دکوراسیون اتاق خواب روستیک

معماری روستیک سبکی است که با از خانه های روستایی ایجاد شده و در آن بیشتر از وسایل چوبی استفاده می شود. در این سبک سادگی و بی‌ ­آلایشی موج می زند. ظاهر وسایل در سبک روستیک ساده و با کمترین تزئینات به کار رفته است. بیشتر مصالح و متریال مصرفی در این سبک با همان رنگ اصلی و به شکل خام مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از اشخاص با این سبک ارتباط خوبی برقرار می کند و آن را برای اتاق خواب خود بر می گزینند. سبک روستیک یکی از ارزان قیمت‌ ترین دکوراسیون مخصوص اتاق خواب است، و علت آن استفاده از ساده‌ ­ترین ابزار قابل ساخت است. در طراحی دکوراسیون اتاق خواب روستیک دقت به عناصر مختلفی همچون: تخت خواب، ساعت دیواری، قفسه، قالیچه و میز کار بسیار حائز اهمیت است. شما می توانید در یک اتاق خواب وستیک از آتش، آویز عکس و شلف نیز استفاده نمایید. سبک معماری روستیک دارای ویژگی های مختص به خود می باشد که در ادامه این مطلب شرح داده شده است.

اتاق خواب روستیک

1- تخت خواب : 

برای داشتن یک اتاق خواب روستیک به یک عنصر مهم مانند تخت خواب نیاز دارید. تخت خواب به سبک روستیک به راحتی در بازار قابل یافت نیست. بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا طرح مورد نظر خود را از مجله‌ ­های معماری و دکوراسیون انتخاب نمایید و سپس ساخت آن را به نجاری نزدیک محل زندگی خود بسپارید. در سبک روستیک تخت خواب بایستی فاقد از هر گونه تزئین و آرایش باشند و بیشتر رنگ طبیعی خود را حفظ می‌ ­کنند.

اتاق خواب روستیک

2- ساعت دیواری : 

نصب ساعت دیواری چوبی است یکی از الزامات دکوراسیون اتاق خواب روستیک است. ساعت دیواری چوبی در مقایسه با تخت خواب به راحتی در فروشگاه های مختلف دکوری پیدا می شود. شما می توانید به راحتی یک ساعت با سبک روستیک برای اتاق خواب خود بسازید. هرچه رنگ ساعت نزدیک به رنگ چوب و طبیعی باشد، با سبک روستیک بیشتر همخوانی خواهد داشت.

 دکوراسیون اتاق خواب روستیک

3- قفسه : 

شما در اتاق خواب به قفسه برای نگهداری وسایل و دکوری­‌ ها نیازمند هستید. برای داشتن اتاق خواب روستیک بایستی جایگاهی برای نگهداری گل و گیاهان در نظر گرفته شود. در این سبک تلفیق گیاه و چوب بسیار زیبا و بی‌ ­نظیری است. یکی از ایده های زیبای سبک روستیک استفاده از قفس ه‌ها برای نگهداری گل و گیاهان است. یکی از مزایای این سبک، ساخت بیشتر وسایل مورد نیاز توسط خود کاربر است. به عنوان مثال، شما می توانید با استفاده از چند جعبه چوبی و کمی میخ قفسه بسازید و در صورت تمایل آن را رنگ آمیزی نمایید.

 دکوراسیون اتاق خواب روستیک

4- قالیچه : 

قالیچه‌ های موجود در خانه‌­ های روستایی با سبک روستیک مطابقت و همخوانی دارند. اکثر قالیچه‌ های مناسب با این سبک، از جنس متریال طبیعی و بافت دار مانند کنف هستند. البته در سبک روستیک از گلیم و فرش نیز استفاده می شود و با خوبی با چوب مصرف شده در دکوراسیون هماهنگ هستند.

 دکوراسیون اتاق خواب روستیک

5- میز کار : 

در صورتی که در اتاق خواب به یک میز کار نیاز دارید، بهتر است زمان سفارش تخت خواب، میز کار را نیز سفارش دهید، به این دلیل که میز کار به سبک روستیک نیز به سختی در بازار مبلمان پیدا می ­‌شود. اگرچه که ساخت این میز کار چندان سختی نیست و به راحتی می‌ توانید آن را بسازید.

 دکوراسیون اتاق خواب روستیک


حتما ببینید : طراحی مدرسه رنگارنگ برای کودکان پناهجو در اسرائیل


شما می توانید با رعایت یک یا چند مورد از نکات ارائه شده یک اتاق خواب روستیک داشته باشید. در ادامه با موارد غیر ضروری، اما جالب سبک روستیک آشنا خواهید شد:

1- آویز عکس : 

در سبک روستیک ساخت یک مجموعه عکس و انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن عکس ها بر روی دیوار بسیار حائز اهمیت است. استفاده از چند تکه چوب و اتصال آن‌ ها با مقداری کناف ایده جالبی است. با این ترفند دیوار از حالت بی روحی و کسل خارج می­‌ شود و به یک نقطه کانونی و چشمگیر تبدیل می شود.

طراحی اتاق خواب به سبک روستیک

2- حضور آتش : 

هر فردی از کنار هم قرار گرفتن چوب و شعله ­های آتش حس خوشایندی را در خود احساس می کند. این حس گرما را در دکوراسیون اتاق خواب روستیک از دست ندهید. در صورت داشتن شومینه در اتاق خواب، می توانید به راحتی شعله­ های آتش را مهمان اتاق خود کنید. اما اگر اتاق خواب شما فاقد شومینه است، تنها لاطم است با استفاده از چند شمع و یا فانوس شعله­‌ های آتش را به دل اتاق خواب خود بیاورید. ترکیب چوب و آتش، طبیعت را وارد اتاق شما می کنند و اتاف خواب روستیک خواهید داشت.

طراحی اتاق خواب به سبک روستیک

3- شلف (طاقچه) : 

یکی دیگر از موارد داشتن اتاق خواب روستیک شلف می باشد. شما می توانید دکوراسیون روستیک خود را با نصب تکه‌ های چوب و ساخت طاقچه‌ های متعدد کامل نمایید. شلف ها جایگاه مناسبی برای قرار دادن قاب عکس­‌ ها و شمع ­‌ها محسوب می شوند. با استفاده از وسایل دست ساز و آنتیک زیبایی سبک روستیک را افزایش دهید. توجه داشته باشید که در اتاق خواب روستیک بایستی از رنگ‌ های خنثی بیشتر استفاده نمایید تا بافت و رنگ مصالح به خصوص چوب بیشتر جلوه کنند.

طراحی اتاق خواب به سبک روستیک

در صورت استفاده بیش از حد از چوب در اتاق خواب، حتما رنگ سفید را چاشنی فضا قرار دهید تا فضا تنگ و خفه به نظر نرسد. بهتر است از نور‌ های خیره‌ ­کننده و زننده برای نور پردازی فضای اتاق خواب استفاده نکنید. حتما پرده های اتاق را به رنگ روشن انتخاب کنید و هماهنگی با سبک را در انتخاب طرح و رنگ پارچه و مدل آن فراموش نکنید.

 


این مطالب را هم ببینید :

آرشیو متریال وی ری – دانلود رایگان مجموعه کامل متریال VRay

آموزش استادی در تری دی مکس – مبتنی بر پروژه برای مبتدیان