکوراسیون اتاق غذا خوری به سبک روستیک هستید می توانید از یک میز با چوب طبیعی و رنگ تیره استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون به سبک روستیک

5- بافت های سنگی :

بافت های سنگی یکی دیگر از جزئیاتی است که ظاهری زیبا و هماهنگ با سبک روستیک ایجاد می کند. می توان یکی ز دیوار های خانه را با سنگ طبیعی پوشاند و از سنگ های طبیعی نیز به عنوان کفپوش زمین استفاده کرد.

6- گل های تازه :

در سبک روستیک همانند اغلب سبک ها از گل های تازه استفاده می شود. حتی استفاده از گل های خشک شده در این سبک وجود امکان پذیر است. اما در این صورت فضایی پاییزی ایجاد خواهد شد. به همین علت در فصل های بهار و تابستان بهتر است از گل های طبیعی استفاده شود.

ویژگی های سبک روستیک

7- میز تلویزیون :

با توجه به این که سبک روستیک، سبکی برگرفته از طبیعت می باشد ، تلویزیون جایی در این سبک ندارد. اما به علت تغییر شرایط زندگی و هماهنگی با زندگی مدرن نمی توان تلویزیون را از خانه ها حذف کرد. به همین علت می توان از میز تلویزیون چوبی ، با طبقات متعدد استفاده نمود و با قرار دادن کتاب ها و یا اکسسوری ها در این طبقات آن را با سایر دکوراسیون هماهنگ کرد. در واقع طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک کار سختی نیست ، شما می توانید با انتخاب های درست و اکسسوری های ظریف به راحتی این سبک را در منزل خود ایجاد کنید.

ویژگی های سبک روستیک


این مطلب را هم ببینید :

دانلود رایگان آموزش راینو 6 – Lynda Rhino 6 Essential Training