دکوراسیون آشپزخانه با تم زرد

در واقع تمام رنگ ها برگرفته از طبیعت هستند. اما بعضی از رنگ ها به شکل مستقیم انرژی طبیعت و زندگی را بازتاب می دهند و به همین علت در صورت استفاده در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد فضا و بافتی طبیعی خواهند شد. و بیشتر توسط افراد علاقمند به ایجاد مکانی با انرژی زندگی مورد استفاده قرار می گیرند. بدون شک رنگ زرد در رأس رنگ هایی قرار می گیرد که انرژی زنده و گرما بخش طبیعت را منعکس می کنند. آشپزخانه بهترین مکان برای استفاده از رنگ زرد محسوب می شود. در این مطلب با کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه آشنا خواهید.

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ زرد ، نمادی از امید ، طبیعت و خورشید است. استفاده از رنگ زرد در هر مکانی باعث ایجاد حس خوش بینی ، گرما و طبیعی بودن خواهد شد. رنگ زرد دارای تنالیته های متنوعی از زرد نئونی گرفته تا زرد پاستلی و از رنگ عسلی تا زرد خردلی می باشد. به همین علت با تمامی سبک های طراحی داخلی و تمام نقاط موجود در خانه هماهنگی دارد. استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون نه تنها باعث ایجاد فضایی هنری و مدرن خواهد شد بلکه به لحاظ بصری نیز ظاهری پر انرژی ، پویا و جوان به مکان می بخشد. علاوه بر این رنگ زرد به علت داشتن تنالیته های متنوع با رنگ های متفاوت از مشکی تا صورتی نیز به راحتی هماهنگ می شود. و به علت داشتن این ویژگی مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. و تبدیل به پر کاربرد ترین رنگ در دکوراسیون داخلی شده است. آشپزخانه بهترین مکان برای استفاده از گرما ، پویایی و انرژی رنگ زرد به شمار می رود. آشپزخانه تمثیلی از حس با هم بودن ، حس از خانه و انرژی زندگی است. در ادامه این مطلب با شیوه های استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه آشنا خواهید شد.

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه

1- ترکیب ظریف و زیبای رنگ سفید و زرد :

ترکیب رنگ سفید و زرد با یک دیگر در رأس زیبا ترین ترکیب رنگی هایی است که با رنگ زرد صورت می گیرد. رنگ سفید یکی از پر کاربرد ترین رنگ هایی است که در آشپزخانه و تمامی سبک های طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا رنگ سفید باعث ایجاد فضایی ظریف و فرح بخش بی مانند در آشپزخانه می شود. اما دکوراسیون کاملا سفید آشپزخانه نیز منجر به ایجاد فضایی کسل کننده و بی روح خواهد شد. شما می توانید برای افزودن کمی رنگ به آشپزخانه از رنگ زرد استفاده کنید و در عین حال فرح بخشی و ظرافت آن را نیز حفظ کنید.

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه

2- رنگ زرد لیمویی :

اگر خواستار ایجاد فضایی طبیعی و پر انرژی هستید ، بهترین انتخاب برای شما استفاده از تنالیته لیمویی رنگ زرد است. رنگ لیمویی ، رنگی بسیار انرژیک می باشد و یکی از تنالیته های روشن رنگ زرد محسوب می شود. به همین علت انتخاب ایده آلی برای دکوراسیون آشزخانه های کوچک می باشد. استفاده از رنگ لیمویی در دکوراسیون آشپزخانه به عنوان رنگ اصلی ، نه تنها باعث ایجاد فضایی پر انرژی خواهد شد بلکه فضا را بزرگ تر و دلباز تر نیز نشان می دهد.  بازتاب نور روز بر روی سطوح زرد رنگ نیز باعث ایجاد فضایی گرم و طبیعی خواهد شد.

دکوراسیون آشپزخانه با تم زرد

3- ترکیب رنگ های زرد و سیاه :

اگر خواستار استفاده از رنگ زرد به شکلی تاثیر گذار و کاریزماتیک هستید ، ترکیب نگ های زرد و سیاه با یک دیگر بهترین انتخاب برای شما است. ترکیب رنگ زرد با رنگ مشکی باعث ایجاد کنتراست بی نظیری خواهد شد. استفاده از این ترکیب رنگی در دکوراسیون آشپزخانه شخصیتی متفاوت ، قابل توجه و منحصر به فرد به این مکان می بخشد. این ترکیب رنگی برای آشپزخانه هایی به سبک مدرن و معاصر ، انتخاب ایده الی خواهد بود.

