ایده های جذاب در طراحی داخلی کافی شاپ کرافت – هند

ایده طراحی داخلی کافی شاپ کرافت از زبان معمار پروژه :کرافت (Craft) به گونه ای طراحی شده که در تضاد با الگوی معماری بازاری که در آن جای دارد، باشد که این تضادی را با طرح های بی حد و حصری که فرهنگ بازار را تحت سلطه خود در آورده¬اند به نمایش گذاشته است.

مشخصات کلی پروژه:

  • طراح معماری Sameep Padora & Associates
  • مکان هند
  • تیم طراحی Shravanthi Kumar, Aparna Dhareshwar, Nitisha Raje, Sanam Bauva
  • پیمانکار Sanjay Baikerikar
  • سال پروژه 2016

طراحی داخلی کافی شاپ کرافت

طراحی داخلی کافی شاپ کرافت

کرافت به گونه ای طراحی شده که در تضاد با الگوی معماری بازاری که در آن جای دارد، باشد که این تضادی را با طرح های بی حد و حصری که فرهنگ بازار را تحت سلطه خود در آورده اند به نمایش گذاشته است . جهت دگرگون ساختن و تغییر طرح هایی که در آن معمولا از یک شیشه با لبه ی افقی جهت جدا سازی کریدور و فضای داخلی استفاده می کنند، از ستون های طاق دار استفاده کرده ایم. ما با استفاده از این طاق های پشت سرهم، یک مسیر عبوری ستونی شکل داده ایم که باعث القای حس صمیمیت، سکوت و پناه گرفتن از سروصدای ناهنجار کریدورهای شلوغ دقیق در خارج آن می شود.

طراحی داخلی کافی شاپ

این لبه که به صورت یک ستون چوبی طراحی شده است، با روی هم قراردان و چرخاندن قطعه های چوبی حول یک نقطه محوری سرهم شده است. از این رو عرض آنها پهنای غرفه را مشخص می کند درحالی که ارتفاع آن به دو برابر ارتفاع نما می رسد. میزان گرمی و صمیمیت غرفه به دلیل پیوستگی پیشخوان و آشپزخانه ی بازش که دقیقا قبل از فضای غذا خوری روباز قرار دارد، تعدیل و خنثی شده است.


حتما ببینید: دکوراسیون رستوران


معماری کافی شاپ

تصاویر و پلان های پروژه طراحی داخلی کافی شاپ کرافت :

طراحی کافی شاپ

دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ کرافت

ایده طراحی کافی شاپ

ایده طراحی کافی شاپ

پلان کافی شاپ

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: دانلود پایان نامه و پلان مرکز نجوم