آشنایی با بهترین مدل آینه سرویس بهداشتی

یکی از کار های مهم و روتین هر انسانی نگاه کردن خود در آینه می باشد. نگاه کردن به آینه به محض بیدار شدن از خواب ، نخستین کاری است که همه ما برای بهداشت و رسیدگی به خود انجام می دهیم. به همین علت استفاده از آینه در سرویس بهداشتی بسیار حائز اهمیت است ، به علت این که آینه علاوه بر کاربردی بودن ، از نظر ظاهری و بحث زیبایی شناختی نیز تاثیر بسزایی بر طراحی سرویس بهداشتی ، مخصوصا در دستشویی و قسمت روشویی دارد و به نوعی اکسسوری کامل کننده دکوراسیون سرویس بهداشتی محسوب می شود. آینه های سرویس بهداشتی نیز همانند تمام محصولات و اشیاء دیگر در مدل های مختلف و متنوعی موجود است. در این مطلب با 10 مدل آینه سرویس بهداشتی آشنا خواهید شد که می توانند جلوه ایی زیبا به این مکان ببخشند.

آینه سرویس بهداشتی

1- آینه های بزرگ و قدی : 

امروزه آینه های بزرگ و قدی یکی از جدید ترین ترند های آینه سرویس بهداشتی می باشند. این مدل آینه فضای زیادی از روشویی را به خود اختصاص می دهد. معمولا از آینه های بزرگ و قدی در سرویس بهداشتی های بزرگ استفاده می شوند که دارای فضایی کافی هستند. در سرویس بهداشتی های بزرگ امکان استفاده از بیش از یک آینه نیز وجود دارد. بنابراین با ایجاد ترکیب بندی زیبا از چندین آینه می توان فضای متفاوت و خاصی را در سرویس بهداشتی ایجاد نمود. این مدل آینه ها انتخاب مناسبی برای سرویس بهداشتی هایی مدرن و امروزی محسوب می شوند.

آینه سرویس بهداشتی

2-آینه های دوقلو برای روشویی های دوقلو :

در طراحی سرویس بهداشتی ، مخصوصا هنگامی که سخن از سرویس بهداشتی ای بزرگ و وسیع می شود ، زوج ها استفاده از روشویی های دوقلو را ترجیح می دهند ، به علت این که با استفاده از روشویی های دوقلو هر فردی می تواند فضای شخصی خود را داشته باشد. در حال حاضر روشویی های دوقلو بسیار محبوب شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا تا به امروز برای روشویی های دوقلو ، از یک آینه بزرگ به پهنای روشویی استفاده می شد که تمام دیوار بالای آن را اشغال می کند. اما شما می توانید از آینه های دوقلو و شبیه به هم به شکل مجزا استفاده نموده و در سرویس بهداشتی خود فضای متقارن و منحصر به فردی را خلق کنید.

آینه های دوقلو برای روشویی های دوقلو

3- آینه های چراغ دار :

در سیستم بهداشتی به لحاظ کاربردی ، ایجاد سیستم روشنایی مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین علت برای این مکان تنها یک چراغ سقفی و تنها یک منبع نوری کفایت نخواهد کرد. و حتما بایستی از یک چراغ دیگر در اطراف روشویی و آینه استفاده شود. تا مدت ها قبل ، این نور اضافه به کار رفته در آینه تنها به عنوان چراغ دیواری مورد استفاده قرار می گرفت. اما در حال حاضر با وجود تعبیه لامپ های نواری LED دار در پشت آینه شما می توانید از یک سیستم روشنایی بسیار کاربردی تر و زیبا تر در سرویس بهداشتی بهره مند شوید.

آینه سرویس بهداشتی

4- آینه های گرد برای طراحی های مدرن و معاصر :

در سال های اخیر در خانه های مدرن طراحی مبلمان و اکسسوری ها به شکلی بدون گوشه و زاویه بسیار محبوب و پرطرفدار شده است. طراحی بدون زاویه ، موجب بخشیدن ظاهری بسیار سیال ، لطیف و گرم به اشیاء می شود. از نمونه طراحی های بدون زوایه می توان به آینه های گرد و بیضی شکل اشاره نمود که ظاهر گرم و زیبایی به سرویس بهداشتی های مدرن و معاصر می بخشند.