دکوراسیون آشپزخانه با تم زرد


حتما ببینید : تاثیر رنگ ها در فنگ شویی برای ایجاد فضای مناسب در خانه


4- استفاده از رنگ زرد در جزئیات آشپزخانه :

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون آشزخانه تنها محدود به رنگ کابینت ها و یا دیوار ها نمی شود. اگر قصد ندارید از رنگ زرد به عنوان رنگ غالب در فضا بهره مند شوید ، می توانید جزئیاتی مانند مبلمان ، لوازم برقی و یا اکسسوری های موجود در آشپزخانه را به رنگ زرد انتخاب کنید و گرما و انرژی رنگ زرد را به دکوراسیون آشپزخانه خود ببخشید. رنگ زرد با بیشتر رنگ ها هماهنگی دارد و ترکیب زیبایی را با تمامی رنگ ها ایجاد می کند. به همین علت فرقی نمی کند که دکوراسیون آشپزخانه چه رنگی باشد زیرا شما می توانید با افزودن رنگ زرد به آشپزخانه فضایی طبیعی تر و گرم تر در این مکان ایجاد کنید. برای این کار می توانید صندلی ها را به رنگ زرد انتخاب کنید ، یخچال زرد رنگ تهیه نمایید و یا حتی با نصب یک تابلو زرد رنگ بر روی دیوار از انرژی رنگ زرد بهره مند شوید.

دکوراسیون آشپزخانه با تم زرد

5- درخشش رنگ طلایی :

بدون شک رنگ طلایی یکی از مجلل ترین و باشکوه ترین تنالیته های رنگ زرد می باشد. کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون آشپزخانه ، جلوه خاصی به این مکان خواهد بخشید. با استفاده از درخشش رنگ زرد می توان فضا متفاوت و تاثیر گذاری را در آشپزخانه ایجاد کرد. البته بهتر است در این مورد اغراق نکرده و تنها جزئیات را به رنگ طلایی انتخاب کنید. استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه به سبک کلاسیک باعث ایجاد ظاهری ایده آل خواهد شد.

دکوراسیون آشپزخانه با تم زرد

6- سیستم روشنایی با نور زرد :

استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه تنها محدود به کابینت ها و دیوار ها نمی شود. بلکه می توان از سیستم روشنایی با نور زرد رنگ نیز استفاده نمود. تعبیه لامپ های LED زرد رنگ در پانل های سقفی جلوه گرم و دلنشینی را به آشپزخانه می بخشند.

رنگ زرد در طراحی داخلی آشپزخانه

7- استفاده از رنگ نارنجی زرد :

تنالیته تیره تر رنگ زرد در دایره رنگی که به رنگ نارنجی نزدیک تر است و با نام رنگ نارنجی زرد شناخته می شود. رنگ نارنجی زرد دارای انرژی رنگ نارنجی می باشد و به همین علت باعث ایجاد فضایی تاثیر گذار و قابل توجه در آشپزخانه خواهد شد. استفاده از رنگ نارنجی زرد در هر مکانی باعث دگرگون شدن آن فضا خواهد شد و سبک مدرن و قدرتمندی را به تصویر می کشد. ترکیب این رنگ با رنگ های تیره منجر به ایجاد ظاهری مدرن و چشمگیر در آشپزخانه خواهد شد.

رنگ زرد در طراحی داخلی آشپزخانه

8- استفاده از رنگ زرد در کابینت های دو رنگ :

در طی سال های اخیر کابینت های دو رنگ بسیار محبوب و پر کاربرد شده و تبدیل به یکی از ترند های دکوراسیون داخلی شده است. رنگ زرد در ترکیب با رنگ های پر کاربردی مانند سفید ، سیاه و چوب در آشپزخانه هایی به سبک مدرن مدرن باعث ایجاد هماهنگی زیبایی خواهد شد. به همین علت در آشپزخانه های مدرن امروزی بیشتر از رنگ زرد در کابینت های دو رنگ استفاده می شود. اگر علاقمند به کابینت های دو رنگ هستید می توانید رنگ زرد را به عنوان یکی از رنگ ها انتخاب کرده و فضایی گرم ، پرانرژی و دلنشینی را در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

رنگ زرد در طراحی داخلی آشپزخانه


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