دکوراسیون داخلی آپارتمان دانشجویی

طراحی آپارتمان دانشجویی واقع در شهر روتردام، هلند توسط استودیو معماری Standard به اجرا رسیده است. یکی از چالش های اصلی معماران در طراحی این پروژه، محدودیت در فضا و مساحت کم 18 متری خانه بوده است. با این وجود معماران سعی در ایجاد تمامی کاربری ها و عرصه های منزل به شکل کامل برای یک زندگی دانشجویی داشته اند. هم چنین تلاش نموده اند تا حداکثر فضایی کافی برای ذخیره سازی وسایل در این خانه کوچک وجود داشته باشد.

طراحی آپارتمان دانشجویی با تختخواب معلق

تیم معماران با با ارائه طرحی مناسب، آشپزخانه را با یک سینک و میز کار کوچک کنار آن طراحی کرده اند که به زیبایی با یک دیگر ترکیب شده اند. سرویس بهداشتی در قسمت ورودی و پشت قسمت آشپزخانه قرار گرفته و در کنار آن نیز حمام با درب شیشه ایی تعبیه شده است. دیوار کناری حمام با در نظر گرفتن قسمتی برای آویزان کردن لباس ها به عنوان مکانی برای پیش ورودی تعریف شده است.

طراحی آپارتمان دانشجویی با تختخواب معلق

متریال مصرفی در این آپارتمان دانشجویی چوب بامبو می باشد. این متریال در عین سبک بودن، محکم و بادوام است و ظاهری گرم به فضای خانه بخشیده است. استفاده از عناصر ساده و مبلمان هماهنگ موجب ایجاد نظم شده و از شلوغی و به هم ریختگی فضا جلوگیری کرده است. با ارائه یک ایده هوشمندانه، تخت خواب به شکل معلق از سقف طراحی شده است که این ایده برای ایجاد فضای بیشتر برای سایر قسمت های منزل بسیار موثر بوده است. دسترسی به این تخت خواب به وسیله کمد های پلکانی میسر می شود که این پلکان به عنوان مبلمانی چند منظوره علاوه بر پله، فضای بسیار زیادی را برای ذخیره سازی وسایل در آپارتمان به وجود آورده است.


حتما ببینید : طراحی خانه دو طبقه با افزودن فضایی پشت خانه


سایر تصاویر طراحی آپارتمان دانشجویی با تختخواب معلق

طراحی آپارتمان دانشجویی با تختخواب معلق

طراحی آپارتمان دانشجویی

طراحی آپارتمان دانشجویی

طراحی آپارتمان دانشجویی

پلان آپارتمان دانشجویی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری