رنگ زرد در دکوراسیون آپارتمان کوچک

این آپارتمان کوچک واقع در ایتالیا توسط استودیو معماری raro طراحی و اجرا شده است. طراحی داخلی این آپارتمانشامل چندین عنصر طراحی منحصر به فرد مانند: آشپزخانه مخفی ، فضای ذخیره سازی زیر پله ها و اتاق خواب محصوری با شیشه های بلند می باشد. دکوراسیون این آپارتمان با تم زرد طراحی شده است. در هنگام ورود به این خانه کوچک یک باکس کناری زرد بلند مشاهده می شود که برای کاربران فضایی دعوت کننده و جذاب را ایجاد کرده است.

رنگ زرد در دکوراسیون آپارتمان کوچک 

ایده هوشمندانه برای پنهان کردن پیشخوان آشپزخانه ، باکس زرد رنگ می باشد. سینک و گاز آشپزخانه بر روی این کانتر زرد رنگ قرار داد که با برداشته شدن درب قابل مشاهده و استفاده می باشد. کابینت های قسمت زیر کانتر فضای کافی برای ذخیره سازی لوازم مورد نیاز را ایجاد کرده است. ایده تلفیق ورودی و آشپزخانه با توجه به محدودیت فضا ، یک نوع ایراد در طراحی محسوب می شود که تیم معماران با ارائه یک راه حل هوشمندانه و ایجاد کانتر زرد دارای درپوش به لحاظ بصری آشپزخانه را از دید پنهان نموده اند. این کار علاوه بر تفکیک فضایی ، موجب بهبود عملکرد در سایر قسمت های فضا نیز شده است.

رنگ زرد در دکوراسیون آپارتمان کوچک 

با استفاده از یک پلت فرم در سطح بالا تر اتاقی محصور و شیشه ایی ، فضای خواب از نشیمن تفکیک شده است که ارتفاع سقف باعث ایجاد فضای ذخیره سازی کافی در زیر پله ها شده است. پله ها دارای جک می باشند و از این طریق برای ذخیره سازی لوازم مورد استفاده قرار می گیرد که این ایده باعث عدم بی نظمی در فضا می شود. نور طبیعی خورشید به علت فضای باز و دیوار های شیشه ایی اتاق خواب از طریق پنجره های اتاق نشیمن به داخل اتاق خواب هدایت می شود. با تغییر ارتفاع فضای خواب و استراحت از نشیمن و غذا خوری مجزا شده است.

رنگ زرد در دکوراسیون آپارتمان کوچک 

فریم و خطوط مشکی باعث تقویت تمرکز بصری برای جدا سازی حوزه ها از یک دیگر می شود و با ایجاد تضاد در این اتاق سفید رنگ و روشن کنتراست خوبی را به وجود آورده است. هم چنین رنگ زرد نیز چاشنی رنگ های زمینه شده و علاوه بر کانتر آشپزخانه در دیوار اتاق خواب نیز به کار رفته است. در قسمت نشیمن ، تلویزیون در میان دو پنجره قرینه قرار گرفته و با این ترفند سعی در ایجاد تقارن برای تعادل در آپارتمان شده است. با وجود نور طبیعی کافی تیم معماران از نور های متمرکز در قسمت نشیمن و غذاخوری استفاده نموده اند و برای هر یک از عرصه ها از نور مختص به خود استفاده شده تا از ایجاد تداخل در فعالیت ها جلوگیری شود.


حتما ببینید : کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان با تم زرد

رنگ زرد در دکوراسیون آپارتمان کوچک 

طراحی داخلی آپارتمان با تم زرد

طراحی داخلی آپارتمان با تم زرد

طراحی داخلی آپارتمان با تم زرد

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دوره آموزشی بزرگ طراحی و اسکچینگ محیط شهری