آینه سرویس بهداشتی

5- آینه های مجلل با قاب های طلایی یا نقره ایی :

افرادی که علاقمند به سبک کلاسیک هستند ، استفاده از آینه هایی با قاب های کار شده به رنگ های طلایی و نقره ایی مناسب ترین انتخاب می باشد. درخشش قاب های طلایی و نقره ایی این مدل آینه ها ، موجب ایجاد ظرافت و ظاهر مجللی در سرویس بهداشتی خواهد شد که با زمان مجادله کرده و زیبایی کلاسیک را به تصویر می کشند.

آینه های مجلل با قاب های طلایی یا نقره ایی


حتما ببینید : شیوه های ایجاد تغییرات در طراحی اتاق غذا خوری


6- طراحی های چند لایه آینه :

طراحان دکوراسیون داخلی با استفاده از ترفند های غیر معمول و خلاقانه ، اما در عین حال زیبا و کاربردی ، جلوه خاص و متفاوتی به فضا می بخشند. بعضی از این ترفند ها در طول زمان تبدیل به ترند های مطرح در طراحی داخلی می شوند. البته به یاد داشته باشید ، هنگامی که با نگاهی حرفه ایی از تجربه طراحی های غیر معمول بهره مند شوید ، نتیجه کار طراحی قابل توجه و زیبایی خواهد شد. از جمله طراحی غیر معمول پوشاندن دیوار پشت روشویی با آینه ایی بزرگ و سراسری و استفاده از آینه های کوچک تر بر روی آناست (یعنی طراحی چند لایه از آینه ها) که در حال حاضر به یک ترند در طراحی سرویس بهداشتی تبدیل شده است. این طراحی نه تنها سبک بسیار مدرنی می باشد بلکه سیار تاثیر گذار و چشمگیر نیز می باشد.

طراحی های چند لایه آینه

7- کمد های آینه ایی : 

در قسمت زیرین روشویی های کابینتی و کمد دار که با نام هیلتون نیز شناخته می شوند ، یک کابینت تعبیه می شود. در بعضی از این مدل روشویی ها در بالای روشویی و در کنار آینه نیز از کمد های دیگری استفاده می شود. در سال های اخیر کمد های بالای روشویی با درب های آینه ایی طراحی می شوند که موجب زیبا تر و کاربرد تر شدن این مدل کمد ها شده است. استفاده از کمد های آینه ایی موجب می شود تا از فضایی که در حالت عادی توسط آینه اشغال می شود به عنوان کمد نیز استفاده شود. این مدل بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی های کوچک و صرفه جویی در فضا می باشد.

کمد های آینه ایی

8- آینه های طرح دار : 

آینه های بدون قاب کاربرد فراوانی در سبک های مدرن و مینیمال دارند. اما اگر شما به مدل هایی زیباتر و چشم نواز تر علاقه دارید ، می توانید از استیکر های زیبا بر روی این آینه ها استفاده کنید. البته آینه های طرح دار نیز در بازار موجود هستند . اما شما می توانید با استفاده از این استیکر ها نیز به آینه ساده خود ، جلوه تازه ایی را ببخشید.

آینه های طرح دار

9- آینه های بزرگ نما :

به هنگام سخن از آینه سرویس بهداشتی ، نخستین چیزی که به ذهن هر فردی خطور می کند ؛ آینه های بزرگ بالای روشویی می باشد. اما در واقع شما می توانید از آینه های اضافه و کمکی برای بهداشت شخصی و ایجاد یک سرویس بهداشتی کارآمد تر بهره بگیرید. بهترین گزینه برای این کار استفاده از آینه های کوچک موازی در اطراف آینه و یا آینه های بزرگ نما می باشد. هم چنین این مدل آینه برای اصلاح صورت و یا آرایش کردن نیز انتخاب مناسبی می باشد.

آینه های بزرگ نما

10- آینه مدل باروک و نوستالژیک :

در طراحی های سال اخیر ترکیب بافت و ویژگی های مجلل سبک کلاسیک با دکوراسیون های مدرن و ایجاد فضایی خلاقانه، اما نوستالژیک بسیار محبوب و رواج یافته است. مبلمان و اکسسوری های سبک باروک ، یکی از سبک هایی که در این مدل طراحی دارای جایگاه ویژه ایی است. استفاده از آینه هایی با قاب های باشکوه سبک باروک در سرویس بهداشتی های مدرن ، ظاهر زیبا و منحصر به فردی به مکان می بخشند. در صورت علاقمند بودن به سبک ترکیبی می توانید سبک مدرن و باروک را با هم ترکیب نموده و فضای ایده آلی را در سرویس بهداشتی ایجاد کنید.

آینه مدل باروک و نوستالژیک


این مطلب را هم ببینید :

دانلود صحنه آماده اتاق خواب لاکچری از Global Masterwork