دکوراسیون خانه لوکس

این آپارتمان لوکس واقع در شهر سنت پترزبورگ، روسیه توسط گروه معماری TOL’KO طراحی و به اجرا رسیده است. این آپارتمان 160 متر مربع مساحت دارد. و در طراحی آن از نور های نیترو و ایده های مدرن استفاده شده است. دکوراسیون این خانه مدرن با ذخیره سازی سفارشی، دیوارهای لوکس و مبلمان مدرن کامل شده است.

آپارتمان لوکس

در نشیمن این آپارتمان لوکس، در جلوی یک کتابخانه سرتاسری، تلویزیون مخفی پشت ورق سیاه و براقی قرار گرفته که با سنگ مرمر، چوب و متریال طلایی پوشانده شده است. از دیگر ویژگی های قابل توجه دکوراسیون این آپارتمان لوکس می توان به استفاده شگفت انگیز از آینه ها، توری های فلزی و دیوار تقسیم بندی شده با پانل های بافتی اشاره نمود.

آپارتمان لوکس

ریتم نور و پانل های سقفی حوزه بندی مختلف؛ معرف فضا هستند. و استفاده از روشنایی دراماتیک موجب ایجاد محیطی جذاب، رمز آلود و فریبنده در این خانه شده است. استفاده از پالت رنگ خنثی و متریال طبیعی در دکوراسیون این خانه فضایی زیبا و روشنا را ایجاد نموده است. دکوراسیون نشیمن با استفاده از سنگ مرمر سیاه، چوب و بلوک های رنگی طراحی شده که نشیمن را تبدیل به اتاق مجللی نموده که از قفسه کتابی لوکس با عرض و ارتفاع متفاوت بهره مند است. دسترسی به قفسه کتاب نیز به واسطه حجم مستقل از سنگ مرمر سیاه، طلایی امکان پذیر می شود که به صورت یک پانل رول چوبی است.

آپارتمان لوکس

مخفی نمودن تلویزیون در دکوراسیون نشیمن، باعث تمرکز اصلی اتاق نشیمن بر دکوراسیون گردیده و بدین ترتیب از شلوغی فضا جلوگیری شده است. سادگی و پوشش تلویزیون برای اوقات غیر قابل استفاده، از نمود های سبک مدرن در دکوراسیون فضا می باشد. در قفسه کتاب نور های مخفی تعبیه شده، که هم موجب روشنایی قفسه ها شده و هم تعادل و جذابیت بصری را ایجاد کرده است.

آپارتمان لوکس

برای نشستن و مطالعه کتاب نیز یک صندلی لوکس و پاف در نشیمن قرار داده شده است. هم چنین در کنار صندلی مدرن، از یک میز کوچک برای قرارگیری نوشیدنی، استفاده شده است. چیدمان قفسه با اکسسوری و کتاب ها، دکوراسیون هماهنگی را از نظر رنگ و متریال ایجاد نموده است. و نه تنها موجب ایجاد فضایی کاربردی برای مطالعه شده، بلکه موجب استفاده بهینه از دیوار نشیمن شده و از یکنواخت شدن فضا نیز جلوگیری نموده است.

آپارتمان لوکس

پشت مبل L شکل در مرکز نشیمن، میز ناهار خوری و یک آشپزخانه با پلان خطی به همراه یک شبه جزیره طراحی شده است. میز ناهار خوری 6 نفره از متریال سنگ مرمر سفید ساخته شده که بر روی آن دو چراغ آویز سفارشی از سقف آویخته شده است. جزیره آشپزخانه به گونه ایی طراحی شده که نه تنها فضایی برای غذا خوری تعداد افراد بیشتر را فراهم می کند، بلکه سطح کاری را نیز برای فعالیت های آشپزی ایجاد می نماید.

طراحی آپارتمان لوکس با پالت رنگ خنثی

قسمت ورودی این آپارتمان لوکس به وسیله اسلب های چوبی صاف و پانل های چوبی با فاصله و شکاف دار از فضای نشیمن تفکیک شده است. که این طراحی ستون در طرف دیگر اتاق در کنار آشپزخانه نیز تکرار شده است. در بعضی قسمت ها به منظور ایجاد توهم نوری، شکاف ها به وسیله آینه به شکل شگفت انگیزی پر شده است.

طراحی آپارتمان لوکس با پالت رنگ خنثی

در دکوراسیون اتاق خواب نیز از پانل های گرانیتی و چوبی استفاده شده است. دکوراسیون حمام و اتاق خواب ها نیز همچون دیگر قسمت های خانه از رنگ و متریال مشابه بهره مند می باشند.


حتما ببینید : طراحی مدرسه رنگارنگ برای کودکان پناهجو در اسرائیل


سایر تصاویر طراحی آپارتمان لوکس با پالت رنگ خنثی

طراحی آپارتمان لوکس با پالت رنگ خنثی

طراحی آپارتمان لوکس با پالت رنگ خنثی

طراحی آپارتمان لوکس با پالت رنگ خنثی

دکوراسیون خانه لوکس

دکوراسیون خانه لوکس

دکوراسیون خانه لوکس

دکوراسیون خانه لوکس

دکوراسیون خانه لوکس

پالت خنثی در دکوراسیون

پالت خنثی در دکوراسیون

پالت خنثی در دکوراسیون

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

رساله بیمارستان روانپزشکی – تیمارستان

مدل سه بعدی سنگ – دانلود رایگان آبجکت تخته سنگ واقع گرایانه