ایده های طراحی آشپزخانه با تم سیاه و سفید

آشپزخانه سیاه‌ و سفید : «سیاه‌وسفید یک ترکیب رنگ کلاسیک است که هم ابدی است (و با زمان کهنه نمیشود) و هم با کلاس و پیچیده.»این نظر (لوران فرانکلین) است که طرح دورنگه را در یکی از آشپزخانه های بحث شده در زیر، بکار برده است. واقعیت اینست که سیاه‌وسفید، نکات مثبت زیادی دارد: در عین اینکه تمیز و تر و تازه است، تضاد و هیجان هم ایجاد می‌کند. علاوه بر این، لایه ی خنثای آن اجازه میدهد که رنگها و لوازم و تزئینات دیگر هم خود را نشان بدهند. در اینجا به سه مورد از بهترین موارد این طرح کلاسیک میپردازیم…

آشپزخانه سیاه‌ و سفید

آشپزخانه سیاه‌ و سفید


حتما ببینید: دکوراسیون آشپزخانه


1-تمیز و معاصر

  • طراحان: لوران فرانکلین و تنیل گولدسیت: از شرکت طراحی معماری لوران فرانکلین
  • مکان: تورنتو

تقاضای صاحبخانه: آشپزخانه و پیشخوان کوچک آن را توسعه دهید تا فضای آشپزی بیشتر، مکان ذخیره و انبارکردن کافی و سبک مدرن و به روز هم ایجاد شود.

سیاه‌وسفید: کابینت سیاه‌وسفید براق. هود اجاق‌گاز دارای رنگ مشکی. حلقه ی روکش سیاه برای روی پیشخوان. دیوارها سفید. درها سیاه.

طراح – لوران فرانکلین – میگوید: « ترکیب رنگ سیاه با کابینت‌های سفید براق، تضاد بصری هیجان انگیزی ایجاد می‌کند و این تضاد را افزایش میدهد. همچنین یک پس زمینه ی عالی فراهم می‌کند برای نمایش تزئینات و کارهای هنری که  مالک در طول مسافرت هایش گردآورده است.» فرانکلین میگوید:« وقتی که از یک تم رنگ آمیخته هیجان انگیز استفاده می کنید، مطمئن شوید که حداقل در 3 قسمت از کار و یا در حدود 30 درصد از فضا، مورد استفتده قرار گیرد. بین ویژگی های تیره و سنگین موجود در اتاق با عناصر روشن، بالانس ایجاد کنید.» فرانکلین و گلدیست ، در قسمتهای ناهارخوری مجاور، از چهارپایه‌های بار دارای توری باز . لوسترهای مدور ساده استفاده کردند.

آشپزخانه با تم سیاه و سفید

آشپزخانه سیاه‌ و سفید


حتما ببینید: دکوراسیون داخلی


2- خانه‌ی دهقانی نو

  • طراحان: بریس رومانو و جاش رومانو از گروه طراحان کابلستون
  • مکان: ریچموند، ویرجینیا
  • سایز: 16 فوت مربع (14.8 مترمربع) یعنی 20 در 8 فوت (6 در 2.4 متر)

تقاضای صاحب‌ خانه: اضافه کردن یک اتاق به ساختمان یک طبقه‌ای (به نام کیپ کاد). این قسمت اضافه شده شامل آشپزخانه‌ای با چیدمان بازتر و جادارتر باشد.

سیاه‌ و سفید: چهارپایه‌ ها، لوستر ها، ستون‌ های نگه‌دارنده (دیوارکوب­ها) و دیگر فرعیات به رنگ سیاه . کابینت‌ها، پیشخوان آشپزخانه و کاشی‌ها به رنگ سفید.

دیگر مشخصه‌ ها: چوب راستیک در ستون، سطح روی پیشخوان، کف، قفسه‌ها و در محیط اطراف پیشخوان به‌صورت مرمری.

راز طرح: اضافه کردن قفسه‌های باز، روش مناسبی برای باز کردن فضای آشپزخانه‌ی شماست. قفسه‌ی باز این امان را فراهم می‌سازد که از طریق حذف کردم کابینت‌ های فوقانی، قسمتی از بار  و وزن اضافی اتاق را بگیرد. قفسه باز، همچنین، خطوط را شکسته و جذابیت بصری ایجاد می‌کند.

دکوراسیون آشپزخانه

لحظه‌ی رضایت: طراحان – بریس رومانو و جاش رومانو – می‌بایست راهی پیدا کنند که لوله‌کشی برای طبقه‌ی دوم را بدون پایین آوردن سقف آشپزخانه، پنهان کنند. ایده‌ای که به ذهنشان رسید این بود که از پوسته‌های چوبی بازسازی‌شده استفاده کنند به این صورت که آن‌ها را به دور لوله‌ها پیچیده، لوله‌ها را مخفی کرده و یک المان معماری راستیک (روستایی) را هم به کار اضافه کردند.

در این تیم کاری، این افراد هم کار کردند: نیک مدلین ( معمار و مهندس سازه) ، مدساوث ( کابینت ساز)، ولبورن و رایت ( ستون‌های پوسته­ی چوبی و روی پیشخوان) ، شرکت ارائه‌ی خدمات معماری ( برای کف ) و میک آندرز (عکاس)

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه سیاه‌ و سفید

3- مدرن معتدل

  • طراح : جودی راسن
  • مکان: تورنتو
  • سایز: حدود 200 فوت مربع (18.6 مترمربع)

تقاضای صاحب‌خانه: یک آرایش و پیکربندی جدید برای آشپزخانه در یک اتاق اضافه شده: شامل یک سطح رویی بسیار بزرگ برای پیشخوان و فضای انبار و ذخیره بسیار زیاد.

سیاه‌وسفید: کابینت‌ها، سطح پیشخوان، هود اجاق‌گاز و یخچال پانلی به رنگ سفید. قالب اطراف قسمت محیطی اجاق به رنگ سیاه به منپور ایجاد یک نقطه‌ی کانونی و ایجاد هیجان در طرح. پایه‌های فلزی پیشخوان و آویزه‌های بسیار بزرگ به رنگ سیاه. لوازم و صندلی‌ها هم به رنگ سیاه.

طراحی آشپزخانه

کابینت سیاه و سفید

منبع : houzz

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی خانه مسکونی